برای کاهش چربی شکم خوراکی های سالم بخورید

0

شاید ندانید که انواع مختلفی از چربی برای سلامتی شما وجود دارد. نوعی از این چربی‌ها که درون حفره شکم زندگی می‌کنند و اندام‌های حیاتی ما را احاطه کرده‌اند، چربی شکمی نام دارند.

این نوع چربی در مقایسه با چربی زیر جلدی (همان نوع چربی که مستقیما زیر پوست ما زندگی می‌کند) تفاوت دارد و می‌تواند بیشتر از آن برای سلامتی مضر باشد. در ادامه غذاهایی را که برای کاهش چربی شکمی و برای سلامتی بسیار مفیدند می‌شناسید؛ برای جلوگیری از چاقی در این ناحیه، آن‌ها را وارد رژیم غذایی خود کنید.

مجله سلامت کاهش چربی شکمی کاهش چربی شکم کاهش چربی خوراکی های مفید خوراکی های سالم خوراکی برای کاهش چربی شکم خوراکی خواص ماست خواص روغن نارگیل خواص تخم مرغ چربی شکمی را چگونه از بین ببریم چربی شکمی تخم مرغ

وقتی درباره افزایش وزن صحبت می‌کنیم، معمولا اشاره ما به افزایش چربی زیر پوستی است. با این حال، چربی شکمی ممکن است بیشتر از چربی زیر جلدی برای سلامتی ما نگران‌کننده باشد. این نوع چربی می‌تواند عملکرد بهینه اندام‌های داخلی ما را با چالش مواجه کند که نقش مهمی در بهزیستی متابولیسم بدن ما دارد. باید بدانید که برخی از غذاها می‌توانند به طور مستقیم بر ترکیب بدن تأثیر بگذارند و ممکن است در کاهش بافت چربی‌های مضر نیز نقش مثبتی داشته باشند.

۱. ماهی چرب

ماهی‌ های روغنی مانند ماهی آزاد، ماهی تن، ساردین و ماهی خال مخالی منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. این گونه‌های خاص ماهی سرشار از چربی‌ های سالم برای قلب، پروتئین و ویتامین D هستند که باید در رژیم غذایی ما گنجانده شوند.

۲. روغن نارگیل

این روغن گرمسیری به دلیل محتوای بالای چربی اشباع شده برای سلامتی ما بد است. با این حال، تحقیقات نشان می‌دهند که نوع خاصی از چربی موجود در روغن نارگیل، تری گلیسیریدهای با زنجیره متوسط می‌توانند میزان کل چربی ذخیره شده در بدن را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. در این صورت، مصرف بیشتر این روغن می‌تواند به معنای سوزاندن چربی‌های درون شکم شما باشد!

۳. لوبیا

جالب است بدانید مطالعات جدید نشان می‌دهند که خوردن بیشتر لوبیا می‌تواند به کاهش تجمع کل چربی احشایی در بدن کمک کند. لوبیا منبع عالی فیبر محلول در پریبیوتیک است.

۴. ماست

مصرف مداوم ماست میزان ذخیره چربی شکمی را کاهش می‌دهد. به عبارت دیگر، اثر پروبیوتیک ماست برای بهبود تجمع بافت چربی بدن در قسمت میانی بدن مفید است. ماست می‌تواند احساس سیری شما را بیشتر کند و کمک می‌کند تا مدت بیشتری سیر بمانید و کالری کلی دریافتی بدن را کاهش می‌دهد. کسانی که به طور مداوم ماست پرچرب می‌خوردند، وزن بیشتری را از دست می‌دهند.

۵. تخم مرغ

صبحانه‌ای با پروتئین بالا و قند پایین می‌تواند روز شما را بسازد و برای شروع روند کاهش وزن بسیار عالی است. به‌خصوص اگر عادت دارید برای این وعده، کربوهیدرات بالا مانند شیرینی، غلات یا میوه استفاده کنید. تخم مرغ منبع کاملی از پروتئین و چربی سالم است تا در طول روز به شما برای کاهش چربی شکمی‌تان کمک کند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ