نشستن بیش از حد و ابتلا به سرطان

0

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد کسانی که بیش از حد می‌نشینند و فعالیت بدنی ندارند، نسبت به سایر افراد، در معرض خطر مرگ زودهنگام با سرطان یا هر علت دیگری هستند.

داده‌های مربوط به بازماندگان سرطان که در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه ایالات متحده از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ شرکت کردند، نشان داد که بازماندگان بی تحرک که بیش از هشت ساعت در روز نشسته بودند، در معرض بالاترین خطر مرگ قرار داشتند.

فواید ورزش صبحگاهی فواید ورزش سلامت نیوز دشمن سرطان جلوگیری از سرطان پیشگیری از سرطان

لین یانگ، سرپرست تیم تحقیق از مرکز درمان سرطان آلبرتا در کانادا، گفت: بازماندگان سرطان که دستورالعمل‌های فعالیت بدنی به میزان ۱۵۰ دقیقه در هفته را با شدت متوسط تا شدید در اوقات فراغت رعایت نکردند و بیش از هشت ساعت در روز می‌نشستند، بیش از پنج برابر با افزایش خطر مرگ به هر دلیلی روبه‌رو بودند.

این یافته‌ها نمی‌توانند ثابت کنند که عدم تحرک باعث مرگ زودهنگام میان بازماندگان سرطان می‌شود و تنها این ارتباط وجود دارد.

نیاز به تحقیقات آینده در مورد روابط علّی بین بی تحرکی، فعالیت بدنی و زنده ماندن پس از سرطان و همچنین مکانیسم‌های بیولوژیکی این روابط وجود دارد.

او گفت: این ارتباط نگران‌کننده بود؛ زیرا محققان دریافتند که یک سوم از بازماندگان سرطان ورزش نمی‌کردند و بیش از شش ساعت در روز می‌نشستند. تنها حدود یک سوم ۱۵۰ ساعت ورزش در هفته را انجام می‌دادند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ