جنجال جدید بهاره رهنما + واکنش کاربران

0

بهاره رهنما این روز‌ها در ترکیه به سر می‌برد طی یک لایو اینستاگرامی حرف‌هایی را بر زبان رانده که تاسف‌آور است. بهاره رهنما گفته است: «از ۱۷ سالگی کار کردم و ۳۰ سال زحمت کشیدم که الان آسایش مالی دارم هر آدمی که بعد از ۳۰ سال کار کردن نتواند زندگی خوبی داشته باشد به نظرم آدم بی‌دست و پایی است».

مصاحبه بهاره رهنما عکس جدید بهاره رهنما عکس جدید بازیگران سینمای ایران حواشی اخیر بهاره رهنما جنجال بهاره رهنما پرحاشیه‌ترین بیوگرافی بهاره رهنما بهاره رهنما بازیگران زن ایرانی بازیگران ایرانی در خارج بازیگران ایرانی اینستاگرام بهاره رهنما اینستاگرام بازیگران اخبار بازیگران

سامان رادمان در روزنامه همشهری نوشت: گویا بهاره رهنما نیز که در سال‌های اخیر بیش از سینما و تلویزیون در فضای مجازی و با اخبار زندگی شخصی‌اش و همین‌ طور رفتار‌ها و صحبت‌هایش مورد‌توجه بوده، در همین مسیر قدم می‌گذارد. جدیدترین ترفند او برای اینکه بار دیگر به صدر اخبار بازگردد، تحقیر افرادی است که سال‌ها در زندگی تلاش می‌کنند، اما ساختار‌های نابرابر و ناعادلانه به آن‌ها اجازه نمی‌دهد که ثمره رنج و تلاش‌شان را ببینند.

رهنما که برای گذراندن اوقات فراغت خود به ترکیه رفته، از روی عرشه یک کشتی تفریحی برای مردم نسخه پیچیده و گفته: «راز موفقیت چینی‌ها در تمام جهان این است که مردمی بسیار متحد دارند. برخلاف مردم ایران که وقتی همدیگر را می‌بینند، از هم فرار می‌کنند. نباید اینطور باشد.

باید همیار هم باشیم. باید آن حس هموطن بودن در ما زنده شود. من این همه سال کار کردم، خیلی عادی است که بتوانم در این سن آسایش خاطر مالی داشته باشم و زندگی‌ام را راحت بگردانم. هر آدمی که نتواند بعد از ۳۰سال کار کردن زندگی خوب داشته باشد و آسایش و آرامش برای خودش و خانواده‌اش فراهم کند، به‌نظرم بی‌دست و پاست. من سال‌ها زحمت کشیدم و کار کردم و طبیعتا الان هم چیزی که دارید می‌بینید، نتیجه زحمات من است.»

رهنما چندی پیش هم در برنامه «شام ایرانی» گفته بود: «دخترای امروزی سر و وضعشون نیکول کیدمنه، طرز فکرشون [..].» این گفته این فعال فضای مجازی نیز با واکنش‌های زیادی مواجه شده بود. اگر خانم رهنما این رفتار‌ها را می‌کند تا مبادا تصویرش قطع شود، باید گفت نگران نباشید، شما همیشه با این رفتار و کردار در چشم و مایه عبرت هستید.

مصاحبه بهاره رهنما عکس جدید بهاره رهنما عکس جدید بازیگران سینمای ایران حواشی اخیر بهاره رهنما جنجال بهاره رهنما پرحاشیه‌ترین بیوگرافی بهاره رهنما بهاره رهنما بازیگران زن ایرانی بازیگران ایرانی در خارج بازیگران ایرانی اینستاگرام بهاره رهنما اینستاگرام بازیگران اخبار بازیگران

روزنامه آفتاب یزد در این باره نوشت: مردم در مشکلاتشان از بی‌پولی و گرانی گرفته تا بیماری‌های مختلف و… که بخش اعظم آن حاصل مدیریت ناکارآمد مسئولان است، غرق هستند آنقدر که متوجه نمی‌شوند شب و روزشان چگونه سپری شده است. حالا در این شرایط یک نفر بخواهد با حرف‌های سطحی و با پز دادن مال و اموالش به آن‌ها، نمک به زخم‌شان بپاشد و آن‌ها را بی‌دست و پا خطاب کند، به دور از اخلاق و بی‌انصافی است. اما متاسفانه این حقیقتی است که خانم بازیگر یعنی بهاره رهنما آن را رقم زده است.

جای شکرش باقی است که ایشان از نظر مالی تامین است، اما خانم رهنما! قطعا حقوق بازیگری و داشتن همسری متمول در این رفاهی که شما از آن دم می‌زنید بی‌تاثیر نیست. لیکن به خوبی می‌دانید کارگری که روزانه بیش از ۸ ساعت و بیش از توانش کار می‌کند، ولی حقوق کمی دریافت می‌کند آنهم در این اوضاع آشفته گرانی و باری به هرجهت، حتی اگر بخواهد بیش از ۳۰ سال هم کار کند باز هم نمی‌تواند آن رفاهی که شما از آن صحبت می‌کنید را برای خود و خانواده‌اش تامین کند. پس بهتر است که با همان رفاه و آسایشی که در اختیار دارید، روزگار بگذرانید و با حرف‌هایتان نمک به زخم این مردم دردکشیده نپاشید.

واکنش کاربران

بعد از این لایو اینستاگرامی، بسیاری، بهاره رهنما را مورد انتقاد قرار دادند تا جایی که باعث شد این بازیگر در لایوی دیگر حرفش را پس بگیرد و بگوید: «مخاطب حرفهایم خودم بودم؛ من بعد از سی سال اگر نتوانم رفاه را برای فرزندم تامین کنم آدم بی‌دست و پایی هستم». اما با این وجود کاربرانی به اظهارات بهاره رهنما واکنش نشان دادند.

یکی از کاربران در این باره نوشته است: «جالبه میگه مردمی که بدبختن بدشانسی آوردن آخه مگه تو توی جامعه زندگی نمیکنی؟ کدوم بدشانسی؟ از صبح تا شب جان میکنیم به هیچ جا نمیرسیم مگه تقصیر مردمه؟»دیگری نوشت: «قطعا زحمت کشیدین به اینجارسیدین، ولی بی‌دست و پا خطاب کردن قشنگ نیست… خیلیا هستن از شما ثروتمند‌تر، ولی اینقدر ادعا ندارن».

کاربر دیگری گفته است: «از زندگی کارگری‌خبری نداره. یک کارگر به نظرت چه کاری ازش برمیاد وقتی حقوق بخور نمیر بهش میدن».یکی دیگر از کاربران اینطور می‌نویسد: «من دبیرم، توی کارم عالی هستم، بسیار زحمت کشیدم و هزار نوع مریضی گرفتم، ولی دولت ماهی ۷میلیون بهم حقوق میده و جلوی زن و بچه‌ام خجالت میکشم نتونستم خوشبختشون کنم. بخدا بی‌لیاقت و بی‌دست و پا نیستم، ولی خب چکار کنم وقتی دولت بهم حقوق نمیده، بار‌ها اعتراض کردیم».

مصاحبه بهاره رهنما عکس جدید بهاره رهنما عکس جدید بازیگران سینمای ایران حواشی اخیر بهاره رهنما جنجال بهاره رهنما پرحاشیه‌ترین بیوگرافی بهاره رهنما بهاره رهنما بازیگران زن ایرانی بازیگران ایرانی در خارج بازیگران ایرانی اینستاگرام بهاره رهنما اینستاگرام بازیگران اخبار بازیگران

کاربران دیگر نوشته اند: «پس اون کارگر وکارمندی که ۳۰ سال کار میکنن برای امثال تو وقتی بازنشسته میشن هنوزم هیچی ندارن پس بی‌عرضه اند»، «من کارگر که الان ۲۴ سال دارم، شبانه روز کار میکنم هنوز هشتم گرو ۹ هست نه بی‌دست وپا هستم نه تنبل، ولی چه کنم با حقوقی که میگیری هیچی نمیشی. در ضمن شما حق نداری با مردم اینطوری صحبت کنی»، «ما باسوادتر از تو و امثال تو داریم که دارن کول بری میکنن خرج خانواده در میارن، اما بازم هیچی ندارن»، «میگی کار کردم یعنی عرق ریختی کارگری کردی با حقوق اداره کار زندگی کردی… امیدوارم خدا جواب این فخرفروشیت را بهت بده»، «این خانم به چندمیلیون ایرانی که بعد۳۰سال خدمت که الان بازنشسته شده‌اند والان به دلیل گرانی‌ها دچارمشکل شده‌اند علنا توهین کرده است واقعا جای تاسف است»، «به تمام کارمندان با وجدانی که زحمت میکشن، ولی تورم اقتصادی و….

اجازه زندگی خوب رو نمی‌ده توهین نکن»، «ای کاش یک روز بیای کف بازار تا بفهمی که تو این وضع اقتصادی فقط میتونی بعد از سیصد سال خرج ساده زندگی رو در بیاری»، «اگر مردم ایران، تلویزیون و سینمای ایران نبودند معلوم میشد که الان باید کجا باشی. تو همه جوره مدیون مردم کشورتی»، «چرا داغ پدر زحمتکشی را که از فرط استیصال شرمنده فرزندشه تازه می‌کنید کارگری که بعد از ۳۰ سال کارگری خانوادشو شاه عبدالعظیم نمیتونه ببره از بی‌عرضگیشه! خانم رهنما این چرندیاتو تو خلوتت نگهدار»،

«بهت اجازه نمیدم‌شان وشعور مردم رو زیر سوال ببری با خوش گذرونیه خودتون. هر کسی تو زندگی خودش خوشبخته، یه آقایی که خسته میادخونه تا کنارزن و بچه هاش باشه و یه لیوان چای بخوره اون از همه خوشبختره»، «آخه یه کارگر ۳۰ سال که سهله اگه ۱۰۰سال هم کار کنه آسایشی با این وضعیت فعلی کشور نخواهد داشت»، «خانوم رهنما والا ما سی سال بیشتر هم کار کردیم بخدا سرمون رو انداختیم پایین وفقط کار کردیم دزدی می‌تونستم بکنم نکردم می‌تونستم با لابی وکار‌های دیگه در آمد بیشتری داشته باشم، ولی نکردم الان با این حرف شما من بی‌دست و پا هستم؟»

منبع : برترین ها

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ