یک دقیقه بازی برای پرسپولیس هم افتخار است/ بهانه سایر تیم‌ها اهمیتی برای ما ندارد/ برخورد من با این استقلالی نرمال بود

0

پرسپولیس

امید یوسفیان؛ مهدی شیری روزهای متفاوتی را در پرسپولیس سپری می‌کند. مهدی که بعد از هند معروف در فینال آسیا به شدت مورد انتقاد هواداران پرسپولیس قرار گرفته بود، حالا نه تنها در همه بازی‌ها یار ثابت این تیم است بلکه نمایش‌های بسیار خوبی از خودش ارائه می‌کند و در چند دیدار اخیر پرسپولیس، جزو بهترین بازیکنان زمین بوده است. مهدی شیری در دربی هم روز خوبی داشت و اجازه نفوذ به بازیکنان سمت چپ استقلال نداد. اما مهم ترین نکته برای او این بود که در بازی مقابل استقلال به رکورد ۱۰۰ بازی با پیراهن پرسپولیس رسید.

با شیری در خصوص این بازی و البته رسیدن به رکورد ۱۰۰ بازی برای پرسپولیس گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

تبریک بابت رسیدن به ۱۰۰ بازی با پیراهن پرسپولیس. چه حسی داری؟

ممنون از شما. یک دقیقه بازی برای تیم بزرگی مثل پرسپولیس هم افتخار بزرگی است. خیلی خوشحالم که به رکورد ۱۰۰ بازی برای تیم محبوبم رسیدم. واقعا خدارا شکر می‌کنم بابت این اتفاق بزرگ. امیدوارم نیروی مفیدی برای باشگاه بزرگ پرسپولیس باشم و بتوانم با عملکردم باعث خوشحالی هواداران شوم.

دربی چطور بود؟

به نظرم بازی بدی نبود. هرچند شاید خیلی بازی قشنگی از آب درنیامد و موقعیت گل در این بازی کم بود. این مسائل در دربی طبیعی است چون هیچ تیمی‌نمی‌خواهد در این بازی بسیار مهم بازنده باشد. همین موضوع در کار دو تیم تاثیر می‌گذارد و بازی محتاط پیش می‌رود. در مجموع فکر می‌کنم ما تیم برتر میدان بودیم و می‌توانستیم استقلال را ببریم. هم مالکیت بازی در اختیار ما بود و هم موقعیت‌های بهتری داشتیم ولی نتوانستیم استفاده کنیم. امیدوارم در دیدارهای آینده بتوانیم جبران کنیم و با کسب ۳ امتیاز خودمان را به صدر جدول برسانیم.

در دربی چند بار با کوین یامگا درگیر شدی. موضوع چه بود؟

درگیری‌ها کاملا فوتبالی بود و اتفاق خاصی رخ نداد. به هرحال وقتی این بازیکن به سمت چپ آمد، من وظیفه داشتم او را مهار کنم و برای تیمم مثمر ثمر باشم. در مجموع درگیری خاصی نبود و فقط برخوردهای فوتبالی و نرمال بین ما شکل گرفت.

داوری چطور بود؟

قضاوت بنیادی فر بد نبود. هرچند می‌توانست خیلی از خطاها را برای ما بگیرد. یکسری اشتباهات هم وجود داشت که دیگر گذشته و زمان به عقب برنمی‌گردد. مثلا ما چند بار درحال حمله کردن بودیم و یا می‌توانستیم ضدحمله بزنیم، که ناگهان داور سوت می‌زد و به نفع استقلال خطا می‌گرفت. به هرحال هرچه بود، تمام شد و یک امتیاز به دو تیم رسید.

ولی استقلالی‌ها خیلی شاکی بودند و مدعی شدند یک پنالتی به نفع آنها گرفته نشد.

این که بقیه تیم‌ها چه می‌گویند، اهمیتی ندارد. آنها می‌توانند هر بهانه ای برای نبردن بیاورند و این موضوع اصلا به ما مربوط نمی‌شود. یعنی برای ما مهم نیست. من فکر نمی‌کنم در آن صحنه پنالتی رخ داده باشد. اتفاقا دیدم چند کارشناس که در ابتدا گفتند این صحنه پنالتی بود، نظرشان را عوض کردند و گفتند خطایی رخ نداده است. واقعیت این است که ما فرصتی برای غر زدن نداریم چون اهداف بزرگی داریم. ما اگر می‌خواستیم به صحبت‌های حاشیه ای دیگران گوش دهیم و ذهنمان را معطوف به آنها کنیم که در ۵ سال اخیر قهرمان نمی‌شدیم. ما فقط روی کار خودمان تمرکز می‌کنیم و برای موفقیت پرسپولیس و خوشحالی هوادارانمان انرژی می‌گذاریم.

اخبار فوری پرسپولیس

بعضی‌ها معتقدند اگر هواداران در ورزشگاه بودند بازی قشنگ‌تر می‌شد. نظر تو چیست؟

من هم با این موضوع موافقم. حضور تماشاگران به همه انگیزه و انرژی می‌دهد و باعث گرم تر شدن بازی می‌شد. امیدوارم شرایط به گونه ای شود که دوباره مثل بازی با صنعت نفت بتوانیم هواداران را کنار خودمان داشته باشیم. حضور آنها باعث دلگرمی‌ما خواهد بود ولی وقتی آنها نیستند، انگار یک چیزی کم داریم.

پرسپولیس بعد از ۳ هفته ناکامی‌در کسب پیروزی در ۳ بازی گذشته نتایج خوبی گرفته است. ادامه فصل را چطور می‌بینی؟

خب به نظرم طبیعی بود که در هفته‌های ابتدایی نتایج خوبی نگیریم چون بازیکنان جدید به ما اضافه شده بودند و نیازمند زمان بودیم تا به شرایط ایده‌آل برسیم که الان شرایط بهتر شده است و قطعا بهتر از این هم خواهد شد و به جایگاه  همیشگی خودمان دست پیدا می‌کنیم. خداراشکر در ۳ بازی اخیر ۷ امتیاز گرفتیم و گلی هم نخوردیم که این موضوع مهمی‌است. شک نکنید پرسپولیس بهتر هم خواهد شد و دوباره به صدر جدول می‌رسیم.

پرسپولیس می‌تواند ششمین قهرمانی متوالی را بدست بیاورد؟

تیمی‌به بزرگی پرسپولیس با میلیونها هوادار عاشق فقط به قهرمانی فکر می‌کند. خداراشکر هم بازیکنان خوبی داریم و هم کادر فنی ما بسیار خوب هستند. به همین خاطر هدفمان فقط قهرمانی است و تلاش می‌کنیم برای ششمین فصل متوالی جام را بالای سر ببریم.

بازی این هفته مقابل هوادار را چطور می‌بینی؟

ما نباید به این فکر کنیم که هوادار در کجای جدول قرار دارد و یا اینکه تازه لیگ برتری شده است. ما باید با تمرکز بالا و با قدرت وارد بازی شویم تا بتوانیم ۳ امتیاز را بگیریم.حریف را دست کم نمی‌گیریم چون همه تیم‌ها جلوی پرسپولیس با کوهی از انگیزه به میدان می‌آیند. شک نکنید برای برد به میدان می‌رویم و همه تلاشمان را می‌کنیم تا ۳ امتیاز این دیدار خانگی را کسب کنیم.

اخبار فوری پرسپولیس

یک دقیقه بازی برای پرسپولیس هم افتخار است/ بهانه سایر تیم‌ها اهمیتی برای ما ندارد/ برخورد من با این استقلالی نرمال بود

خبر ورزشی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ