با نوشیدن قهوه از ابتلا به کرونا پیشگیری کنید

0

طبق مطالعه‌ای که توسط محققان دانشگاه نورث وسترن در ایالات متحده انجام شد، مصرف یک یا چند فنجان قهوه در روز ممکن است خطر ابتلا به کووید-۱۹ را تا حدود ۱۰درصد در مقایسه با افرادی که از این نوشیدنی مصرف نمی‌کنند، کاهش دهد.

مصرف قهوه ممکن است تا حدودی از شدت بیماری کرونا و مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ بکاهد. قهوه دارای خواص آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی است. مصرف قهوه همچنین در کاهش خطر ابتلا به ذات الریه در افراد مسن تأثیر مثبت دارد. در مجموع، اثر محافظتی قهوه در پیشگیری از ابتلا به کرونا ثابت شده، اما نیازمند بررسی بیشتر است.

ویروس کرونا نوشیدن قهوه مجله سلامت کووید 19 چیست کووید 19 کرونا و تغذیه کرونا ضد کرونا سیستم ایمنی بدن سیستم ایمنی راهکارهای تغذیه سالم خواص قهوه تقویت سیستم ایمنی بدن‌ تغذیه سالم تغذیه در دوران کرونا پیشگیری از کرونا بیماری کرونا بهترین قهوه انواع قهوه اخبار کرونا ویروس ابتلا به کرونا

تیم تحقیقاتی دانشگاه نورث وسترن، سوابق ۴۰,۰۰۰ بزرگسال انگلیسی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و ارتباط موجود میان کرونا و مصرف روزانه مواد غذایی خاصی چون قهوه، چای، ماهی‌های چرب، گوشت فرآوری‌شده، گوشت قرمز، میوه و سبزیجات را بررسی کردند.

این گروه دریافتند که مصرف حداقل ۰/۶۷ وعده سبزیجات در روز (پخته یا خام، به جز سیب زمینی) با کاهش خطر ابتلا به کرونا همراه است. همچنین مشخص شد که مصرف گوشت فرآوری‌شده به میزان کمتر از ۰/۴۳ وعده در روز ریسک ابتلا به کرونا را بالا می‌برد. با این حال مصرف گوشت قرمز هیچ خطری ندارد و پیشنهاد می‌شود که به جای گوشت‌های فرآوری‌شده از گوشت معمولی استفاده کنید.

به گفته محققان: نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که عوامل تغذیه‌ای می‌توانند سیستم ایمنی بدن را از جنبه‌های گوناگونی تحت‌تأثیر قرار دهند و بر میزان ابتلا به کرونا نیز مؤثر باشند. ترغیب به رعایت برخی از رفتارهای درست تغذیه‌ای (برای مثال افزایش مصرف سبزیجات و کاهش مصرف گوشت فرآوری‌شده) می‌تواند به جلوگیری از شیوع این ویروس کمک کند.

منبع : خبر آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ