رشد ۴۵ درصدی استخدام متخصصان نرم‌افزار در ۱۰ سال اخیر

0

به گزارش کامپیوترورلد، یافته‌های IEEE نشان می‌دهد که سیاست‌های دولت آمریکا در اعطای ویزای کار به نرم‌افزارنویسان حرفه‌ای به منظور کاهش عقب‌ماندگی در این حوزه و رونق دادن به بازار یاد شده تا حدی موفق بوده است، اما در مقابل میزان استخدام مهندس الکترونیک در آمریکا به طور مرتب سیر نزولی داشته است.

از جمله دیگر بخش‌هایی که از این نظر دچار افت شده‌اند می‌توان به تحلیل سیستم‌های رایانه‌ای، مهندسی معماری و برخی دیگر از رشته‌های مهندسی اشاره کرد. به طور کلی میزان استخدام نیروی جدید شغلی در آمریکا در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۳ حدود ۶.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. اما در ۱۰ سال اخیر استخدام در حوزه نرم افزار در آمریکا به طور متوسط ۴۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

ناظران بازار، ورشکستگی و تعطیلی بسیاری از کارخانجات در آمریکا را عامل اصلی کاهش استخدام در حوزه‌های مختلف مهندسی در ایالات متحده می‌دانند. به گفته آنها در شرایط دشوار اقتصادی فعلی در آمریکا چنین شرایطی کاملا طبیعی است. از سوی دیگر بحران مالی غول‌های صنعتی در آمریکا باعث شده بسیاری از آنها واحدهای تحقیق و توسعه خود را به حالت تعطیل یا نیمه تعطیل درآورند که در نتیجه این کار نیز نیروهای متخصص فراوانی شغل خود را از دست داده‌اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ