فیلم سینمایی «قهرمان» در یک قدمی اسکار ۲۰۲۲

0

«قهرمان» آخرین ساخته اصغر فرهادی، امروز به عنوان یکی از ۱۵ فیلم راه یافته به شورت لیست فیلم‌های خارجی معرفی شد و یک قدم به نامزدی اسکار نزدیکتر شد.

موضوع فیلم قهرمان اصغر فرهادی فیلم های بازیگران فیلم های بازیگر ایرانی فیلم قهرمان اصغر فرهادی فیلم قهرمان جایزه اسکار برندگان اسکار بازیگران فیلم قهرمان اصغر فرهادی اسکار 2022 اخبار فیلم و سریال اخبار بازیگران

شورت لیست‌ های اسکار در ده رشته مختلف معرفی می‌شوند تا انتخاب را از میان تعداد بالایی گزینه به تعداد کمتری برسانند و در بخش‌هایی مثل موسیقی، فیلم کوتاه، جلوه‌های ویژه، مستند و فیلم بین‌المللی اعلام می‌شوند.

بنا به اعلام آکادمی اسکار «قهرمان» و ۱۴ فیلم دیگر به مرحله بعدی راه پیدا کرده‌اند و اعضای آکادمی برای انتخاب نامزدها این ۱۵ فیلم را مورد بررسی قرار خواند داد. نکته عجیب عدم حضور «تیتان» نماینده فرانسه و برنده نخل طلای امسال در این لیست است. اما رقبای اصلی فرهادی یعنی «دست خدا» از ایتالیا ، «ماشین من را بران» از ژاپن ، «کوپه شماره شش» از فنلاند و «بدترین آدم دنیا» از نروژ در این لیست حضور دارند.

علاوه بر آثار بالا فیلم‌های زیر هم در شورت‌ لیست فیلم خارجی حضور داشتند:

آزادی بزرگ- از اتریش
زمین بازی – از بلژیک
یک غژگاو در کلاس – از بوتان
Flee -از دانمارک
من مرد تو هستم -از آلمان
بره – از ایسلند
کندو – از کوزوو
دعاهایی برای دزدیده شده – از مکزیک
Plaza Catherdral -از پاناما
رئیس خوب – از اسپانیا

در سایر شورت‌ لیست ها هم که بیشتر در بخش‌های فنی هست، آخرین فیلم جیمز باند «زمانی برای مردن نیست» و «تلماسه» فعالترین حضور را دارند و به نظر می‌آید که بخشی از اسکارهای فنی بین این دو فیلم تقسیم خواهد شد.

منبع : سینما دیلی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ