رفع انسداد عروق و رگ‌ ها با درمان گیاهی

0

بیماری های قلبی عروقی از شایع ترین بیماری ها در جهان است. این بیماری خطر مرگ را به همراه دارد. عادات تغذیه ای و ورزشی که در سنین پایین به دست می آید یکی از روش های پیشگیری از این بیماری ها است. همچنین برخی غذاها و سبزیجات در زمینه درمان گیاهی برای رفع انسداد عروق، مفید هستند.

متخصص گیاهان دارویی متخصص قلب و عروق خوب گیاهان دارویی و خواص آنها کاهش بیماری قلبی عروقی سلامت نیوز روغن زیتون درمان گیاهی خواص روغن زیتون تازه های قلب و عروق پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی بیماری های قلبی عروقی انسداد عروق

۱.درمان گیاهی رفع انسداد عروق با روغن زیتون

روغن زیتون یکی از مواد مغذی کلیدی برای زندگی سالم است. مصرف منظم این روغن خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی را تا ۵۰ درصد کاهش می دهد. روغن زیتون به لطف آنتی اکسیدان های موجود، از قلب محافظت می کند و همچنین بیماری هایی مانند فشار خون را از بین می برد.

بادام

بادام مسیرهای خونی را در رگ ها پاک می کند و باعث سلامت قلب می شود. به دلیل داشتن چربی غیراشباع، فیبر و آنتی اکسیدان، به عنوان یک غذای عروقی و دوستدار قلب توصیه می شود.

درمان گیاهی رفع انسداد عروق؛ دارچین

دارچین به دلیل کاهش و متعادل کننده قند خون، یک ذخیره کامل آنتی اکسیدانی است. به این ترتیب مسیرهای عروقی منتهی به قلب را تمیز کرده و از انسداد آن جلوگیری می کند. مصرف ۱ قاشق چای خوری در روز دارچین، خطر ابتلا به بیماری های عروقی تا ۲۶ درصد کاهش می یابد.

جو دوسر

جو دوسر یک ذخیره کامل فیبر است که با مصرف منظم می تواند قلب و مسیرهای عروقی را تمیز می کند. علاوه بر این، جو دو سر کلسترول را کاهش می دهد و برای سلامتی بسیار مفید است. به خصوص زمانی که در وعده ناهار مصرف شود.

درمان گیاهی رفع انسداد عروق با استفاده منظم انار

همانطور که از رنگ آن می توان فهمید، انار میوه دوستدار قلب است. تضمین می کند که رگ های بدن ما فعال تر و طولانی تر کار کند. با استفاده منظم از انار و به لطف آنتی اکسیدان های موجود در آن، به یک زندگی سالم دست می یابید.

زردچوبه

زردچوبه می تواند به عنوان ادویه در وعده های غذایی یا به صورت چای استفاده شود. این ریشه گیاهی، رگ ها را تمیز کرده و همچنین به رفع مشکلاتی مانند تصلب شرایین کمک می کند.

درمان گیاهی رفع انسداد عروق؛ کلم بروکلی

کلم بروکلی سرشار از آهن، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. میزان کلسیم را در رگ ها متعادل می کند و کلسترول را از بین می برد.

چای سبز

چای سبز که به ویژه به دلیل اثربخشی آن در برابر استرس شناخته شده است، برای قلب و عروق نیز مفید است. استفاده یک لیوان در روز از این دمنوش که سرشار از آنتی اکسیدان است برای سلامت عروق بسیار مهم است.

درمان گیاهی رفع انسداد عروق با استفاده از گیاه آروگولا

یکی از فواید آرگولا یا شابانک که انرژی می دهد و به دفع سموم کمک می کند این است که رگ ها را تمیز می کند. خوردن یک یا دو آروگولا در هفته برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید است.

اگر حوصله و یا اعتماد به دستور العمل های خانگی ندارید، این بار می توانید سعی کنید. قطعا چیز متفاوتی را تجربه خواهید کرد. لوازم مورد نیاز را تهیه کنید. همواره می توانید از مقالاتی که بخش سلامت خبرنامه برای شما آماده کرده، استفاده کنید. این مقالات می تواند به شما برای داشتن یک زندگی سالم کمک کند. البته ناگفته نماند که این داروهای گیاهی با نظر داشت نظر پزشک متخصص استفاده شود. همچنین در مصرف داروهای گیاهی نیز باید جانب اعتدال را رعایت کرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ