بیایید از اینفانتینو و شیخ سلمان به خاطر پرسپولیس و استقلال انتقام بگیریم!

0

پرسپولیس

برای اینکه دلمان خنک شود می توانیم به هر دو نفر که در عکس بالا ملاحظه می کنید، بد و بیراه بگوییم و مثل همان شاهکارهای بزرگ و فراموش نشدنی که به مجری قرعه کشی جام جهانی فحش دادیم یا پته لیونل مسی را روی آب ریختیم، اعلام وجود کنیم!

فوتبال حرفه ای اما بیگانه با این دری وری های احساساتی است. فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، فقط قوانین را می شناسند.  شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه (رئیس AFC) می خواهد یک بار برای همیشه پرونده دروغگویی در ارائه مدارک مستدل را ببندد و در نتیجه کنفدراسیون، آخرین اخطار را به باشگاه های پرسپولیس و استقلال داده است.

راستش را بخواهید، اینفانتینو هم ول کن ماجرا نیست و بابت حق میزبانی ایران در بازی های ملی، شرط و شروطی دارد که این را هم طبق قانون فیفا باید اجرا کنیم.

ممکن است فوتبال برای ما شوخی باشد و هنوز به چشم یک دورهمی کودکانه به آن نگاه کنیم اما روسای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجری قانون هستند و از این شوخی های ابلهانه با کسی ندارند.

حذف تیم های ایرانی از رقابت های بین المللی، خبری تلخ است اما ما همین مقدار در فوتبال کار کرده ایم؛ یک عمر به تمام قوانین صریح خندیدیم و دروغ گفتیم و تصور کردیم ورزش و فوتبال یعنی تیله بازی!

بی قانونی و اداره ورزش به صورت کدخدامنشی، آخر و عاقبتی بهتر از این ندارد. فرجام بی قانونی همین است؛ مجریان قانون در یک کجا، یقه می گیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ