همه چیز در مورد مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا / نبرد غولها در یک هشتم نهایی

0

همه چیز در مورد مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا / نبرد غولها در یک هشتم نهایی

ساتین –

ویارئال با پیروزی مقابل آتالانتا تبدیل شد به شانزدهمین تیم صعود کرده به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا. قرعه کشی این مرحله روز دوشنبه در شهر نیون سوئیس انجام خواهد شد.

بارسلونا بزرگترین غایب این مرحله است، تیمی که نتوانست از گروه خود صعود کند و راهی لیگ اروپا شد. اما اسپانیا سه نماینده دارد که شامل رئال مادرید، اتلتیکو مادرید و ویارئال است.

در سید یک قرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا تیمهای صدرنشین گروه های هشتگانه قرار می گیرند که عبارتند از منچسترسیتی، بایرن مونیخ، لیورپول، منچستریونایتد، آژاکس، رئال مادرید، یوونتوس و لیل.

در سید دوم هم تیمهای دوم هر گروه قرار دارند: پاری‌سن‌ژرمن، اینتر، اسپورتینگ، اتلتیکو، چلسی، ویارئال، بنفیکا، سالزبورگ.

حضور تیمهایی مثل چلسی، پاری سن ژرمن و اتلتیکو در سید دوم، نویدبخش نبردهایی جذاب در مرحله حذفی است. رئال مادرید تنها تیم اسپانیایی سید یک  احتمال برخورد با پاری سن ژرمن و چلسی را دارد. چلسی قهرمان فصل گذشته و پی.اس.جی نایب قهرمان دو سال قبل است.

حضور احتمالی مسی و امباپه در سانتیاگو برنابئو می‌تواند یک اتفاق هیجان انگیز را در رقابتهای لیگ قهرمانان این فصل رقم بزند. چلسی هم تیمی است که فصل گذشته رئال را در مرحله نیمه نهایی حذف کرد و در نهایت نیز به قهرمانی رسید.

پاری سن ژرمن نیوز

تیمهای انگلیسی سید یک شامل منچسترسیتی، لیورپول و منچستریونایتد نیز ممکن است با اتلتیکو و پاری سن ژرمن رو به رو شوند که در این صورت نیز رقابتهای جذابی رقم خواهد خورد.

آژاکس هم تیم پرقدرتی است که هر شش بازی خود در دور گروهی را با برد پشت سر گذاشته و هیچکدام از تیمهای سید دوم علاقه‌ای ندارند که با شاگردان تن هاخ روبرو شوند.

قوانین قرعه کشی مرحله حذفی مثل سالهای قبل است: تیمهایی که در دور گروهی همگروه بودند با هم رو به رو نخواهند شد و تیمهایی که از یک کشور هستند نیز چنین وضعیتی دارند.

دور رفت رقابتهای مرحله یک هشتم نهایی در روزهای ۲۶ و ۲۷ بهمن و ۳ و ۴ اسفند انجام خواهد شد. دور برگشت این رقابتها نیز در روزهای ۱۷، ۱۸، ۲۴ و ۲۵ اسفند برگزار می‌شود.

پاری سن ژرمن نیوز

منبع : خبر ورزشی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ