نتیجه جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا امروز

0

کمیته اضطرار آلودگی هوا تهران ، نتیجه جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران امروز ، جلسه کمیته اضطرار الودگی هوا امروز ، جلسه کارگروه آلودگی هوای تهران

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز جمعه (۲۶ آذر ماه) در بیشتر مناطق وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار است که ناشی از انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و عدم وزش باد مؤثر است. با حاکمیت پایداری جوی در طول روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد.

وضعیت هوای اصفهان

آلودگی هوای کلانشهر اصفهان در روز جمعه ۲۶ آذر در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم مردم قرار گرفت.

بر اساس اعلام مرکز پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست اصفهان، شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۱۶۲ در وضعیت قرمز (ناسالم برای عموم شهروندان) گزارش شده است.

همه ایستگاه های سنجش هوا در ۱۵ خیابان و میدان شهر اصفهان هوای آلوده و در وضعیت قرمز دارند و آلودگی نسبت به روز گذشته که میانگین ۱۵۹ بود افزایش یافته است البته با نفوذ سامانه ناپایدار بارشی به استان از فردا می‌توان تا حدودی به کاهش نسبی آلاینده‌ها امید داشت.

وضعیت هوای اراک

بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، متوسط شاخص کیفیت هوای اراک در ٢۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ صبح امروز (جمعه) به عدد ۱۷۱ رسید که بیانگر کیفیت هوای ناسالم برای تمام گروه‌ها بوده است.

وی بیان کرد: شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای اراک در ساعت ۹ صبح امروز ( جمعه) هم به عدد ۱۶۷ رسید که نشانگر ناسالم برای تمام گروه‌ها است.

وی بیان کرد: این شاخص در ساعت ۱۵ نیز به ۱۶۰ رسیده که همچنان وضعیت برای همه گروه‌های سنی ناسالم است.

نتیجه آخرین جلسه در روز ۲۲ آذر ۱۴۰۰

تعطیلی سه روزه پیش‌دبستانی ها

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران از تعطیلی مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها و غیر حضوری شدن مدارس برای سه روز( ۲۳ ، ۲۴ و ۲۵ آذر) خبر داد. عابد ملکی در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران که عصر روز ۲۲ آذر برگزار شد، در تشریح مصوبات جلسه گفت: با توجه به گزارش‌های هواشناسی و شاخص آلایندگی هوا تصمیماتی در این جلسه اتخاذ شد که برای روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری اجرایی خواهد شد. وی افزود: بر این اساس تشدید کنترل دقیق‌تر خودروهای فاقد معاینه فنی، ممنوعیت تردد شبانه کلیه خودروهای گازوئیلی سنگین و همچنین جلوگیری از انجام کلیه فعالیت‌های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود اعمال خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ