افزایش بهره هوشی با پنج روش ساده

0

شما برای باهوش‌ بودن تنها نیاز ندارید که استعداد ذاتی داشته باشید. بخشی از هوش شما بر اساس یادگیری به دست می‌آید که به شما توصیه می‌کنیم ۵ روش زیر را حتما امتحان کنید.

متخصصین روانشناسی بر این باورند برای بهبود عملکرد مغز و تقویت بهره هوشی پیشنهادهای بسیار راحتی وجود دارد که کمک به افزایش بهره هوشی می‌کند.

موسیقی متخصص روانشناسی فواید گوش کردن به موسیقی عملکرد مغز سلامت نیوز راههای باهوش شدن کودک راهکار های باهوش شدن تقویت عملکرد مغز بهبود عملکرد مغز به چالش کشیدن ذهن باهوش شدن

برای بالابردن هوش کلامی باید در مورد مسایل گوناگون مطالعه کرد و دایره لغات را گسترش داد. مطالعه در مورد تاریخ، روانشناسی، علوم زیستی، علوم طبیعی، هنر، زبان، ریاضی و موسیقی کمک به گسترش تفکر می‌کند. به تفکر خود شخصیت و عمق دهید و حداقل در هفته یک کتاب بخوانید.

ذهن خود را به چالش بکشید : انواع بازی‌های ذهنی و فکری می‌تواند باعث تقویت هوش سیال، بهبود عملکرد حافظه و افزایش قدرت تمرکز شود. اگر تنها برای مدتی این کار را تکرار کنید به‌زودی نتیجه آن را می‌بینید. سودوکو، حل جدول، حل معما از بهترین گزینه‌های بازی‌های تمرینی ذهن است.

موسیقی یاد بگیرید، بنوازید و گوش دهید : یادگیری سازهای مختلف می‌تواند به هماهنگی بدنی شما کمک کند و هوش عملی شما را بالا ببرد. این کار علاوه بر تقویت هوش عملی می‌تواند به هوش انتزاعی شما نیز کمک کند. هم چنین موسیقی در هر سبکی کمک به افزایش هوش شنیداری شما می‌کند.

اگر هنگام کار و فعالیت روزانه خود به موسیقی گوش دهید کمک بسیار زیادی به تقویت تمرکز شما و هوش شنیداری‌تان می‌کند.

یادداشت کنید : هر چقدر می‌توانید یاداشت کنید! برای شروع می‌توانید با یادداشت روزانه خاطرات خود شروع کنید. می‌توانید هر مطلب ساده‌ایی را به جای ذخیره در تلفن همراه در دفتر یادداشت بنویسید. سعی کنید با دست مخالف یادداشت کنید و نیم‌کره غالب مغز را به چالش بکشید و از نیم‌کره مخالف مغز نیز بیشتر کمک بگیرید.

تعاملات اجتماعی و میان‌فردی خود را بیشتر کنید : ارتباطات اجتماعی و تعامل میان‌ فردی بیشترین کمک را به افزایش هوش اجتماعی شما می‌کند و در عین حال باعث پرورش هوش کلامی و شنیداری هم می‌شود.

منبع : فرادید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ