با نخوردن پروتئین چه بلایی سر بدنمان می‌آید؟

0

پروتئین یکی از سه درشت مغذی ای است که مواد غذایی از آن ها تشکیل شده اند. دو مورد دیگر، چربی و کربوهیدرات ها هستند.

در آمریکا توصیه می شود هر فرد بزرگسال روزانه به ازای هر یک کیلوگرم از وزن بدن خود، ۰/۸ گرم پروتئین مصرف کند اما افرادی که فعالیت بدنی بیشتری دارند برای رشد و ترمیم ماهیچه های خود به پروتئین بیشتری نیاز دارند.

منابع غذایی پروتئین مجله سلامت متخصص تغذیه عوارض کمبود پروتئین ها در بدن علائم کمبود پروتئین زبان سلامت بدن درمان کمبود پروتئین بدن حفظ سلامت بدن چه مواد غذایی بیش ترین پروتئین را دارند پروتئین ها پروتئین گیاهی چیست پروتئین بهترین مواد غذایی برای سلامت بدن بهترین متخصص تغذیه

اما برخی کارشناسان این میزان را حداقل مقدار پروتئینی می دانند که یک فرد باید مصرف کند.

به گفته ی آن ها مقدار مناسب لزوماً بهترین مقدار نیست و این میزان پروتئین حداقل مقداری است که برای جلوگیری از دچار شدن به کمبود پروتئین به آن نیاز داریم.

اگر به اندازه ی کافی پروتئین مصرف نمی کنید، ممکن است به سلامت تان صدمه وارد شده و دستیابی به اهدافی که برای تناسب اندام خود دارید هم دشوارتر شود.

حتی اگر قصد عضله سازی با ورزش را نداشته باشید هم باید مقدار مناسبی پروتئین مصرف کنید.

مصرف کافی پروتئین باعث سنتز پروتئین در ماهیچه ها می شود، نقشی اساسی در بازسازی بافت ها دارد، به ترمیم بدن کمک می کند و می تواند به ما کمک کند قوی تر شویم و توده عضلانی ما را بیشتر می کند.

ورزش کردن باعث پارگی رشته های ماهیچه ای می شود و پروتئین به ترمیم آن ها کمک می کند، بنابراین می توانید قوی تر شوید و دوباره ورزش کنید.

رژیم های غذایی پروتئین بالا، سیر کننده تر از رژیم های کم پروتئین هستند، یعنی می توانید کمتر غذا بخورید اما گرسنه نشوید.

مقدار کالری که در هر گرم پروتئین وجود دارد کمتر از مقداری کالری است که در هر گرم چربی یا کربوهیدرات وجود دارد. یعنی به طور مثال ۱۰۰ گرم پروتئین همان میزان کالری را دارد که در ۵۰ گرم چربی وجود دارد. بنابراین می توانید مقدار بیشتری غذا با همان میزان کالری بخورید و این موضوع باعث سیری بیشتر شما می شود.

پروتئین علاوه بر سیر نگه داشتن شما، اثر گرمایی بالاتری نسبت به چربی و کربوهیدرات ها دارد – این بدان معنی است که هضم پروتئین انرژی بیشتری از بدن می گیرد.

این مسأله تأثیر خیلی زیادی در کاهش چربی های بدن ندارد اما در این امر نقش دارد.

عدم مصرف پروتئین به مقدار مناسب، آب کردن چربی ها و حفظ ماهیچه ها را دشوارتر می کند

کاهش وزن هدف خیلی ها است. اما بسیاری از مردم در واقع به دنبال این هستند که چربی هایشان را آب و ماهیچه هایشان را حفظ کنند و به این ترتیب ترکیب بدنی (Body Composition) خود را تغییر دهند.

پروتئین نقش مهمی در حفظ ماهیچه ها در عین کسری کالری دارد.

رژیم های غذایی پروتئین بالا که مخصوص آب کردن چربی ها هستند هم می توانند باعث شوند وزن بدن، بیشتر از چربی ها کم شود تا ماهیچه ها و به این ترتیب، از ترکیب بدنی بهتریبرخوردار شوید.

منبع : دیجیاتو

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ