گزارش تکان‌دهنده یک زن از مقر اصلی داعش

0

یک زن سوری با تهیه گزارشی تصویری از داخل شهر رقه، مقر اصلی “داعش” در سوریه؛ برای نخستین بار تصاویری را از نحوه اداره این شهر توسط این گروه تروریستی فاش کرد.

به گزارش العالم، این زن ۲۵ ساله سوری که با نام مستعار “رزان” این گزارش را تهیه کرده است؛ قبلا به دلیل حمله تروریست‌های داعش مجبور به مهاجرت شده بود ولی دوباره به زادگاهش در رقه بازگشت.
رزان با مخفی کردن دوربین زیر پوشش کاملاً سیاه خود، به گشت‌زنی در خیابان‌های رقه پرداخت.
زن سوریه زن زیبا زن داعش دختر داعش جنایات داعش
این زن سوری گفت: من باید این لباس را بپوشم تا بتوانم به خیابان‌های شهرم بروم.
وی پس از سوراخ کردن کیف پولش، دروبین کوچکی را درون آن قرار داد و با تزئین اطراف لنز دوربین، سعی کرد تا از جلب توجه دیگران به آن جلوگیری کند.
رزان از ترکیه به صورت زمینی به شهرش در سوریه رفت.
در ابتدا همه چیز کاملاً عادی به نظر می‌رسید و فقط عناصر داعش بودند که در خیابان‌ها پرسه می‌زدند؛ گویا که صاحب آنجا هستند.
داعش در رقه همه امور مردم را در دست گرفته از کنترل رفت و آمد خودروها تا نانوایی‌ها، اینگونه به ساکنان القا کند که خودش “دولت” است.
وی خاطرنشان کرد که عناصر داعش با پرسه‌زنی در خیابان‌ها و مغازه‌ها، به راحتی خرید می‌کنند و حتی در مورد قیمت‌ها چانه نمی‌زنند و به راحتی پول پرداخت می‌کنند.
رزان اظهار کرد که هرکدام از عناصر خارجی داعش هزار و ۲۰۰ دلار پول می‌گیرد و به همسرش نیز در همین حدود پرداخت می‌شود. به سوری‌ها ۴۰۰ دلار پرداخت می‌شود.
زنان نیز با ارعاب مجبور شده‌اند سر تا پا سیاه بپوشند.
اطراف خیابان‌های اطراف بازار نیز به نمازخانه تبدیل شده و مردم به خاطر ترس از داعش مجبور هستند در همان‌جا نماز بخوانند.
رزان تأکید کرد که به راحتی می‌توان ترس را در چهره همه مردم شهر دید و ترس در چهره زنان، کودکان، مردان و سالخوردگان مشخص است.
رزان تصریح کرد که اگر کسی هنگام اذان نماز نخواند، مغازه‌اش پلمپ شده و به مدت یک ماه زندانی می‌شود و باید علاوه بر تحمل شلاق، جریمه نقدی بپردازد.
عناصر داعش برای اداره رقه و ارعاب مردم، به صورت علنی شهروندان را اعدام می‌کنند یا آنان را شلاق می‌زنند.
وی با اشاره به دیدن یک زن سیاه‌پوش مسلح و یک مرد داعشی به همراه یک بچه حدود دو ساله، گفت: با دیدن آن صحنه با خودم گفتم که آن کودک وقتی بزرگ می‌شود، چه خواهد شد؟
رزان پس از آنکه از سوی یکی از گشتی‌ها در پارک به دلیل نازک بودن نقاب صورتش مورد بازخواست قرار گرفت، سعی کرد با آن زن سیاه‌پوش صحبت را باز کند اما متوجه شد که آن زن عربی بلد نیست!
این زن تأکید کرد که در یک آشپزخانه شهر، شهروندان از جمله شمار بسیاری از زنان و کودکان مجبور بودند پس از ایستادن در صفی طولانی، غذایی را که برای آنها در ظرفشان می‌ریزند در همانجا بخورند و به خانه‌هایشان برگردند.
رزان همچنین از هم صحبت شدن با دو جنگجوی زن داعشی خبر داد که یکی از آنها تونسی و دیگری فرانسوی بود.
آن زن فرانسوی به رزان تأکید کرد که برای جنگ به سوریه آمده و پس از ازدواج دختر ۱۳ ساله‌اش، دیگر آماده است که خودش را منفجر کند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ