کاهش وزن با میوه و سبزیجات پاییزی

0

در فصل پاییز طول روز کاهش یافته و با سردتر شدن هوا مردم کمتر دوست دارند در هوای آزاد ورزش کنند. همین موضوع می‌تواند باعث اضافه وزن و چاقی افراد شود. با این وجود، این فصل سرشار از مواد غذایی است که می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند.

میوه های پاییزی مجله سلامت کاهش وزن فصل پاییز غذاهای فصل پاییز سیب سلامت لثه ها رژیم کاهش وزن خواص میوه ها خواص گل کلم خواص کدو تنبل خواص سیب خواص سبزیجات بهترین روش کاهش وزن انواع سیب ارزش غذایی سیب

در این مطلب به بهترین مواد غذایی پاییزی که می‌تواند باعث کاهش وزن بدن شود، می‌پردازیم:

۱- کدو تنبل: کدو را می‌توانید به طیف گسترده‌ای از مواد غذایی دیگر و دِسر‌ها اضافه کنید. این میوه غنی از ویتامین A، C و اسید‌های چرب امگا ۳ است. کدو همچنین دارای سطح بالایی از پتاسیم است که به تنظیم فشار خون کمک می‌کند. همچنین کدو به دلیل دارا بودن سطح بالایی از فیبر باعث سیر شدن زودتر فرد و کاهش وزن وی می‌شود.

۲- قارچ: قارچ‌ها سرشار از ویتامین‌های B و D هستند که می‌توانید آن‌ها را به سالاد‌ها و غذا‌های مختلف اضافه کنید. از قارچ می‌توانید به عنوان گوشت در غذا استفاده کرده و باعث کاهش کالری آن شوید. آنتی اکسیدان‌ها و سلنیوم به وفور در قارچ وجود دارد.

میوه های پاییزی مجله سلامت کاهش وزن فصل پاییز غذاهای فصل پاییز سیب سلامت لثه ها رژیم کاهش وزن خواص میوه ها خواص گل کلم خواص کدو تنبل خواص سیب خواص سبزیجات بهترین روش کاهش وزن انواع سیب ارزش غذایی سیب

۳- گل کلم: گل کلم یکی از مواد غذایی مفید است که می‌توانید آن را جایگزین برنج کنید. همچنین از گل کلم پخته و له شده می‌توانید به جای سیب زمینی بهره بگیرید. تحقیقات نشان داده است مصرف گل کلم به دلیل دارا بودن سطح بالایی از آنتی اکسیدان‌ها به کاهش ابتلا به برخی سرطان‌ها به ویژه سرطان پروستات کمک می‌کند. گل کلم دارای میزان زیادی از فیبر است. فیبر باعث می‌شود که فرد زودتر احساس سیری کند و همین موضوع منجر به کاهش وزن می‌شود.

۴- سیب: این میوه سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان‌ های مختلف است که باعث تضمین سلامت لثه‌ها می‌شود. همچنین سیب با افزایش ساخت کلاژن به تسریع روند التیام زخم کمک می‌کند. بدیهی است که فیبر موجود در سیب به احساس سیری زودتر منجر شده و روند کاهش وزن را تسریع می‌کند.

از دیگر مواد غذایی پاییزی که به کاهش وزن انسان کمک می‌کند می‌توان به کیوی، خرمالو، گلابی، و انار اشاره کرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ