پرویز مظلومی دوست دارد؛ من دوست ندارم/ اگر دادکان بود ماجرای طارمی اینگونه نمی‌شد/ تاجیک‌های یحیی بودیمیر برانکو نشوند

0

پرسپولیس نیوز

پرسپولیس مدافع عنوان قهرمانی در هفته چهارم برابر گل گهر سیرجان آن هم در استادیوم آزادی تهران به تساوی یک بریک رسید. با این وجود محمد پنجعلی کاپیتان اسبق پرسپولیس و تیم ملی کشورمان اعتقاد دارد شاگردان یحیی گل محمدی به ویژه در نیمه دوم بازی بسیار خوبی انجام داده اند. خواندن تازه ترین صحبت های محمد پنجعلی با پرسپولیس نیوز خالی از لطف نیست.

گل گهر ۱۱ نفره دفاع می کرد

* اگر نیمه دوم بازی پرسپولیس و گل گهر را دیده باشید متوجه می شوید تیم حریف در یک سوم دفاعی خودش و ۱۱ نفره دفاع می کرد. البته گل گهر تیم قدرتمندی است و این موضوع نشان می داد پرسپولیس خوب بازی کرده است.

دفاع سه نفره خطرناک است

* پرسپولیس بازی با گل گهر را با سه دفاع میانی شروع کرد و بلافاصله در نیمه دوم یحیی گل محمدی این سیستم را تغییر داد. من بعید می دانم پرسپولیس با دفاع سه نفره ادامه دهد چون خطرناک است. خوب به خاطر دارم وقتی سیستم ۳-۵-۲ تازه آمده بود علی آقا پروین هم یک بار تصمیم به استفاده از این روش گرفت اما خیلی زود پشیمان شد و پرسپولیس با سیستم دفاع ۴ نفره ادامه داد.

نیمکت نشینی سید جلال؟ باید به نظر سرمربی احترام گذاشت

* سید جلال حسینی کاپیتان و بازیکن بزرگتر تیم است. نقش او در موفقیت های سال های اخیر پرسپولیس غیرقابل کتمان است اما باید به نظر سرمربی احترام گذاشت کمااینکه خود سید جلال هم همین طور رفتار کرد.

بازیکنان تاجیک باید بالاتر از بازیکنان ما باشند

* شناخت خاصی از بازیکنان تاجیک ندارم اما شنیدم بازیکنان بدی نیستند اما این کافی نیست. بازیکن خارجی که به ایران می آید باید دو پله بالاتر از بازیکنان داخلی باشد. بازیکن خارجی باید به درد لیگ قهرمانان آسیا بخورد و امیدوارم خریدهای تاجیکی در این سطح باشند.

برانکو هم یک مهاجم کروات به درد نخور خرید!

* برانکو ایوانکوویچ هم یک مهاجم به درد نخور کروات به اسم ماریو بودیمیر خرید که فقط یک گل برای پرسپولیس در لیگ برتر زد و ۴۷۵ هزار یورو دستمزد گرفت! یا دو بازیکن اوکراینی که اصلا معلوم نشد برای چه به پرسپولیس آمدند؟ در این زمینه باید باشگاه و مربیان پرسپولیس هوشیار باشند و بازیکن به درد بخور برای این تیم بخرند.

پرویز مظلومی دوست دارد ولی من دوست ندارم!

* عضویت در هیئت مدیره پرسپولیس را نه دوست دارم و نه دنبالش هستم. خیلی ها می گویند در استقلال پرویز مظلومی عضو ورزشی هیئت مدیره است خوب شاید دوست دارد ولی من دوست ندارم. شغل من چیز دیگری است و اصلا علاقه ای به عضویت در هیئت مدیره ندارم هرچند به صورت ضمنی پیشنهادی به من شد اما هرگز قبول نمی کنم.

به اسکوچیچ خط اشتباه دادند؛ طارمی بهترین مهاجم آسیاست

* اگر اسکوچیچ به خاطر یک توئیت مهدی طارمی را خط زده باشد اشتباه کرده است. اشتباه سرمربی کروات از همان جایی شروع شد که مصاحبه کرد و گفت بازیکنان ایرانی تاکتیک پذیر نسیتند. باید پس از این ماجرا شخصا با مهدی طارمی صحبت می کرد و مشکلات حل می شد. البته من فکر می کنم به اسکوچیچ خط اشتباه داده باشند.

طارمی افتخار ایران در آن طرف دنیاست

* در بحث مهدی طارمی منافع ملی وسط است. او افتخار فوتبال ایران در آن طرف دنیاست و نباید او را تخریب کرد. مگر فرگوسن با دیوید بکام برخورد نکرد اما هفته بعدش برای منچستر بازی کرد. مهدی طارمی هم افتخار فوتبال ملی ماست. متأسفانه آدم کوچولوها دور و برتیم ملی و فدراسیون را گرفته اند وگرنه کار به اینجا کشیده نمی شد.

عزیزی خادم کجای فوتبال بوده است؟

* رئیس فدراسیون اگر دکتر دادکان بود کار به اینجا کشیده نمی شد. امثال عزیزی خادم کجای این فوتبال بوده اند که حالا شرایط را درک کرده و ماجرا را مدیریت کنند؟ متأسفانه وقتی امثال دادکان، علی دایی و علی کریمی‌ها خانه نشین می شوند باید هم انتظار این مسائل را داشت.

اگر آن ۱۴ نفر حذف نمی شدند تیم ایران قهرمان جام ملت ها می شد

* من سال‌هاست خیلی حرف‌ها درباره استعفای دسته جمعی بازیکنان تیم ملی پس از بازی های آسیایی ۱۹۸۶ سئول را در سینه ام نگه داشته ام. خدا مرحوم دهداری را بیامرزد چون دستش از دنیا کوتاه است صحبتی نکرده و نمی کنم اما یک نسل خوب و طلایی از تیم ملی دور شدند. ما ۱۴ نفر نبودیم و ۲۱ نفر از بهترین های فوتبال ایران نظیر ناصر محمدخانی، حمید درخشان، شاهرخ و شاهین بیانی، عبدالعلی چنگیز، اصغر حاجیلو و … بودیم که بعد شد ۱۴ نفر! من هنوز هم حسرت می خورم چون اگر آن ماجرا درست مدیریت شده و منافع ملی حفظ می شد ما با آن ستاره ها می توانستیم قهرمان جام ملت های ۱۹۸۸ قطر شویم اما همین سوء مدیریت فعلی در مورد طارمی برای ما هم پیش آمد. دیگر نمی خواهم حرفی بزنم چون دیگر سال ها گذشته است اما خیلی مسائل بود که … بگذریم!

اخبار فوری پرسپولیس

پرویز مظلومی دوست دارد؛ من دوست ندارم/ اگر دادکان بود ماجرای طارمی اینگونه نمی‌شد/ تاجیک‌های یحیی بودیمیر برانکو نشوند

خبر ورزشی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ