فجرسپاسی یک – استقلال یک/ سید حسین لیز خورد، سه امتیاز، یک امتیاز شد/ فجر ترمز استقلال را کشید

0

پایگاه خبری ساتین- مصاف استقلال و فجر در هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

به گزارش ساتین، بعد از ظهر روز جمعه و در چارچوب هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، دو تیم استقلال و فجرسپاسی به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با تساوی یک بر یک پایان یافت.

گل‌های این بازی را کوین یامگا در دقیقه ۵۹ و سیروان قربانی در دقیقه ۵+۹۰ به ثبت رساند.

با این نتیجه استقلال با ۱۰ امتیاز، موقتا به صدر جدول رقابت‌های لیگ برتر رسید. هم‌چنین تیم فجر با ۴ امتیاز به جایگاه هشتم جدول رسید.

نیمه اول

در ابتدای این بازی که در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، استقلال  شکل هجومی‌ به خود گرفت و سعی داشت در ابتدای بازی با حملات خود، نبض بازی را به دست بگیرد. در دقیقه ۳ این بازی، یامگا فرصت خوبی در محوطه جریمه فجر داشت اما ضربه این بازیکن را دروازه‌بان تیم فجر مهار کرد.

فجر در ادامه بازی توانست مقداری جلو بکشد و فرصت‌هایی برای خود خلق کند اما موقعیت‌های این تیم نتوانست دروازه شاگردان فرهاد مجیدی را تهدید کند.

در دقیقه ۱۹ این بازی، کوین یامگا، روی پاس وریا غفوری در محوطه جریمه فجر فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه این بازیکن با اختلافی کم از گوشه دروازه به بیرون رفت.

استقلال پس از این فرصت خوب، بازهم به سمت دروازه فجر حمله‌ور شد اما فرصت‌های آبی‌پوشان نتوانست نتیجه بازی را تغییر دهد. هم‌چنین شاگردان اصغر کلانتری با در دست داشتن توپ در میانه میدان سعی داشتند بازی را مدیریت کنند اما نتوانستند جلوی حمله شاگردان مجیدی را بگیرند.

در پایان تلاش ۲ تیم برای تغییر نتیجه ثمری نداشت تا دو تیم در پایان نیمه اول با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

نیمه دوم

در ابتدای نیمه اول، بازی بیش‌تر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم سعی داشتند راهی برای باز کردن قفل دفاع یکدیگر داشتند.

در دقیقه ۵۲ بازی، اولین موقعیت جدی نیمه دوم شکل گرفت و ضربه سر امین‌قاسمی نژاد در محوطه جریمه فجر روی پاس رودی ژستد با اختلافی کم از بالای دروازه به بیرون رفت.

حمید نعمتی در دقیقه ۵۵ بازی، از پشت محوطه جریمه استقلال شوتی روانه دروازه سید حسین حسینی کرد اما ضربه این بازیکن را حسینی توانست مهار کند. در ادامه کوین یامگا روی نفوذ خود به محوطه جریمه فجر رسید اما ضربه این بازیکن با مهار ایمان صادقی به کرنر رفت.

در دقیقه ۵۸ بازی، داور بازی با نقش زمین شدن محمد دانشگر در محوطه جریمه فجر، به نفع آبی‌پوشان پایتخت پنالتی گرفت و کوین یامگا موفق شد بر خلاف جهت حرکت ایمان صادقی گل اول بازی را به ثمر برساند.

پس از این گل استقلال تلاش کرد تا توپ و میدان را در اختیار داشته باشد و از گل زده خود محافظت کند. در این بین تیم فجر نیز فرصت‌های نصفه و نیمه‌ای برای خود به وجود آورد اما این فرصت‌ها باعث نشد دروازه تیم استقلال تهدید شود.

با نزدیک شدن مسابقه به دقایق پایانی بازی، آبی‌ها مقداری عقب کشیدند و سعی کردند شکل دفاعی به خود بگیرند تا نتیجه بازی را به نفع خود حفظ کنند. هم‌چنین تیم فجر با وجود عقب‌نشینی استقلال نتوانست کاری از پیش ببرد اما در دقایق پایانی شرایط برای تیم فجر تغییر کرد و سیروان قربانی در دقیقه ۵+۹۰ روی یک ضربه کرنر و با اشتباه دروازه‌بان استقلال توانست نتیجه بازی را به تساوی بکشاند تا در پایان این بازی با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

ترکیب فجر:

ایمان صادقی، عرفان معصومی، محمد قنبری، علی مولایی، سیروان قربانی، سعید زارع، حمید نعمتی( سجاد عبدویی ۷۴)، احمد زنده روح، میلاد احمدی، رضا آقا بابایی( اتابک زارعی ۹۰)، محمد کاظمی( حسین مهربان ۷۴)

ترکیب استقلال:

حسین حسینی، محمد دانشگر، حسین مرادمند، سیاوش یزدانی، وریا غفوری، جعفر سلمانی، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند( زبیر نیک نفس ۶۹)، کوین یامگا، امین قاسمی‌نژاد( ارسلان مطهری ۶۱)، رودی ژستد( امیرحسین حسین زاده ۶۱)

شرح گل ها:

فجرسپاسی صفر – استقلال یک (دقیقه ۶۰: کوین یامگا): ارسال یک کرنر به روی دروازه و خطای بازیکن فجر که محمد دانشگر را بغل کرده بود، باعث شد تا داور مسابقه یک خطای پنالتی به سود آبی ها اعلام کند و کوین یامگا نیز این توپ را به گل تبدیل کرد.

فجرسپاسی یک – استقلال یک (دقیقه ۹۰+۵: سیروان قربانی): ارسال کرنر سعید زارع به روی دروازه با ضربه سیر سیروان قربانی همراه شد و این بازیکن در آخرین ثانیه های بازی گل تساوی را وارد دروازه استقلال کرد.

کارت زرد:

فجر: حمید نعمتی (۵۸)، عرفان معصومی (۷۴)

استقلال: کوین یامگا (۶۲)، محمد دانشگر (۶۴)، حسین مرادمند (۸۷)

لحظات حساس:

دقیقه ۳: حرکت خوب یامگا و سر توپ این بازیکن در محوطه جریمه، فرصت خوبی را برای او فراهم کرد که شوت کم جان او در آغوش دروازه بان فجری ها آرام گرفت.

دقیقه ۱۹: یک و دوی دیدنی کوین یامگا و قاسمی نژاد بهترین فرصت ممکن را برای وینگر فرانسوی استقلال فراهم کرد اما این بازیکن در شرایطی که در فاصله چند متری سنگربان فجر قرار داشت، با ضربه عجیب و پای چپ توپ را به بیرون زد و بهترین فرصت بازی را از دست داد.

دقیقه ۵۱: یک ارسال به روی دروازه و ضربه سر امین قاسمی نژاد که به شکل خطرناکی از بالای دروازه فجر راهی بیرون شد.

دقیقه ۵۶: شوت محکم و سرکش حمید نعمتی را سیدحسین حسینی با سینه دفاع کرد تا فجر نیز موقعیت خطرناکی را به روی دروازه استقلال خلق کند.

دقیقه ۶۷: پاس خوب حسین زاده درون محوطه جریمه به ارسلان مطهری رسید اما شوت این بازیکن کم جان بود و ایمان صادقی آن را به راحتی مهار کرد.

دقیقه ۷۱: ارسال مهدی پور به روی دروازه با ضربه سر مرادمند همراه شد و ارسلان مطهری نیز در ادامه دروازه فجر را باز کرد که کمک داور آفساید مرادمند را اعلام کرد.

دقیقه ۸۵: یک ارسال به روی دروازه با ضربه سر خطرناک ارسلان مطهری همراه شد و ایمان صادقی گلر فجر این توپ را مهار کرد.

دقیقه ۸۸: شوت از راه دور سیروان قربانی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۹۰+۲: حسین مهربان بازیکن فجر روی خطای سیاوش یزدانی تعادلش را درون محوطه جریمه از دست داد اما داور مسابقه اعتقادی به خطای پنالتی نداشت و همین مسئله منجر به اعتراض شدید نیمکت فجری ها شد و داور مسابقه نیز به کلانتری کارت زرد نشان داد.

۶۶۴۱ / ۴۱۵۴

اخبار استقلال تهران (آخرین و جدیدترین خبرها)

فجرسپاسی یک – استقلال یک/ سید حسین لیز خورد، سه امتیاز، یک امتیاز شد/ فجر ترمز استقلال را کشید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ