چرا دادکان نمی‌تواند مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شود؟/ وزارت ورزش هم می‌داند

0

پرسپولیس نیوز یکی از ایرادهای اساسی کنفدراسیون فوتبال آسیا به استقلال و پرسپولیس، مالکیت دولتی هر دو باشگاه و قیومت وزارت ورزش و جوانان در مورد هر دو تیم است.

بنابراین منتقدان می گویند پرسپولیس و استقلال برای خلاصی از این وضعیت باید به بخش خصوصی واگذار شوند. یکی از مدیرانی که پیشتر می گفت می تواند پرسپولیس را اداره کند محمد دادکان است اما او هم در مصاحبه ای تاکید کرده شرط مدیریت در این باشگاه پرداخت بدهی های انباشته است.

حالا خبر می رسد فقط مبلغ بدهی پرسپولیس به سازمان امور مالیاتی کشور چیزی در حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است! وزارت ورزش طبعا می خواهد از زیر بار این بدهی خلاص شود و برنامه ای برای پرداخت بدهی ها و سپس واگذاری باشگاه به دیگران ندارد.

سوال مهمی را باید با این اوصاف مطرح کنیم: آیا در اوضاع و احوال اقتصادی فوتبال ایران و بسته بودن منابع درآمدزایی از هر سو، بخش خصوصی می تواند در باشگاهی مانند پرسپولیس این همه هزینه کند؟

 اگر پاسخ مثبت است پس چرا عملا در فوتبال ایران بخش خصوصی موفق نداریم؟

با این وضعیت نه تنها دادکان که روزگاری فوتبال ایران را اداره می کرد که قوی ترین بخش خصوصی نمی تواند باشگاه های پرخرجی مانند استقلال و پرسپولیس را در فقدان درآمدزایی محض و نبود منابع اقتصادی اداره کند. در نتیجه واگذاری احتمالی این باشگاه ها به بخش خصوصی هم از همین حالا می تواند پروژه ای شکست خورده قلمداد شود.

محمد دادکان بیوگرافی محمد دادکان اخبار فوری پرسپولیس

چرا دادکان نمی‌تواند مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شود؟/ وزارت ورزش هم می‌داند

خبر ورزشی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ