اتفاق عجیب/ رشد جنین در کبد مادر ۳۳ ساله!

0

ساتین نیوز: یک زن کانادایی پس از اینکه پزشکان متوجه شدند جنینی در کبدش در حال رشد است، به شکل نادری از این حاملگی خارج از رحم، که فوق‌العاده خطرناک بود، جان سالم به در برد.

به گزارش سایت خبری ساتین نیوز به نقل از فرارو، این ویژگی قبل از تولد، اولین بار در یک گزارش موردی در سال ۲۰۱۲ توصیف شد، اما اخیراً از طریق یک ویدیوی تیک تاک وایرال شد که در حال حاضر ۵.۷ میلیون بازدید دارد.

دکتر مایکل ناروی، متخصص اطفال می گوید که پس از مراجعه بیمار ۳۳ ساله به کلینیک پس از تجربه خونریزی قاعدگی به مدت ۱۴ روز متوال، تحقیقات و بررسی پزشکی آغاز شد.

سپس، سونوگرافی، علائم عجیب او را نشان داد، ناروی با اشاره به اسکرین شات هایی از جنین توضیح داد: “آنچه در کبد پیدا کردیم این است: یک جنین”.

به طور خاص، طبق گفته کلینیک مایو، این زن یک نسخه بسیار نادر از حاملگی خارج رحمی داشت که در آن “تخمک بارور شده در خارج از حفره اصلی رحم کاشته می شود و رشد می کند”.

علاوه بر رشد انسان در جایی که نباید، علائم این بیماری شامل خونریزی واژینال و درد لگن و شکم است که معمولاً با رشد کودک متولد نشده افزایش می یابد.

دکتر ناروی توضیح داد که چگونه در یک حاملگی خارج از رحم طبیعی، تخمک بارور شده در لوله فالوپ گیر می کند، اما در موارد نادر می تواند از دهانه تخمدان خارج شده و خود را در دیواره شکم فرو کند.

ناروی که برای مؤسسه تحقیقاتی بیمارستان کودکان مانیتوبا کار می کند، گفت: ما این موارد را گاهی در شکم می بینیم، اما هرگز در کبد نمی بینیم. این اولین تجربه من است. ”

متأسفانه، این پدیده می تواند هم برای مادر و هم برای جنین خطرناک باشد، زیرا جنین به ندرت می تواند به درستی در خارج از رحم رشد کند.

در واقع، در حالی که پزشکان توانستند جان بیمار را نجات دهند، طبق گزارش اولیه، نتوانستند فرزند متولد نشده او را نجات دهند.

عجیب ترین طراحی های خانه در جهان

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ