ازدواج ۲ متهم پرونده قتل در زندان

0

ساتین نیوز: مرد جوانی که به همراه نامزدش و به اتهام معاونت در قتل ۸ سال در زندان بودند با رضایت اولیای دم در زندان با یکدیگر عقد کردند.

به گزارش سایت خبری ساتین نیوز به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از ۸ سال قبل با گزارش کشف جسد دست و پا بسته مردی ۷۰ ساله در خانه ویلایی اش آغاز شد. فریدون، پیرمردی ثروتمند بود که به تنهایی زندگی می کرد و خانواده اش ساکن یکی از کشور های اروپایی بودند. جسد را پسر برادر او پیدا کرده بود و در تحقیقات مرد جوان گفت: عمویم مرد پولداری بود و تنها در خانه ویلایی اش زندگی می کرد.

معمولاً من تلفنی با او در تماس بودم و گاهی هم به دیدنش می آمدم. امروز چند باری با تلفن همراه و منزلش تماس گرفتم، اما جواب نداد که نگرانش شدم و به در خانه اش آمدم.

هر چقدر در زدم او در را باز نکرد که کلیدساز آوردم و وقتی در را باز کردیم با جسد او داخل پذیرایی خانه اش روبه رو شدیم.

به هم ریختگی خانه حکایت از سرقت داشت و بررسی ها نشان می داد عامل یا عاملان قتل با باز کردن گاوصندوق مرد تاجر مقدار زیادی دلار، جواهر، پول نقد و عتیقه جات را به سرقت برده اند.

بررسی ها برای شناسایی و دستگیری عاملان قتل تاجر ادامه داشت تا اینکه با گذشت ۵ سال از قتل، تیم جنایی با خبر شدند اموال مقتول با جعل اسناد واگذار شده است؛ بنابراین سه مرد جوان به نام های ابراهیم، فرامرز و ایرج که اسناد را جعل کرده بودند شناسایی شدند.

در ادامه مشخص شد زن جوانی که خواهر نامزد ابراهیم بوده به خانه پیرمرد رفت وآمد داشته است؛ بنابراین با این فرضیه که این افراد در قتل نقش دارند دستگیر شدند و در بازجویی ها به قتل مرد تاجر اعتراف کردند.

ابراهیم در شرح ماجرا گفت: من اهل یکی از شهر های غربی ایران هستم و چند سال قبل برای کار به تهران آمدم و خانه ای در مرکز تهران اجاره کردم. مدتی بعد هم با دختر جوانی به نام مژگان نامزد کردم.

یک شب که دو نفر از دوستان قدیمی ام به نام ایرج و فرامرز برای شام به خانه ام آمده بودند فرامرز با دیدن خواهر نامزدم به نام شادی عاشق او شد و خواستگاری کرد. شادی در خانه پیرمرد ثروتمندی کار می کرد. او شرط ازدواجش را سرقت از خانه ویلایی پیرمرد تعیین کرده بود.

آن روز ابتدا دو خواهر به خانه پیرمرد رفتند و در را باز گذاشتند که ما سه نفر وارد خانه شدیم و مرد سالمند را غافلگیر کردیم. ما دست و پای او را با طناب بستیم و دهانش را هم چسب زدیم.

یک ضربه هم به او زدیم تا سر و صدا نکند. قصد قتل او را نداشتیم، اما پس از سرقت متوجه شدیم که او خفه شده است. بعد از آن هم دلارها، پول و جواهرات و عتیقه مرد ثروتمند و اسناد و مدارکش را به سرقت بردیم.

پس از تقسیم پول ها و طلا ها قرار شد اسناد را زمانی که آب ها از آسیاب بیفتد جعل کنیم و اموالش را بفروشیم که به دام افتادیم. در ادامه مشخص شد عامل اصلی قتل ایرج است.

با تکمیل تحقیقات، متهمان در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه رفته و به دفاع از خود پرداختند. با توجه به درخواست اولیای دم برای قصاص، متهم اصلی محکوم به قصاص شد و دو خواهر و دو متهم دیگر به زندان و رد مال محکوم شدند.

با گذشت ۸ سال از جنایت، پرونده برای اجرای حکم به دادسرای امور جنایی تهران ارجاع شد. در حالی که متهم جوان در چند قدمی چوبه دار قرار داشت، چندین جلسه صلح و سازش به سرپرستی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران و سید علی موسوی زاده، دادیار شعبه اول اجرای احکام برگزار شد.

در نهایت اولیای دم به بخشش رضایت دادند و عنوان کردند: از آنجایی که محکوم در زمانی که در زندان بوده متنبه شده و در تماس هایی که از زندان با ما داشته نیز ابراز پشیمانی کرده است، او و محکومان دیگر پرونده و مجازات ردمال آن ها را به خاطر رضای خدا می بخشیم.

این در حالی بود که مشخص شد متهم و نامزدش در زندان رجایی شهر با یکدیگر عقد کرده اند و با توجه به بخشش اولیای دم، آن ها زودتر از موعد مقرر از زندان آزاد شده و زندگی جدیدی را آغاز خواهند کرد.

تجاوز گروهی به پسر ۱۶ ساله تهرانی با زور اسلحه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ