فدراسیون فوتبال گابن پاسخ استعلام فدراسیون فوتبال و استقلال را نمی‌دهد/ دستور موقت در آستانه صدور!

0

پایگاه خبری ساتین- ماجرای بازیکن گابنی گل گهر و حواشی مربوط به آن وارد فاز جدیدی شده است که در آن ظاهرا مشخص شده که نامه دوم فدراسیون گابن مشکوک است.

به گزارش ساتین، به جز استقلال، دو باشگاه سپاهان و پیکان هم از گل گهر به خاطر استفاده از اریک بایناما شکایت کرده و معتقدند مدارکی که باشگاه سیرجانی به فدراسیون فوتبال ارائه داده، معتبر نیست. باشگاه گل گهر هم در واکنش به این موضوع اعلام کرده که مدارک این باشگاه همان مدارکی است که امضای دبیرکل فدراسیون فوتبال گابن رویش دیده می‌شود و سازمان لیگ و فدراسیون بعد از بررسی این مدارک، کارت بازی بازیکن گل گهری را صادر کرده است.

 داستان از چه قرار است؟

در حالیکه همان زمان برخی معتقد بودند که بازیکن گابنی استانداردهای لازم را برای حضور در لیگ برتر را ندارد و بازیهای ملی که فدراسیون فوتبال گابن ادعا کرده در سایتهای فیفا و ترانسفرمارکت وجود ندارد و حتی رسانه ها و خبرگزاریها (من جمله ساتین) و برنامه فوتبال برتر به این ماجرا پرداختند اما بخش نقل و انتقالات سازمان لیگ در کمال تعجب و پس از تایید بخش بین الملل فدراسیون فوتبال با توجه به نامه های عجیب و غریب فدراسیون فوتبال گابن، برای این بازیکن کارت صادر کرد و همین حالا سوژه شکایت باشگاههایی که گل گهر مقابل آنها بازی کرده شده است و باشگاههای شاکی ادعا می کنند که این بازیکن گابنی، بازیکن غیرمجاز است و باید بازیهایی که گل گهر با این بازیکن انجام داده سه بر صفر به سود حریفان شود.

نامه هایی با ایمیلهایی متفاوت

فدراسیون فوتبال ایران، راستی آزمانیی را با چک کردن مدارک بازیکن و بازیهای ملی او با فدراسیون فوتبال گابن و فیفا آغاز کرده که در این میان هنوز فدراسیون فوتبال گابن پاسخی به فدراسیون فوتبال ایران نداده است و از سویی دیگر استعلام باشگاه استقلال هم از فدراسیون فوتبال گابن، بی جواب مانده است. نکته عجیب این ماجرا ایمیل های متفاوتی است که در دو نامه وجود دارد. یک ایمیل رسمی فدراسیون فوتبال گابن است که پسوند دارد و یک ایمیل بدون پسوند هم هست که مطمئنا ایمیل فدراسیون فوتبال گابن نیست. فدراسیون فوتبال ایران ایمیل فدراسیون فوتبال گابن که در سایت فیفا تایید شده را به رسمیت می شناسد و حالا اعلام کرده باید تاییدیه از این ایمیل رسمی به فدراسیون فوتبال ایران برسد.

اخبار استقلال تهران (آخرین و جدیدترین خبرها)

 این ایمیل در سایت فیفا هم هست اما نه فدراسیون فوتبال و نه باشگاه استقلال و نه حتی رسانه ها هنوز نتوانسته اند پاسخی از فدراسیون فوتبال گابن با ایمیل رسمی ثبت شده در فیفا بگیرند. هر چند فدراسیون فوتبال می گوید استعلام این بازیکن بر عهده باشگاه گل گهر سیرجان است اما در نهایت راستی آزمایی و صحت مدارک باید توسط فدراسیون فوتبال و بخش بین الملل تایید شود. به همین دلیل برخی خبرها حاکی از آن است که ممکن است برای بازیکن گابنی دستور موقت عدم بازی کردن در هفته پیش رو صادر شود. خبری که هنوز به صورت رسمی تایید نشده است. باشگاه استقلال اعلام کرده از طریق فیفا هم صلاحیت این بازیکن و اینکه آیا او چهار بازی ملی در تاریخ هایی که فدراسیون فوتبال گابن اعلام کرده هست و هنوز از فدراسیون فوتبال گابن، ایمیل تاییدیه را دریافت نکرده است. البته اگر نامه دومی که فدراسیون فوتبال و باشگاه گل گهر به آن استناد می کنند جعلی باشد، آن وقت فدراسیون فوتبال با چالش جدیدی روبرو خواهد شد. چالشی که در نهایت به سمت برخورد با عوامل خاطی در فدراسیون و سازمان لیگ و همچنین باشگاه گل گهر خواهد رفت.

موضع فدراسیون فوتبال تا این لحظه: در حال استعلام هستیم!

آخرین خبر درباره این پرونده به صحبتهای امروز رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مربوط می‌شود. ابوالفضل حسن زاده محمدی به خبرگزاری فارس گفته است: “اکنون در مرحله اخذ استعلام هستیم و کار دیگری انجام نشده است. خودمان هم نمی‌دانیم این تحقیقات چه زمانی به اتمام می‌رسد و به همین دلیل نمی توانیم بگوییم مثلا یک هفته یا ۱۰ روز دیگر رأی صادر می‌کنیم. اکنون در مرحله تحقیقات هستیم و هیچ چیزی برای ما اثبات نشده است.” همانطور که گفته شد فدراسیون فوتبال گابن هنوز پاسخی به این استعلام‌ها نداده تا این بحث مطرح شود که شاید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال بخواهد تا تکمیل شدن مدارکش، دستور موقت جلوگیری از بازی این بازیکن را صادر کنند. البته با توجه به اینکه سه بازی گل گهر با این بازیکن گابنی انجام شده، مطمئنا سه بر صفر کردن سه بازی کار آسانی برای فدراسیون فوتبال نخواهد بود اما اگر بازیکن غیرمجاز باشد، سه بر صفر شدن بازیهای گل گهر به سود حریفان اتفاق خواهد افتاد ۷ امتیاز از تیم گل گهر کسر خواهد شد تا این تیم ۹ امتیازی می شود و حدود ۱۰- ۱۱ پله سقوط کند. باید دید در نهایت ارکان قضایی فدراسیون فوتبال درباره این بازیکن گابنی چه تصمیمی خواهند رفت.

عکس از خبرگزاری فارس

اخبار استقلال تهران (آخرین و جدیدترین خبرها)

فدراسیون فوتبال گابن پاسخ استعلام فدراسیون فوتبال و استقلال را نمی‌دهد/ دستور موقت در آستانه صدور!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ