«بارسا، دسته دوی اروپا و تاثیر منفی ژاوی»

0

رئال مادرید نیوز : امروز در حالی بیدار شدم که لبخندی شیرین به لب هاشی داشتم. بعد از آن موبایلم را روشن کردم و به وبسایت آس نگاه کردم و فهمیدم که اتفاقی که رخ داده فقط یک رویای شیرین نیست. در عین شگفتی و شادی متوجه شدم که بارسلونا از چمپیونزلیگ اوت شده و منتظر حضور در تورنمنت “بزرگ” لی اروپا است. اگر در ماه سپتامبر چنین چیزی را به من می گفتند، فکر می کردم که یک شوخی بی مزه است و حتی کسی که این را گفته را با کیفم می زدم، اما هرگز چنین چیزی را نمی توان قابل پیش بینی کرد. البته این اتفاق رخ داد .بارسلونا از کهکشان راه شیری خارج شد و حالا قرار است که مثل یک نوآموز در دسته دو اروپا بازی کنند و شرایطی مشابه تیم هایی نظیر گلاسکو رنجرز یا براگا را خواهند داشت. عجیب است که در عرض یک ماه “تاثیر مثبت ژاوی” به “تاثیر منفی ژاوی” تبدیل شد هر چند که نمی توان کل تقصیر فاجعه بارسلونا را گردن او انداخت. عجیب بود که به قول یکی از دوستانم، ژآوی شادی و راحتی در السد را ول کرد تا رنج در تیمی را تحمل کند که در سراشیبی سقوط قرار دارد.

اما با توجه به این که ما انسان ها عادت های عجیبی داریم، دوشنبه منتظر قرعه کشی نیون خواهیم بود و با هیجان و اشتیاق می خواهیم انتقام بگیریم. تصور کنید که ساعت ۱۲ ظهر به وقت محلی باشد و در نیون منتظر مشخص شدن حریفان باشیم. شاید پی اس جی ، شاید چلسی،شاید بنفیکا و … اما وقتی که از ما بپرسند که رقیب بارسا چه کسی است، باید بگوییم که باید یک ساعت منتظر قرعه شان بمانند. دوست نداشتم که جای بارسایی ها باشم. سخت است که آنهایی که تا همین چند وقت پیش خود را صاحب سبک ترین می دانستند و خود را در ارزشهای فوتبال بی بدیل می شمردند، به این حال و روز بیافتند.

بارسا در مونیخ از “دورانی جدید” صحبت کرد و راست هم می گفت چرا که حالا آنها به دورانی وارد شده اند که باید با قطارهای ارزان به کمپ های کوچک اروپایی بروند . عاشقان فوتبال در بارسلونا می توانند در ماه های فوریه سوار قطارهای بارسلونا به مادرید شوند تا به برنابئو و واندا بیایند و بازیهای بزرگ اروپایی را ببینند. می توانند وینیسیوس دوست داشتنی من را ببینند که به تنهایی در کیف مقابل شاختار به اندازه کل گلهای بارسا در مرحله گروهی چمپیونزلیگ گل زد (فقط دو تا!) این برای رئالی ها شیرین است. کریسمس سفید دو هفته جلو افتاد. این یک رویا نیست بلکه اتفاقی است که رخ داده است. فوتبال عجب اتفاقات عجیبی برای خود دارد…

توماس رونکرو

ساعت بازی رئال مادرید امشب اخبار رئال مادرید

«بارسا، دسته دوی اروپا و تاثیر منفی ژاوی»

منبع : مرجع خبری رئال مادرید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ