مشکل استقلال، ضعف فنی است یا اشتباهات داوری؟

0

پایگاه خبی ساتین- نتایج هفته‌های اخیر استقلال باعث شده است عملکرد آبی‌پوشان تحت تاثیر نظرات مختلفی قرار بگیرد.

به گزارش ساتین. به نقل از ایسنا، تیم فوتبال استقلال در هشت هفته سپری شده از رقابت‌های لیگ برتر روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. آبی‌پوشان پایتخت در ۳ هفته ابتدایی ۳ پیروزی پیاپی را به دست آوردند اما در ادامه نتوانستند طعم پیروزی را بچشند و با ۵ تساوی پشت سر هم، روی هم رفته ۱۰ امتیاز مهم را مقابل حریفان خود از دست دادند. یکی از توقف‌های مهم استقلال مقابل پرسپولیس در داربی پایتخت بود که نمایش ضعیف فنی دو تیم باعث شد انتقادات فراوانی نسبت به عملکرد آنها صورت بگیرد.

در پنج تساوی اخیر استقلال در رقابت‌های لیگ برتر، عملکرد داوری یکی از مسائل مورد بحث آبی‌پوشان پایتخت بود. سرمربی آبی‌پوشان بارها در نشست‌های خبری پس از بازی، به عملکرد داور اشاره کرد و معتقد بود که اگر داور تصمیم‌های درستی می‌گرفت، احتمال عوض شدن شرایط بازی وجود داشت.

کار حتی به جایی رسید که صالح مصطفوی، مربی تیم فوتبال استقلال پس از داربی ۹۷ پایتخت، در جمع خبرنگاران با لحنی عصبانی نسبت به قضاوت موعود بنیادی‌فر، داور داربی اعتراض کرد. او گفت: “این آزادگی و مردانگی است که در دقیقه ۹۰ پنالتی ما را می‌بینی و نمی‌گیری؟ چند هفته و چند سال است که حق این تیم را می‌خورند؟ چهار بازی، هشت امتیاز است که حق تیم را خورده‌اند. هر چه هم حرف می‌زنیم، هیچ به هیچ و هر هفته بدتر هم می‌شود. این مسخره بازی‌ها را جمع کنید.”

این اتفاقات در حالی رخ داده که طبق نظرات برخی از کارشناسان داوری، آبی‌پوشان پایتخت در بازی مقابل صنعت نفت آبادان، پرسپولیس و فجر سپاسی از داوری ضرر کرده‌اند و در دیگر بازی‌ها، اگر استقلالی‌ها اعتراضی به عملکرد داوری داشته‌اند، اعتراض درستی نبوده است.

از سوی دیگر، عده‌ای هم نسبت به عملکرد فنی استقلال انتقاد دارند. برخی پیشکسوت‌ها و کارشناسان فوتبال معتقدند که استقلال با گذشت هشت هفته از مسابقات لیگ برتر نتوانسته عملکرد فنی خوبی از خودش ارائه دهد و همین عملکرد ضعیف باعث شده امتیازات مهم از دست برود. به طور مثال ستار همدانی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال، درباره عملکرد فنی آبی‌ها و تاثیرات اشباهات داوری در بازی‌های این تیم اظهار کرد: “این مساله برای هر تیمی تاثیرگذار است. در سال گذشته هم این اشتباهات داوری وجود داشته است. این مشکلات همیشه بوده اما تیم باید آنقدر قوی باشد که در امر موقعیت‌سازی و گلزنی بتواند شرایط خوبی داشته باشد تا اگر اشتباهی وجود داشت، دیگر حسرت نتیجه را نخوریم. استقلال در امر موقعیت‌سازی نمی‌تواند عملکرد خوبی ارائه کند و گره تاکتیکی دارد. مدافعان کناری تیم نمی‌تواند ارسال‌های خوبی داشته باشد و گردش توپ خوبی در تیم صورت نمی‌گیرد.”

قضاوت‌های بحث‌برانگیز داوری و همچنین کیفیت فنی تیم فوتبال استقلال در بازی‌های اخیر باعث شده نتایج اخیر آبی‌پوشان در مسابقات لیگ رقم بخورد و سوالی که در این بین مطرح شود این باشد که استقلال طی چه فرایندی نتایجی را کسب کرده که باب میل هواداران این تیم نیست؟ این مساله باعث شد که فرهاد مجیدی سرمربی آبی‌پوشان پایتخت در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل پیکان در هفته نهم لیگ برتر، بگوید: “من قبلا هم گفته‌ام که در عرصه مربیگری دو کار را انجام نمی‌دهم؛ اول اینکه نتیجه نگرفتن را گردن داور بیندازم و دوم اینکه نتیجه نگرفتن تیم را به گردن بازیکن بیندازم. من به عنوان نفر اول فنی تیم استقلال تمام اتفاقات و نتایج را برعهده می‌گیرم. بنیادی‌فر قبل از داربی هم داور بازی‌های ما بوده و داور خوبی است و در کنفرانس قبل از بازی هم این را گفتم. من فکر می‌کنم در آن لحظه فقط شهامت گرفتن پنالتی را نداشت. اگر آن صحنه دقیقه ۳۰ یا ۵۰ بود، داور پنالتی می‌گرفت. اگر استقلال خوب نتیجه نگیرد و خوب بازی نکند، مسئولیتش بر عهده من است و من هیچوقت نمی‌گویم که مقصر، داور است.”

صحبت‌های مجیدی نشان می‌دهد که او بر خلاف‌ صحبت‌های قبلی خود در رابطه با عملکرد داور بازی‌های تیمش، می‌خواهد مسئولیت تمام اتفاقات و نتایج آبی‌پوشان را در این هشت هفته بر عهده بگیرد و مشکلات موجود را به مسائل دیگری ارتباط ندهد. این اتفاق می‌تواند فشار را روی مجیدی و کادر فنی‌اش بیشتر کند و همه چشم انتظار نتایج آینده استقلال در بازی‌های بعدی این تیم باشند و باید دید رویکرد جدید مجیدی و کادر فنی استقلال می‌تواند اتفاقات دیگری را برای آبی‌ها رقم بزند یا سرنوشت استقلال باز هم دستخوش تغییرات دیگری خواهد شد.

۴۱۵۴

اخبار استقلال تهران (آخرین و جدیدترین خبرها)

مشکل استقلال، ضعف فنی است یا اشتباهات داوری؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ