راه حل های ساده برای افزایش طول عمر و سلامت بدن

0

همه افراد همیشه درباره راز و رمز طول عمر طولانی و سالم کنجکاو بوده اند. تحقیقات متعددی تاکنون از سوی دانشمندان در این زمینه انجام شده است. سبک زندگی یکی از موارد بسیار مهم در افزایش طول عمر است.

دانشمندان با بررسی‌های گسترده و انجام تحقیقات متعدد به این نتیجه رسیدند که طیف گسترده‌ای از مسائل در طول عمر انسان تاثیر گذار است که مهمترین آن‌ها شامل موارد ذیل می‌شود:

مجله سلامت کنترل فشار خون فشار خون طول عمر سالم ترین رژیم غذایی برای طول عمر رژیم غذایی سالم رژیم غذایی راز طول عمر خواب تنظیم فشار خون بهترین رژیم غذایی افزایش طول عمر

۱- خواب

مطالعات نشان داده است افرادی که ۵ ساعت در شبانه روز می‌خوابند، ۶۵ درصد نرخ مرگ و میر بیشتری از افرادی که ۷ ساعت می‌خوابند دارند. دانشمندان تاکید دارند کم خوابیدن به طور مستقیم باعث کوتاهی طول عمر می‌شود، زیرا این موضوع باعث بروز اختلالات گسترده از جمله فشار خون بالا، چاقی و دیابت است. همچنین کم خوابی سیستم ایمنی بدن را تضعیف می‌کند.

۲- زمان خوردن وعده‌های غذایی

دانشمندان می‌گویند زمانی که فرد اقدام به خوردن مواد غذایی می‌کند فارغ از میزان کالری آن، می‌تواند در بروز چاقی و افزایش سطح قند خون تاثیر گذار باشد. یافته‌های محققان نشان داده است روزه داری متناوب که طی آن فرد اقدام به روزه داری و سپس غذا خوردن می‌کند، می‌تواند به ثبات سطح انسولین خون، تنظیم سطح کلسترول، فشار خون، انرژی بدن و هوشیاری ذهنی کمک کند. به زبان ساده تا زمانی که گرسنه نشده‌اید، غذا نخورید.

مجله سلامت کنترل فشار خون فشار خون طول عمر سالم ترین رژیم غذایی برای طول عمر رژیم غذایی سالم رژیم غذایی راز طول عمر خواب تنظیم فشار خون بهترین رژیم غذایی افزایش طول عمر

۳- مصرف بیشتر مواد غذایی گیاهی

کاهش مصرف گوشت قرمز و افزایش مصرف میوه و سبزیجات می‌تواند باعث افزایش طول عمر انسان شود. متخصصان تاکید دارند افراد برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی – عروقی و نیز دیابت باید در هر وعده غذایی بخش قابل توجهی از بشقاب خود را به سبزیجات و مواد غذایی گیاهی اختصاص دهند. همچنین از میوه‌ها به عنوان تنقلات استفاده کنید.

۴- ورزش کردن

مطالعات نشان داده است اگر از چاقی رنج می‌برید تنها ۱۵ تا ۲۵ دقیقه ورزش کردن در طول روز می‌تواند ۳ سال طول عمر را افزایش دهد. همچنین این میزان ورزش در افرادی که دارای تناسب اندام هستند ۷ سال به طول عمر می‌افزاید. به طور عمومی خود را به یک نوع ورزش عادت ندهید و تلاش کنید هر فعالیت و ورزشی که باعث افزایش ضربان قلبتان می‌شود را انجام دهید.

منبع : باشگاه خبرنگاران

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ