«در باب دروغ های بزرگ خبرنگار ESPN در مورد رئال مادرید و فرانکو»

0

رئال مادرید نیوز : سانتیاگو سیگرو خبرنگار مارکا به صحبت های رافائل راموس مجری شبکه ESPN در مورد کمک ژنرال فرانکو به رئال واکنش تندی داشت:

رافائل راموس عزیز:
دوست نداشتم که با تو آشنا بشوم و هر چند که قاعده خبرنگاری می گوید که سگ، گوشت سگ را نمی خورد، می خواهم به حرفهایت در ESPN پس از قرعه کشی عجیب چمپیونزلیگ واکنش نشان بدهم. گفته بودی:” در دوران فرانکو، رئال مادرید تحت تاثیر دیکتاتوری قهرمان می شد.” متاسفانه شناختی از تو ندارم. تو مربوط به کشوری هستی که قبلا متعلق به اسپانیا بود و لقب “کشور کوچولو” را داشت و در آن سوی اقیانوس هستی. حرفهایت هم نشان می دهد که این صحبت ها در مورد کشورت حقیقت دارد.

یک مشکل کوچک وجود دارد. حرفهایت کذب است و بر اساس مسائل تاریخی پنهان شده، دستکاری شده و غلط هستند که بوی توهم تئوطه می دهند. قطعا رئال مادرید به چنین مسائلی واکنش نشان نمی دهد هر چند که این هم خودش بحث دیگری است. فقط کافی بود تا به ویکی پدیا رجوع کنی تا بدانی که چقدر حرفهایت اشتباه است. رژیم فرانکو در سال ۱۹۳۹ آغاز شد و رئال تا ۱۹۵۴ قهرمان لالیگا نشد. یعنی تا پانزده سال بعد از شروع دیکتاتوری که در این مدت اتلتیکو آویاسیون سابق یا اتلتیکویی کنونی به عنوان تیم ارتش اسپانیا چهار قهرمانی لیگ کسب کرد. رئال تا سال ۱۹۵۴ فقط دو بار قهرمان لیگ شده بود. در این پانزده سال، بارسلونا پنج لالیگا و چهار کوپا (یا همان جام ژنرال) را برده بودند یعنی به اندازه بیلبائو. رئال دو بار قهرمان جام حذفی شده بود و در سال ۱۹۴۸ در هفته پایانی از سقوط نجات پیدا کرد. بارسا در آن سال قهرمان لالیگا شد.

یک سال قبلش رئال مادرید استادیوم جدیدش را در حالی ساخت که از هوادارانش برای این کار کمک مالی گرفته بود. خبری از کمک دولتی نبود آن هم در حالی که بارسا در آن زمان برای نجات از بحران مالی از دولت پول گرفته بود. (شرایطی مثل حالا). در واقع بارسا در اواسط دهه ۵۰ با کمک دولت فرانکو از بحران مالی نجات پیدا کرد. آنها سه بار از دیکتاتور قرض گرفتند (رئال مادرید به قول شما “فاشیست” هرگز قرض نگرفت اما چند سال پیش بارسایی ها نقش این مدال ها را کمرنگ کردند تا به ایدئولوژی خود قوت ببخشند.

استادیوم جدید رئال مادرید چند برابر درآمد بیشتری ایجاد کرد و خرید بازیکنان بزرگ نظیر دی استفانو  را ممکن کرد که حضورش در رئال مادرید باز هم توسط برخی با سیاه کاری انجام شد. در حال حاضر رئال پرافتخارترین تیم تاریخ اروپا است که به نظر می رسد که از زمان مرگ فرانکو افتخاراتشان خیلی بیشتر شده است اما حقیقت تحت تاثیر دروغ قرار نمی گیرد:”از من بیشتر متنفر باش آقای راموس. می خواهم همچنان از چیزهایی بگویم که بیشتر آزارت می دهد.”

Atentamente.

ساعت بازی رئال مادرید امشب اخبار رئال مادرید

«در باب دروغ های بزرگ خبرنگار ESPN در مورد رئال مادرید و فرانکو»

منبع : مرجع خبری رئال مادرید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ