اطلاعیه باشگاه پرسپولیس خیلی بچگانه بود/ وقتی من مدیرعامل استقلال بودم فوتبال آماتور بود/ باید واقعیت را به مردم بگوییم

0

پرسپولیس

کاظم اولیایی عضو کمیته استیناف فدراسیون فوتبال به اطلاعیه باشگاه پرسپولیس و سایر مسائل مربوط به ماجرای حذف تیم های ایرانی از لیگ قهرمانان واکنش نشان داد:

*علی‌رغم اینکه می‌گوییم کمیته استیناف نباید به پرسپولیس و استقلال فرصت می‌داد ولی به جهت کمک به فوتبال کشورمان به این دو باشگاه ۳ ماه فرصت دادیم تا مشکلات‌شان را حل کنند. بعد از ۲ ماه کنفدراسیون فوتبال آسیا با استناد به اطلاعیه باشگاه پرسپولیس و همینطور استقلال مبنی بر گرفتن مجوز حرفه‌ای، شروع به راستی‌آزمایی کرد.

 *AFC  گفت حالا که مجوز حرفه‌ای گرفته‌اند دیگر به زمان نیاز ندارند. کمیته استیناف به استقلال و پرسپولیس گفت با توجه به اعلام این دو باشگاه برای گرفتن مجوز حرفه‌ای، AFC زودتر به بررسی شرایط این دو باشگاه پرداخته و سؤال آنها این بوده که چرا این دو باشگاه مدارک‌شان را بارگذاری نکرده‌اند.

*اصل موضوع این است که ما واجد شرایط نیستیم. تعریف یک باشگاه این است که یک بنگاه تجاری باشد، در صورتی که ساختار باشگاه‌های ما کاملا سنتی است و این حاشیه‌ها باعث می‌شود در آینده هم متضرر شویم. باید ببینیم باشگاه‌های ما حرفه‌ای هستند و الزامات آسیا را داریم یا نه؟ اگر غیرواقع حرف بزنیم، شادی کنیم و برای خودمان دست بزنیم کار درست نمی‌شود و AFC قبول نمی‌کند و حیثیت‌مان هم زیر سوال می‌رود.

*تا فردا فرصت است که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس دفاعیه‌شان را بفرستند و AFC با مدارکی که قبلا این دو باشگاه بارگذاری کرده‌اند مقایسه و راستی‌آزمایی می‌کنند، اگر مشکل داشته باشد پرونده را به کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌فرستند و آنجا بررسی شود و اگر اثبات شود که تخلف کرده‌ایم جرایمی برای فوتبال ما تعلق می‌گیرد. حتی ممکن است فدراسیون فوتبال و اعضای کمیته صدور مجوز جریمه و مورد بازخواست قرار بگیرند.

*زمانی که من مدیرعامل باشگاه استقلال بودم فوتبال حرفه‌ای نبود و آماتور اداره می‌شد. فوتبال ما ۲۰ سال است حرفه‌ای شده و ۱۰ سال است که این الزامات آمده است. فوتبالی که ما اداره می‌کردیم سنتی بوده و الان تبدیل به یک صنعت شده است و باید مراحل آن طی شود، فوتبال ما الان فقط اسم حرفه‌ای را دارد.

*فیفا در تعریف باشگاه این را آورده که باشگاه یک بنگاه تجاری باید باشد نه اینکه دو باشگاه توسط یک نهاد اداره شود. اطلاعیه باشگاه پرسپولیس بسیار بچگانه و فرار رو به جلو است و فرافکنی می‌کنند. این مشکلات را ژاپن، عربستان و خیلی از کشورهای دیگر هم دارند. هر روز فیفا و AFC قوانین جدید برای ما می‌گذارند و اگر می‌خواهیم در فوتبال حضور داشته باشیم باید خودمان را حرفه‌ای کنیم. باید واقعیت را به مردم بگوییم و پاسخ باشگاه‌ها به ایمیل‌های AFC را بگوییم و مردم را در جریان مسائل قرار دهیم. باشگاه‌های ما تراز مالی را بدون امضا بارگذاری کرده‌اند که AFC سوال کرده  چرا این کار انجام شده است.

اخبار فوری پرسپولیس

اطلاعیه باشگاه پرسپولیس خیلی بچگانه بود/ وقتی من مدیرعامل استقلال بودم فوتبال آماتور بود/ باید واقعیت را به مردم بگوییم

خبر ورزشی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ