ریزش قیمت‌ خودرو در بازار +جدول

0

اخبار خودرو

مجله خودرو ساتین- سعید موتمنی اظهار کرد:از روز گذشته به بعد که نرخ ارز روند کاهشی طی کرده است، قیمت خودرو‌ها در بازار آزاد اعم از داخلی، وارداتی و مونتاژی نیز روند کاهشی در پیش گرفته و در حال حاضر بازار آرام است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در رابطه با تاثیر افزایش رسمی قیمت خودرو‌ها بر قیمت‌ها در بازار آزاد نیز تصریح کرد: به دنبال افزایش قیمتی که لحاظ شد، تغییری در قیمت‌های بازار مشاهده نشد. از روز گذشته که نرخ ارز از ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان عقب‌نشینی کرد و همانطور که اشاره شد، قیمت خودرو‌ها نیز در بازار کاهش پیدا کرده است.

افزایش قیمت خودرو‌های داخلی، تنها ۱۰ درصد از سود دلالان بازار کم کرد

وی با بیان اینکه فاصله قیمتی کارخانه و بازار همچنان زیاد است، تصریح کرد: افزایش قیمت‌های اخیر محصولات خودروسازان، ابدا تاثیری در قیمت‌ها در بازار نداشت. تنها دلالانی که از این رانت اختلاف قیمتی کارخانه تا بازار استفاده می‌کنند، ۱۰ درصد کمتر سود می‌برند.

موتمنی در رابطه با میزان تقاضا‌ها نیز گفت: در حال حاضر میزان تقاضا، به تقاضای صرفا مصرفی محدود شده است و هرکس که نیاز ضروری به خودرو داشته باشد، خرید خود را انجام می‌دهد. اما همچنان فروشنده در بازار بسیار و خریدار کم است.

در حالی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، خبر از ریزش قیمت‌ها داده است که بررسی قیمت‌ها نشان داد در لحظه انتشار این گزارش، مجدد صاحبان خودرو، با قیمت‌های بیش از قیمت‌های روز گذشته خودرو‌های خود را برای فروش عرضه کرده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که محصولات ایران‌خودرو (به‌جز هایما S۷) بین دو تا ۱۵ میلیون تومان و هایما S۷ حدود ۳۵ میلیون تومان نسبت به دیروز گران‌تر هستند.

در محصولات سایپا نیز افزایش دو تا شش میلیون تومانی در قیمت محصولات نسبت به روز گذشته دیده می‌شود و فقط تیبا نسبت به روز گذشته تغییر قیمت نداشته است.

قیمت انواع پرتیراژ‌های خودروسازان در روز گذشته (که نسبت به روز‌های شنبه و یکشنبه هفته جاری از ثبات برخوردار بود) و امروز (سه‌شنبه/ عصر) در جدول زیر آمده است:

اخبار خودرو

اخبار خودرو

ریزش قیمت‌ خودرو در بازار +جدول

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ