استقلال و پرسپولیس بدهکارترین تیم لیگ برتر

0

اسماعیل حسن‌زاده با حضور در برنامه ورزش و مردم در مورد آخرین وضعیت باشگاه‌های بدهکار لیگ برتری و مسئله حضورشان در فصل آینده مسابقات گفت: از بهمن ماه سال گذشته در خصوص باشگاه‌های بدهکار رای صادر شد که براساس آن رای ۵۰ باشگاه مختلف با مشکل بدهکاری روبرو بودند.

وی با اعلام اینکه از ۵۰ باشگاه بدهکار در فوتبال ایران ۱۵ باشگاه لیگ برتری بوده‌اند، افزود: با فشاری که ما روی باشگاه‌ها آوردیم تعداد باشگاه‌های بدهکار لیگ برتری از ۱۵ به ۸ باشگاه کاهش پیدا کرد. خوشبختانه صدور حکم ما و همچنین تلاش‌های سازمان لیگ باعث شد تا تعداد تیم‌های بدهکار کاهش پیدا کند.

حسن‌زاده یکی از آفت‌های فوتبال ایران را اظهارنظرهای غیرمسئولانه عنوان کرد و گفت: برخی از دوستان اعلام کرده بودند رایی که توسط کمیته انضباطی صادر شده اطلاعیه بوده اما باید اعلام کنم که ما برای ۴۸ باشگاه مختلف به صورت جداگانه دادنامه‌هایی را ارسال کردیم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن اشاره به اینکه با سیاست‌های این فدراسیون هماهنگ است، تاکید کرد: اگر قبل از صدور رای می‌دانستم که احکام تیم‌های لیگ برتری در خصوص عدم حضورشان در مسابقات اجرایی نخواهد شد، چنین رایی صادر نمی‌کردم. البته باید اعلام کنم که فردا (شنبه) قرار است یک جلسه با حضور نمایندگان ۸ تیم بدهکار لیگ برتری، آقای کفاشیان، تاج و بنده برگزار شود تا بتوانیم در خصوص آنها تصمیم‌گیری کنیم. من معتقدم بهترین نشانه عادلانه بودن یک رای اجرای آن رای است.

حسن‌زاده در خصوص احکامی که پیرامون شکایت باشگاه‌های سپاهان و پرسپولیس از یکدیگر صادر شده است، تصریح کرد: راجع به مسائل فصل نقل و انتقالات و مشکلاتی که بین ۲ باشگاه پرسپولیس و سپاهان ایجاد شد آرایی صادر شده است که تا یکی، دو روز آینده اعلام می‌شود. همچنین باشگاه سپاهان از شخص سعید شیرینی (سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس) شکایت کرده بود که به این شکایت رسیدگی شد. در جلسه‌ای که از ساعت ۲۲ تا یک بامداد در سالن اجتماعات آکادمی ملی فوتبال برگزار شد در خصوص این موضوع رسیدگی کامل به عمل آمد.

وی ادامه داد: کمیته انضباطی با لحاظ این مسئله که در جلسه مذکور ۲ باشگاه پرسپولیس و سپاهان به صمیمیت و صفا رسیده‌اند آرای خود را اعلام کرد اما در خصوص مسئله دهنوی و خلیل‌زاده به صورت جداگانه رای خواهیم داد. همچنین در خصوص پرونده شکایت باشگاه سپاهان از سعید شیرینی هم این مسئله با عذرخواهی محمد رویانیان از رحیمی به صورت کامل خاتمه پیدا کرد. نکته سوم راجع به غرامتی بود که باشگاه سپاهان و پرسپولیس می‌توانستند از دهنوی و خلیل‌زاده بگیرند که این مسئله هم با همکاری هر ۲ باشگاه حل شد.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که «آیا قرار است دهنوی و خلیل‌زاده با جریمه نقدی مواجه شوند؟»، گفت: مسلما کار دهنوی و خلیل‌زاده درست نبوده و به نوعی سرکار گذاشتن ۲ باشگاه بزرگ فوتبال ایران در شان بازیکنان حرفه‌ای نیست. این ۲ بازیکن قطعا با جرایم نقدی روبرو خواهند شد تا برای بقیه تیم‌ها و بازیکنان درس عبرت شوند.

وی درباره پرونده شکایت باشگاه مس کرمان از شجاع خلیل‌زاده اظهار داشت: در این خصوص تصمیم‌گیری شده که بزودی رای خود را صادر می‌کنیم. البته گلایه‌ای هم از مسئولان باشگاه مس دارم. آنها اعلام کرده بودند که پرونده شکایت‌شان از خلیل‌زاده رسیدگی نشده و در عوض نامه آزادی این بازیکن یک روزه صادر شده است. من باید از همین جا اعلام کنم که این مسئله اصلا درست نیست. آقای خلیل‌زاده ۴۵ روز پیش به ما مراجعه و از باشگاه مس شکایت کرد که بعد از ۴۰ روز رای این پرونده صادر شد.

حسن‌زاده در پاسخ به این پرسش که «تا به حال برای محروم کردن یک نفر از جایی به شما سفارش شده است؟»، اظهار داشت: ممکن است برای بخشش بازیکنان و مربیان صحبت‌ها و تماس‌هایی گرفته شود  اما قطعا تا به امروز برای محروم کردن هیچکس سفارشی به ما نشده و حداقل ما سفارشی را قبول نکرده‌ایم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص اعتراض برخی از مربیان مبنی بر اینکه نام‌شان در فهرست طلبکاران باشگاه‌های بدهکار نیست، گفت: نام مربیان و یا بازیکنانی در فهرست طلبکاران این باشگاه‌ها قرار گرفته که قبلا شکایتی را مطرح کردند.

حسن‌زاده با اعلام این مسئله که ۸ باشگاه مطرح لیگ برتری جزو بدهکاران هستند، عنوان کرد: باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، ذوب‌آهن، مس کرمان، تراکتورسازی، صبای قم، راه‌آهن و ملوان باشگاه‌‌های بدهکار لیگ برتری هستند که باشگاه استقلال و پرسپولیس در صدر آنها قرار دارند. متاسفانه در فصل نقل و انتقالات برخی از تیم‌ها مبالغی را به عنوان پیش‌پرداخت به بازیکنان‌شان داده‌اند که اگر آنها را کنار می‌گذاشتند، می‌توانستند قسمتی از بدهی‌های خود را پرداخت کنند.

وی در واکنش به صحبت‌هایی که درباره آرای پرونده تبانی لیگ آزادگان مطرح می‌شود، گفت: برداشت ما در بحث تبانی بزرگ لیگ  آزادگان همانی بود که در آرای خودمان آن را منظور داشتیم. البته ما یاد گرفته‌ایم که وقتی پرونده‌ای به دست مقام بالاترمان می‌رسد به رای آن احترام بگذاریم. من همین جا باید اعلام کنم از اینکه تعدادی از محرومان تبانی لیگ یک از سوی کمیته استیناف بخشیده شدند بسیار خوشحالم و از اینکه به محرومیت تعدادی اضافه شد، ناراحتم.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص آخرین وضعیت باشگاه شاهین بوشهر تاکید کرد: خوشبختانه اتفاقات مثبتی در این باشگاه رخ داده است که حداقل می‌تواند بخشی از بدهی‌های این تیم را پرداخت کند. ما هم امیدواریم که این مشکلات برطرف شود. متاسفانه ۸۰ درصد از مشکلاتی که بین باشگاه‌ها و بازیکنان و مربیان شکل می‌گیرد ناشی از اعتماد بد به یکدیگر و همچنین متون قراردادهاست که امیدواریم در آینده چنین اتفاقاتی رخ  ندهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ