سالروز تاسیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

0

سالروز تاسیس قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پس از پایان جنگ ایران و عراق، با دستور آیت الله سید علی خامنه‌ای و با حکم محسن رضایی تشکیل شد و هدف از تأسیس آن «آب‌رسانی، صدور نفت و گاز، اجرای پروژه‌های سدسازی، انتقال آب، نیرو و راه‌سازی» بود. این سازمان تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد.

با تأسیس قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در تاریخ ۲۳ آذرماه ۱۳۶۸، بخشی از توان مهندسی خود را وارد عرصه سازندگی کشور ساخت. قرارگاه در ابتدای فعالیت خود به بازسازی کشور به‌ویژه بازسازی مناطق جنگی مشغول بود و در دوره دوم حیات خود به حوزه سازندگی و اجرای پروژه‌های عمومی وارد شد تا حرکت خود را برای ساخت «تمدن نوین اسلامی» با قوت بیشتر ادامه دهد و با پیشرفت روزافزون توانست پروژه‌های بزرگی را در گرایشهای راه و راه‌آهن، تونل و سازه‌های زیرزمینی، سد و بند انحراف، کانال و شبکه‌های آبیاری و زهکشی، معدن و صنایع معدنی، نفت، گاز و پتروشیمی، بنادر و سازه‌های دریایی، ابنیه و پل‌سازی، خطوط انتقال نفت، گاز و آب و نیز گرایش خدمات مشاوره مهندسی اجرا کند.

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از بدو تشکیل تاکنون توانسته است روندی رو به تعالی را طی کند و ضمن حفظ و ارتقای آمادگی خود، با اجرای صدها ابرپروژه در زمینه‌های مختلف عمرانی و صنعتی، برگهای زرین فراوانی را به اوراق پرافتخار کتاب انقلاب اسلامی و سپاه بیافزاید و با بالا بردن شاخص‌های کمی و کیفی خود، موجبات اعتماد کارفرمایان در حوزه‌های مختلف را فراهم سازد و در راستای چشم‌انداز ۲۰ساله کشور و رسیدن به افق ایران ۱۴۰۴، به عنوان یک پیمانکار مجرب، زبده و توانمند، قابلیت اجرای پروژه‌های عظیم را به منصه ظهور برساند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ