پرسپولیس جا افتاد ولی استقلال هنوز مشکل دارد/ این شکل بازی در شان استقلال نیست/ با این مدل بازی امیدی به قهرمانی نیست

0

پرسپولیس نیوز –

تساوی استقلال در دیدار هفته سیزدهم لیگ برتر مقابله نماینده اراک با انتقادات اکثر پیشکسوتان این تیم از نحوه بازی شاگردان فرهاد مجیدی همراه بود .

مهدی پاشازاده در گفتگو با خبر ورزشی، درباره دیدار قبلی تیم استقلال مقابل آلومینیوم اراک و تساوی این تیم در یک بازی سنگین همچنین بازی بعدی مقابل مس رفسنجان اظهاراتی را مطرح کرد:

نظر شما درباره بازی استقلال مقابل آلومینیوم اراک چیست؟
 نمی‌خواهم خیلی وارد جزئیات این بازی بشوم . من پیش از بازی هم گفته بودم که خط دفاعی استقلال با اینکه تا اینجا خوب کار کرده ولی نمی توان گفت که تا این اندازه مطمئن است که می تواند باعث قهرمانی استقلال شود. در همین بازی هم شاهد این شرایط بودیم. این وضعیت را می توان درباره خط دفاعی تیم هایی مثل سپاهان و حتی پرسپولیس هم عنوان کرد. این شکل بازی ها، چیزی نیست که بتوان گفت تیمی مدعی قهرمانی است.
 

چرا از شکل بازی استقلال در اراک رضایت نداشتید؟
هر بازی شرایط خاص خودش را دارد ولی استقلال همیشه استقلال است. اگر قرار بود کسی اسم این دو تیم را نداند و فقط سابقه تیم‌ها را بداند قطعاً بعد از بازی فکر می‌کرد که آلومینیوم، استقلال بوده. به هر حال از تیم استقلال انتظارات بالاست. همه دوست دارند یک تیم هجومی وارد زمین بشود و فقط برای برد برود. شاید یک چنین تیم‌هایی حتی یک گل هم بخورند ولی تیمی مثل استقلال باید سوار بر بازی باشد، درست مثل آلومینیوم. هوادار استقلال توقع دارد این تیم شبیه به آلومینیوم اراک بازی کند، یک تیمی سراسر حمله، سراسر هجوم، پرس پر فشار، طوری که نگذارد حریفش نفس بکشد و تمرکز کند تا بخواهد تدارک حمله بیند. از استقلال چنین شرایطی توقع می‌رود.
 

به نظر شما بعد از گذشته ۱۳ هفته می‌توان گفت که کادر فنی استقلال هنوز زمان نیاز دارد؟
 معمولاً این حرف ها برای هفته های ابتدایی لیگ است. می‌گویند فلان تیم تا هفته پنجم و ششم خودش را پیدا می کند یا نهایتاً هفته هفتم و هشتم ، ولی الان هفته سیزدهم است. وقتی مثل آلومینیوم یا مس رفسنجان تا این اندازه جا افتاده و پخته بازی می کنند از استقلال توقع خیلی بیشتر است. پرسپولیس که یکی از رقبای اصلی استقلال است را ببینید، نسبت به شرایط ابتدایی فصل حالا تیمشان جا افتاده تر بازی می کند. معمولاً این مشکلات برای هفته های اول است.
 

بازی بعدی استقلال مقابل مس رفسنجان را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
 من می‌گویم اگر قرار است قهرمان شویم نباید نگران بازی با تیم‌هایی مثل مس رفسنجان و آلومینیوم اراک باشیم. نباید چنین تیم‌هایی برای استقلال مشکل ساز شوند بلکه آنها باید نگران بازی با استقلال باشند. تیم رفسنجان، هم دونده هم سرعتی و هم پرتلاش است ولی با این همه استقلال همیشه استقلال بوده و قطعاً کادرفنی با تماشای دوباره بازی با آلومینیوم متوجه این مسائل شده است.
 

در صحنه گل میثم مجیدی، اشتباه از طرف چه کسی بود؟ عارف آقاسی؟
 صددرصد دفع توپ اشتباه انجام شد. من همیشه به بازیکنان خودم می‌گویم در هنگام دفع توپ نباید عارتان بیاید. نباید توپ را طوری دفع کنید که ۵ متر آن طرف‌تر بیفتد. این به هیچ دردی نمی خورد. دفع توپ زمانی خوب است که توپ ۶۰ متر آن طرف پایین بیاید. بازیکنان بزرگ دنیا هم دفع توپ می کنند و نباید عارتان بیاید که زیر توپ بزنید. وقتی دروازه در خطر است باید درست دفع توپ کرد. علاوه بر این جایگیری اشتباه خط دفاعی هم در این گل اثر گذار بود. مدافعان به خوبی یکدیگر را پوشش ندادند. امیدوارم این اشتباهات اصلاح شود.

اخبار فوری پرسپولیس

پرسپولیس جا افتاد ولی استقلال هنوز مشکل دارد/ این شکل بازی در شان استقلال نیست/ با این مدل بازی امیدی به قهرمانی نیست

خبر ورزشی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ