حاج عیسی خادم امام خمینی کیست؟ +علت فوت

0

حاج عیسی خادم امام خمینی درگذشت چند سال داشت با بیوگرافی و زندگینامه

حاج عیسی جعفری قبل از پیروزی انقلاب در تهران شغل آزاد داشت و پس از انتقال امام به جماران به دفتر امام آمد. خواهر او با نام حاجیه اقیما جعفری سالها در نجف خدمتکار همسر امام بود و همین قرابت سبب انتخاب حاج عیسی برای خدمت در دفتر امام شد.

وی از سال ۵۹ تا رحلت امام در خدمت دفتر امام بود و بعد از آن به خدمت به مرحوم یادگار امام اشتغال ورزید و پس از آن تا سال ۸۶ که در اثر کهولت در قم ساکن شد بدون وقفه در دفتر امام مشغول خدمت بود.

خادم امام خمینی حاج عیسی جعفری کیست اقیما جعفری کیست

پیکر مرحوم حاج عیسی جعفری در حرم مطهر امام و در صحن حاج سیدمصطفی خمینی به خاک سپرده می‌شود.

حاج عیسی جعفری متولد ۱۳۰۶ بود که در ۷ سال پایانی عمر امام خمینی(ره) خادم منزل معظم له بوده است

خادم امام خمینی حاج عیسی جعفری کیست اقیما جعفری کیست

سید حسن خمینی: حاج عیسی جعفری همراهی دلسوز و صادق بود

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در پیامی با تسلیت درگذشت حاج عیسی جعفری نوشت: حضور او در زمان امام و پس از آن، در دوره مرحوم یادگار ایشان و پس از درگذشت یادگار امام تا دوران کهولت، حضوری سرشار از عاطفه و محبت بود. و این ارتباط و پیوند حتی در دوره بعد از کهولت نیز با گرمی و صمیمیت ادامه داشت.

خادم امام خمینی حاج عیسی جعفری کیست اقیما جعفری کیست

متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی بدین شرح است:

درگذشت برادر عزیز و مهربانمان مرحوم حاج عیسی جعفری(طاب ثراه) در صبح روزی که به نام مبارک صدیقه طاهره سلام الله علیها مزین است، موجب اندوه و تأسف است.  آن مرحوم در طول دوره حضور خویش در بیت امام(س) همواره با اخلاص و جدیت به تلاش اشتغال داشت و در همه مقاطع همراهی دلسوز و صادق بود.

حضور او در زمان امام و پس از آن، در دوره مرحوم یادگار ایشان و پس از درگذشت یادگار امام تا دوران کهولت، حضوری سرشار از عاطفه و محبت بود. و این ارتباط و پیوند حتی در دوره بعد از کهولت نیز با گرمی و صمیمیت ادامه داشت. اینجانب ضمن آرزوی غفران واسع الهی برای ایشان، به خانواده داغدارشان صمیمانه تسلیت می گویم و برای آنها صبر و اجر مسئلت دارم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ