نمی‌دانم چرا یحیی پرسپولیس را هجومی‌تر به میدان نمی‌فرستد؟/ گل‌گهر که زیدان نداشت؛ به این تیم خوشبین نیستم

0

پرسپولیس نیوز

مرتضی فنونی‌زاده درباره تساوی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل گل‌گهر در هفته چهارم لیگ برتر اظهار داشت: بازی جالب و دلچسبی را شاهد نبودیم و میل به حمله و گلزنی در تیم دیده نمی‌شد. گل‌گهر تیم خوب و منسجم همیشه نبود و برای یک امتیاز به آزادی آمده بود. این بهترین فرصت بود که به صدر جدول نزدیک شویم، اما روی یک موقعیت ایستگاهی گل خوردیم و صرفاً روی یک اتفاق به گل رسیدیم.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: گل‌محمدی می‌توانست تاکتیک هجومی‌تری اتخاذ کند و در مقطعی از بازی یک مهاجم به ترکیب اضافه کند. در این بازی مهدی شیری از پرسپولیس و آرمین سهرابیان از گل‌گهر عملکرد نسبتاً خوبی داشتند.

وی درباره ضعف دفاعی پرسپولیس و دریافت گل در هر ۴ بازی لیگ گفت: در دهه‌ی ۶۰ ما بهترین خط دفاع و بهترین خط حمله‌ ایران را در اختیار داشتیم. در سال‌های اخیر هم این اتفاق در بیشتر مواقع می‌افتاد، اما امسال در تمام بازی‌ها گل خورده‌ایم؛ گل‌محمدی باید با همین بازیکنان که با نظر خودش جذب شده‌اند تدبیری بیندیشد. فرقی نمی‌کرد سیدجلال بازی کند یا کس دیگر، تیم اصلاً رو به جلو نبود و اگر حریف بیشتر حمله می‌کرد، شاید گل‌های بیشتری هم می‌خوردیم.

زمان برانکو بدن‌های بازیکنان روی فرم و آماده‌تر بود

مدافع سال‌های گذشته پرسپولیس در رابطه با تغییر سیستم تیمش در ابتدای دیدار با گل‌گهر عنوان کرد: گل‌محمدی در این بازی ابتدا به سیستم سه دفاعه روی آورد و شاید همه فکر کنند چینش ما ۳-۵-۲ بود، اما در واقع ۳-۶-۱ بود و این برای حفظ و کنترل میانه‌ میدان بود. ما باید از مهره‌های هجومی خود بهتر استفاده می‌کردیم و با صلابت ظاهر می‌شدیم. در خط هافبک گل گهر پلاتینی و زیدان بازی نمی‌کردند که بخواهیم بترسیم!

فنونی زاده در خصوص اُفت آمادگی جسمانی سرخپوشان تصریح کرد: در زمان برانکو بدن‌های بازیکنان بسیار روی فرم و آماده بود، اما حالا این وضعیت را شاهد نیستیم. باید یک مربی بدنساز خارجی و کاربلد به پرسپولیس اضافه شود و البته یک بازیساز خلاق و طراح در میانه میدان نیاز داریم.

به غیر از نیمه دوم مقابل فولاد در سایر بازی‌ها با ضربات ایستگاهی، پرتاب اوت یا اشتباه حریف به گل رسیدیم

وی درباره لزوم اضافه شدن یک هافبک بازیساز تصریح کرد: بازیکنان ما همه جنگنده هستند و مهره خلاق و طراح نداریم. این فصل فقط در نیمه دوم مقابل فولاد کارهای تاکتیکی را شاهد بودیم و در سایر بازی‌ها صرفاً با ضربات ایستگاهی، پرتاب اوت یا اشتباه حریف به گل رسیدیم.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از لحاظ تاکتیکی به این تیم خوشبین نیستم، زیرا انسجام همیشگی را نداریم و نمی‌توان در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا با این شرایط امید زیادی داشت. ضمناً چرا باید عالیشاه و کامیابی‌نیا مدام نیمکت نشین باشند؟ اگر قابلیت بازی دارند باید ۱۵-۱۰ دقیقه پایانی به میدان بیایند و اگر این قابلیت را ندارند باید به جای آن‌ها چند بازیکن از تیم امید به تیم اصلی بیاوریم تا حداقل با شرایط و جو مسابقات رسمی آشنا شوند.

مدیران پرسپولیس مهره‌های وزارت ورزش هستند

مرتضی فنونی‌زاده در رابطه با شرایط مدیریتی باشگاه پرسپولیس گفت: پرسپولیس در دهه ۶۰ و ۷۰ با مدیریت علی پروین و مرحوم عباس انصاری‌فرد با جیب خالی نتایج بسیار خوبی می‌گرفت و ۱۱ جام مهم در این مدت کسب شد. در حال حاضر مدیران پرسپولیس مهره‌های وزارت ورزش هستند و با یک نامه و ابلاغ می‌آیند و می‌روند. با این وضعیت اوضاع هر روز بدتر از دیروز خواهد شد و اگر این مدیران در راس کار قرار نگیرند بهتر است.

وی خاطرنشان کرد: جعفر سمیعی مدیر خوبی بود، اما معلوم نشد چرا برکنار شد. در حال حاضر پیشکسوتان و افراد تحصیلکرده زیادی وجود دارند که می‌توانند هدایت پرسپولیس را عهده دار شوند. دادکان، ذوالفقارنسب و زادمهر گزینه‌های مناسبی هستند و در میان آن‌ها بهترین نام محمد دادکان است. مالکانِ بهترین ساختمان‌ها و ویلاها هم ملک خود را اجاره می‌دهند، پرسپولیس را هم دو سال به پیشکسوتان اجاره دهیم و ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ