چرا مهدی طارمی به تیم ملی دعوت نشد؟

0

علت دعوت نشدن طارمی به تیم ملی اختلاف طارمی با اسکوچیچ

دراگان اسکوچیچ برای این دو دیدار روی نام مهدی طارمی خط قرمز کشیده؛ بازیکنی که بهترین گلزن ایرانی در دور سوم انتخابی جام جهانی بوده اما به علت اظهاراتش علیه سرمربی تیم ملی مشمول غضب این سرمربی کروات شده است.

دراگان اسکوچیچ چندی قبل در گفت‌وگو با رسانه‌ای در کشورش، برخلاف تعریف و تمجیدهای گذشته، بازیکنان ایرانی را فاقد توانایی تاکتیکی قلمداد کرد: «فوتبالیست‌های ایرانی به لحاظ تکنیکی و فیزیکی قدرتمند هستند و در سطح رشک برانگیزی قرار دارند. چیزی که آن‌ها فاقدش هستند و من در آن جای پیشرفت می‌بینم، توانایی تاکتیکی است. بازیکنان ایران هنوز در توانایی تاکتیکی آن‌قدرها خوب نیستند ولی در بلند مدت می‌توان آن را آموخت».

مهدی طارمی لیست تیم ملی اسکوچیچ بیوگرافی مهدی طارمی بیوگرافی دراگان اسکوچیچ اینستاگرام مهدی طارمی

بعد از این اظهارات، مهدی طارمی، مهاجم ایرانی شاغل در پورتو که بیشترین گل‌های تیم ملی در دوران حضور اسکوچیچ را به ثمر رسانده، به طور علنی با انتشار توئیتی پاسخ اسکوچیچ را داد: «باید عرض کنم که بازیکنان ایرانی علاوه بر تکنیک فردی و جنگندگی و.… از لحاظ دانش فوتبال و تاکتیک خیلی درک بالایی دارند ولی متاسفانه مشکلات جایی دیگر است. زنده باد ایران».

این موضوع با حواشی زیادی در ایران همراه بود که مجتبی خورشیدی، سرپرست تیم ملی گفت “این مشکل خانوادگی است و حل می‌شود و جای نگرانی ندارد”. با این حال به نظر می‌رسد که موضوع فراتر از این حرف‌ها است و کار بیخ پیدا کرده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ