واکنش کنعانی زادگان به ماجرای خبرساز/ حذف پرسپولیس فاجعه ملی است!/ عضویت در تیم منتخب آسیا را مدیون تیم ملی و پرسپولیسم

0

ساتین نیوز –

مهدی یکتا؛ دو بازیکن در ترکیب اصلی و دو بازیکن هم به عنوان ذخیره و درمجموع ۴ بازیکن ایرانی، به عضویت تیم منتخب سال ۲۰۲۱ قاره آسیا درآمدند. فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) در پایان هر سال میلادی، به بررسی برترین‌های فوتبال در قاره‌های مختلف می‌پردازد.

این سایت تیم منتخب قاره آسیا در سال ۲۰۲۱ میلادی را معرفی کرد که از ایران، سردار آزمون و محمد حسین کنعانی‌زادگان در ترکیب اصلی و مهدی طارمی و سیدمجید حسینی در جمع بازیکنان ذخیره دیده می‌شوند. متیو رایان از استرالیا، تاکهیرو تومیاسو، تاکفوسا کوبو و یویا اوساکو از ژاپن، عبدالکریم حسن و یاسر الشهرانی از عربستان، وو لی از چین، سون هیونگ‌مین از کره جنوبی و علی مبخوت از امارات، سایر نفرات تیم منتخب قاره کهن در سال ۲۰۲۱ میلادی هستند. لئوناردو ژاردیم سرمربی الهلال که این تیم را به قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا رساند، بهترین مربی قاره کهن از نگاه IFFHS بوده است.

در همین ارتباط با محمد حسین کنعانی زادگان تماس گرفتیم تا ببینیم نظرش در رابطه با این خبر و ماجرای خبرساز حذف احتمالی استقلال و پرسپولیس از آسیا چیست.

تبریک می‌گوییم. وقتی متوجه شدی یکی از بازیکنان اصلی تیم منتخب سال ۲۰۲۱ آسیا هستی چه احساسی داشتی؟

 احساس غرور و افتخار و اینکه به هر حال وقتی می‌بینی تلاش تو دیده شده است حس خوشحال کننده ای است. خدا را شکر می‌کنم و می‌دانم این موارد مسئولیت یک فوتبالیست را سنگین تر می‌کند.

 بازیکنان بزرگی مثل سون هیونگ مین ستاره تاتنهام و کره جنوبی، متیو رایان استرالیایی و علی مبخوب به همراه تو و سردار آزمون عضو تیم منتخب سال آسیا شدند. مهدی طارمی و سید مجید حسینی هم به عضویت  تیم ذخیره‌ها درآمدند.

 به هر صورت این افتخار بزرگی است. همه این بازیکنانی که اسم بردید شایسته و لایق بهترین‌ها هستند. البته حتما از قول من بنویسید که این عنوان و افتخار را مدیون تیم ملی، پرسپولیس و هواداران پرشمارش هستم.

 این موضوع چه بازتابی در قطر داشت؟

 همه همبازیانم در الاهلی قطر به من تبریک گفته و مدعی شدند افتخار بزرگی است. البته من از شروع فوتبالم اهداف بزرگی در سر داشته و دارم. هنوز هم تلاش می‌کنم هر روز بهتر از دیروز شوم.

 علیرضا بیرانوند یک شعار معروف دارد و همیشه می‌گوید که ” آرزوهای من سقف ندارد!” آرزوهای محمد حسین کنعانی زادگان سقف دارد یا نه؟

 اسم آرزو روی خودش است. رویایی که نه سقف دارد و نه پایان! شما می‌توانید هر آرزوی بزرگی داشته باشید و یک فوتبالیست یا ورزشکار هم همواره می‌خواهد به قله برسد. البته هیچ موفقیتی بدون زحمت و تلاش حاصل نمی‌شود.

به توپ طلای آسیا فکر می‌کنی؟

 توپ طلای آسیا عنوان بسیار بسیار بزرگی است اما خیلی به ندرت به مدافعان می‌رسد. در اروپا و عنوان مرد سال جهان هم همین طور است. من به عنوان یک مدافع وسط تلاش می‌کنم بازیکن خوب و مفیدی برای تیم باشگاهی خودم و تیم ملی کشورم باشم. اینکه توپ طلای آسیا یا عناوین فردی را ببرید خوشحال کننده یا یک رؤیای شیرین است اما فوتبال یک ورزش گروهی است. همیشه سعی می‌کنم رضایت مربیان و هواداران تیم را جلب کنم و خیلی درگیر این مسائل نیستم.

از فوتبال ایران که خبر داری؟

بی خبر هم نیستم. چطور؟

پس از ماجرای حذف احتمالی پرسپولیس و استقلال به عنوان نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا خبر داری؟

 به نظرم حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا یک فاجعه ملی است. اساسا حذف هر نماینده ای از ایران از لیگ قهرمانان قشنگ و زیبنده نیست. تیم ملی ایران تیم اول آسیاست و من امیدوارم این مشکلات با مدیریت و درایت دوستان حل شود. هواداران پرسپولیس و سایر تیم‌ها با تیم‌های محبوب خود زندگی می‌کنند و این اتفاق برای فوتبال ایران تبعات تلخی خواهد داشت.

این وسط فکر می‌کنید مقصر کیست؟

من خیلی درجریان نیستم و اصلا دقیق نمی‌دانم چرا چنین موضوعی آن هم در این مقطع پرسپولیس و فوتبال ایران را تهدید می‌کند.

بحث نداشتن ورزشگاه اختصاصی، مالکیت مشترک دو باشگاه و بدهی‌های فراوان داخلی و خارجی دلیل اصلی لغو مجوز حرفه ای پرسپولیس و استقلال است.

نمی‌دانم چه بگویم؟ ما اینجا در قطر ۴ زمین تمرینی مختلف داریم. استادیوم اختصاصی داریم و از لحاظ زیرساخت‌ها الاهلی و سایر باشگاه‌های قطری کوچک ترین مشکلی ندارند. من برخی اوقات افسوس می‌خورم فوتبال ایران با آن همه استعداد چرا چنین امکاناتی ندارد.

بازی‌های اخیر پرسپولیس را دیده ای؟

 بله، تا جایی که بتوانم نگاه می‌کنم و خوشحالم پرسپولیس ۳ بازی متوالی در لیگ برتر و جام حذفی برنده شده است. امیدوارم بچه‌ها با ادامه همین روند به امید خدا برای ششمین بار متوالی قهرمانی در لیگ برتر را جشن بگیرند. این تیم یک مقدار زمان می‌خواست و من فکر می‌کنم با هماهنگی نفرات جدید با قدیمی‌ها، پرسپولیس مثل ۵ سال گذشته باز هم جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد.

عملکرد لژیونر های ایرانی اسامی لژیونرهای ایران

واکنش کنعانی زادگان به ماجرای خبرساز/ حذف پرسپولیس فاجعه ملی است!/ عضویت در تیم منتخب آسیا را مدیون تیم ملی و پرسپولیسم

ساتین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ