جزئیات اسیدپاشی فجیع در دهدشت از توابع کهگیلویه و بویراحمد + عکس

0

رئیس پلیس دهدشت – از توابع کهگیلویه و بویراحمد – از دستگیری زنی خبر داد که شامگاه یکشنبه روی صورت دختری جوان در پارک مرکزی این شهرستان، اسید پاشیده بود.

سرهنگ جهان دیماز در گفت‌وگو با «آنا»، با تاکید بر اینکه این اسیدپاشی برای اولین بار طی سال‌های اخیر در این منطقه رخ می‌دهد، اظهار کرد: با دستگیری زن اسیدپاش، پرونده به دادگاه ارجاع شده و هم‌اکنون در حال رسیدگی است.

وی افزود: اتفاق اسیدپاشی به دلیل مشکلات خانوادگی روی داده و زن مجرم ۲۰ ساله روی دختری ۲۵ ساله اسید پاشیده است.

عکس اسید پاشی حوادث واقعی اخبار حوادث اخبار جنایی

«سیما» پیش از وقوع حادثه

به گفته رئیس پلیس دهدشت، همسر زن اسیدپاش، شاهد این صحنه بوده اما برای اینکه مشخص شود آیا دخالتی در این حادثه داشته سا خیر، باید تحقیقات کاملی صورت بگیرد. با این حال اختلاف خانوادگی بین این دو نفر محرز شده است.

بر اساس این گزارش، مردمی که عصر یکشنبه در پارک مرکزی دهدشت حضور داشتند، شاهد یک اسیدپاشی در ملا‌ءعام بودند، منتها این بار یک زن به صورت ۳ دختر جوان اسید پاشید.

این سه دختر جوان که در پارک نشسته بودند، با زنی میانسال مواجه شدند که بعد از سلام و احوالپرسی با آنها، از زیر چادرش یک بطری اسید بیرون آورد و به صورت یکی از دختران پاشید.

آنطور که منابع آگاه در اورژانس دهدشت و شاهدان عینی می‌گویند، «سیما. الف» ۲۵ ساله آسیب جدی در ناحیه صورت دیده اما به دلیل کمبود امکانات پزشکی به یک مرکز درمانی سوختگی پیشرفته‌تر در شهرهای همجوار اعزام شده است.

دو دختر دیگر نیز دچار سوختگی جزئی شده‌اند و تحت درمان هستند.

عبدالحسین موسویان رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه نیز در این‌باره تصریح کرد: خوشبختانه زن قربانی اسیدپاشی زنده است و خبر فوت وی صحت ندارد. او بر اساس اعلام پزشکان بین ۳۰ تا ۴۰ درصد دچار سوختگی شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه این حادثه اولین مورد اسیدپاشی در دهدشت بوده و این منطقه مجهز به بیمارستان سوانح سوختگی نیست، در لحظات اولیه پس از این ماجرا، مصدوم را بلافاصله به بیمارستان طالقانی شهر اهواز منتقل کردند.

رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه اظهار کرد: تشخیص میزان سوختگی بستگی به عفونت‌های بیمارستانی پس از اسیدپاشی، نوع و درصد خلوص اسید دارد.

همچنین سیدامین یوسفی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت در این‌باره گفت: در لحظات اولیه که این دختر را به بیمارستان امام خمینی دهدشت منتقل کردند وضعیت مناسبی نداشت و با توجه به نوع حادثه، صورت مصدوم به طور کامل دچار سوختگی و آسیب‌دیدگی شده بود؛ به طوری که چشم چپ قربانی کاملا تخلیه شد و چشم راست نیز آسیب دید.

وی یادآور شد: یک ساعت و نیم پس از انجام اقدامات اولیه اورژانسی روی بیمار به دلیل نبود بخش سوختگی، شدت جراحات وارده و نبود بخش جراحی پلاستیک در بیمارستان، وی به بیمارستان طالقانی اهواز انتقال یافت.

بر اساس شواهد و گفته‌های شهروندان دهدشتی، دختر جوان، قربانی اختلافات خانوادگی و سوء ظن شده و بر همین اساس با انگیزه انتقام‌گیری مورد اسیدپاشی قرار گرفته است.

عکس اسید پاشی حوادث واقعی اخبار حوادث اخبار جنایی
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ