دختران ۱۴ و ۱۵ ساله اروپایی برای ازدواج به سوریه می روند

0

روزنامه گاردین، با انتشار گزارشی، به بررسی انگیزه های برای پیوستن به گروه های تکفیری در سوریه پرداخت.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، “هاریت شروود” در گزارشی در روزنامه گاردین درباره جهاد نکاح در سوریه، نوشت: ازدواج، انگیزه ای است که صدها تن از دختران غربی را به پیوستن به مبارزان بر می انگیزد. بسیاری از دختران چهارده یا پانزده ساله، به سوریه سفر می کنند تا با عناصر تکفیری ازدواج کنند و از آن ها فرزند به دنیا بیاورند؛ و به جامعه ای جنگجو ملحق شوند. این در حالی است که برخی از این دختران، ترجیح می دهند سلاح به دست گرفته و در جنگ هم شرکت کنند.

به نوشته شروود، پایگاه های اجتماعی، مهم ترین ابزار برای جلب این دخترها به شمار می روند.

همسریابی عکس جهاد نکاح شوهر یابی زن داعش دختر جهاد نکاح دختر اروپایی تجاوز جنسی داعش

۱۰ درصد از زنان و دخترانی که اروپا را ترک می کنند، در پی پیوستن به جنگجویان تکفیری هستند. در این میان، زنان و دختران فرانسوی در درجه نخست هستند چرا که ۲۵ درصد از زنانی که برای پیوستن به گروه های تکفیری اروپا را ترک کرده اند، تبعه فرانسه هستند. شروود، همچنین از وجود ۶۰ دختر فرانسوی خبر داده است که در فکر پیوستن به گروه های تکفیری هستند.

“لوئیس کابرلولی” رئیس آژانس امنیت فرانسه، بر این باور است که اکثر زنانی که خانه های خود در اروپا را برای یاری تکفیری ها رها می کنند، به یاری (برادران جهادگر) می اندیشند و به فکر بچه دار شدن هستند.

نویسنده این مقاله می گوید: بر اساس اعلام “برنارد کازنوو” وزیر کشور فرانسه دستکم ۵ نفر عضو یک گروهک در فرانسه دستگیر شده اند، که در جهت جلب دختران فرانسوی برای ازدواج با تکفیری ها فعالیت می کردند.

همسریابی عکس جهاد نکاح شوهر یابی زن داعش دختر جهاد نکاح دختر اروپایی تجاوز جنسی داعش

شروود در گزارش خود آورده است که به باور کارشناسان انگلیسی در امور تروریسم، تاکنون ۵۰ زن و دختر انگلیسی به داعش پیوسته اند و ۱۰ درصد از آن ها برای جنگ به سوریه رفته اند و در شهر الرقه که به عنوان آشیانه داعش به شمار می رود، مستقر شده اند.

زهره و سلما حلانه، دوقلویی ۱۶ ساله هستند، که از سومالی، به انگلیس پناهنده شده بودند؛ اما در ماه جولای، نیمه شب منزل خود را در منچستر ترک کردند و بدون اطلاع والدینشان، به برادرشان در سوریه ملحق شدند.

به نوشتۀ پایگاه های اجتماعی، این دو دختر با دو تن از جنگجویان داعش ازدواج کردند. زهره، عکسی خود را بر روی پایگاه های اجتماعی در حالی منتشر کرده است که برقع به سر دارد و در دستش تیرباری اتوماتیک است و پشت سرش نیز پرچم داعش به چشم می خورد.

پژوهشگران مرکز بین المللی مطالعات رادیکالی در دانشگاه کینگز کالج، به این نتیجه رسیده اند که سن دخترانی که به تکفیری ها در سوریه ملحق می شوند، بین ۱۶ تا ۲۴ سال است. اکثر این دختران، فارغ التحصیلانی هستند که در خانواده هایی مرفه بوده اند و همه امکانات آسایش و رسیدگی را در اختیار داشته اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ