جذاب‌ تر شدن پوست با خوراکی های مفید

0

پوست انسان به طور روزمره در معرض آلودگی ها، کدر شدگی، آکنه، تحریکات، مواد آلرژی زا، جوش‌های سر سیاه و سر سفید قرار دارد که به مرور می‌تواند باعث آسیب‌ های موقت یا دائمی به این اندام شود.

از این رو، توجه به بهداشت و تمیزی پوست بسیار ضروری است. بسیاری از مردم همواره این سوال را مطرح می‌کنند که چگونه می‌توانیم از پوست خود در برابر این شرایط محافظت کنیم؟.

امروزه راهکار‌های زیادی در سالن‌های زیبایی برای محافظت از پوست ارائه می‌شود. با این حال، بسیاری از مردم از این نکته غافل هستند که علاوه بر انجام اقدامات خارجی برای محافظت از پوست، باید به رژیم غذایی به عنوان یک گزینه داخلی توجه داشت.

مراقبت از پوست صورت مراقبت از پوست مجله سلامت متخصص پوست و مو راز پوست زیبا خوراکی های سالم خوراکی مفید پوست چغندر تقویت پوست و مو پوست بهداشت پوست بهترین خوراکی های پوست انگور قرمز

در این مطلب به مواد غذایی که دوستدار پوست شما هستند، می‌پردازیم:

۱- چغندر یا لبو: چغندر یکی از سبزی‌هایی است که سرشار از ویتامین A، E، و مواد معدنی ضروری بدن مانند پتاسیم، سدیم، کلسیم، و منیزیم است که برای سلامت پوست ضروری هستند. چغندر گیاهی است که خواص سم زدایی دارد و به دفع مواد زائد و سمی از بدن کمک می‌کند.

۲- انگور قرمز: این میوه سرشار از آنتی اکسیدان‌های مختلف است که به مبارزه با رادیکال‌های آزاد که باعث لطمه به پوست می‌شوند کمک می‌کند. خوردن انگور قرمز با دانه می‌تواند از پیری زودرس جلوگیری کند. آنتی اکسیدان همچنین باعث درمان التهابات می‌شود که به معنای از بین رفتن قرمزی و التهاب ایجاد شده در دور آکنه‌های پوستی است.

۳- تخم کدو: اگر به دنبال یک ترکیب جادویی برای سلامتی پوست هستید تخم کدو را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. تخم کدو دارای سطح بالایی از ویتامین E و روی است که برای سلامت پوست ضروری است. این دو ماده مانع از بروز جوش می‌شوند و به درمان آکنه کمک می‌کنند.

۴- توت ها: بلوبری و نیز شاه توت بمب آنتی اکسیدان محسوب می‌شوند که به جوانی پوست کمک می‌کند. توت‌ها به طور عمومی سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که باعث افزایش متابولیسم (سوخت و ساز بدن) می‌شود و سطح قند خون را تنظیم می‌کند.

۵- ماهی‌های چرب: اسید چرب امگا ۳ و امگا ۶ موجود در ماهی بسیار برای سلامت پوست ضروری است و باعث درخشندگی و جوانی آن می‌شود. همچنین مصرف ماهی به درمان آسیب‌های پوستی، از بین رفتن آکنه و جای جوش از صورت کمک می‌کند.

۶- آجیل: بادام و گردو به غذا‌های پوست شهرت دارد. این دو آجیل سرشار از اسید چرب امگا ۳ و چربی‌های مفید دیگر هستند که برای سلامت پوست ضروری است. آجیل به طور کلی دارای سطح بالایی از آنتی اکسیدان هاست که به درمان آکنه کمک می‌کند.

سبزیجات با رنگ تیره مانند اسفناج، بروکلی،  ماست و پرتقال از دیگر مواد غذایی مفید برای سلامت پوست است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ