مصرف نوشیدنی‌ های طبیعی به جای مسکن شیمیایی

0

استفاده از نوشیدنی‌ های طبیعی به جای مُسکن، امر مطلوبی است که در این گزارش ما برخی از نوشیدنی‌ها را معرفی می‌کنیم.

نوشیدنی های طبیعی مصرف مسکن ها مسکن های طبیعی قوی مسکن های طبیعی مجله سلامت عوارض مسکن ها سردرد های میگرنی درمان درد درمان خانگی خواص نعناع خواص شیر بادام آب لیمو با عسل

شیر بادام

شیر بادام حاوی درصد بالایی از منیزیم است که کمبود آن در بدن منجر به سردرد‌های میگرنی و حملات مکرر می‌شود. مشخصه این نوع شیر حاوی مواد معدنی معادل اثر مسکن‌های آسپرین است که معمولاً در تسکین سردرد‌های میگرنی استفاده می‌شود. بیماران مبتلا به میگرن می‌توانند با خوردن چند عدد بادام این فواید را به دست آورند به شرط آنکه خام بوده و بو داده نباشند.

نعناع

از نوشیدنی گرمِ نعناع می‌توان برای درمان میگرن استفاده کرد، زیرا حاوی درصد بالایی از منتول است که به آرامش اعصاب و شل شدن ماهیچه‌های معده کمک می‌کند.

 آب ولرم

آب به بهبود جریان خون اکسیژن دار به تمام اندام‌های حیاتی بدن کمک می‌کند. این همان چیزی است که بیماران میگرنی با توجه به عدم خون رسانی به مغز نیاز دارند اما به شرطی که ولرم باشد.

آب لیمو با عسل

فواید آب لیمو تنها به مرطوب کردن بدن، تقویت ایمنی و احساس طراوت محدود نمی‌شود، بلکه به دلیل توانایی آن در آرامش اعصاب و رفع استرس و اضطراب به درمان سردرد‌های میگرنی نیز کمک می‌کند. علاوه بر این حاوی درصد بالایی از ویتامین C است و به داشتن خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی به شرط ترکیب با عسل معروف است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ