سرقت از خودروها با دستمال کاغذی!

0

ساتین نیوز: بررسی‌های پلیس نشان داد که سارقان از پوشش تعمیرکاران و کارگران زحمتکش فضای سبز برای فریب رهگذران و دستبرد به اموال مردم استفاده می‌کردند.

به گزارش سایت خبری ساتین نیوز به نقل از فرارو، اعضای دو باند دستبرد به قطعات و محتویات خودروها، در حالی با تلاش نیرو های تجسس کلانتری سناباد مشهد دستگیر شدند که با ترفندی خاص دوربین های ترافیکی را هم فریب می دادند.

در پی وقوع سرقت های متعدد شبانه از داخل خودرو های پارک شده در حاشیه خیابان، تجزیه و تحلیل پرونده های سرقت در دستور کار نیرو های تجسس کلانتری سناباد مشهد قرار گرفت. بررسی های میدانی و رصد های اطلاعاتی حاکی از آن بود که در بیشتر سرقت های شبانه ردی از یک خودروی سمند سفیدرنگ وجود دارد، اما استعلام شماره پلاک های موجود نشان می داد که خودرویی با مشخصات مذکور هنگام وقوع سرقت در مناطق ارتکاب جرم تردد نداشته است. به همین دلیل فرضیه پلاک جعلی قوت گرفت و بدین ترتیب چندین گروه گشت انتظامی برای شناسایی سمند سفیدرنگ با هدایت مستقیم سرگرد «محمدباقر بهرازفر» (رئیس کلانتری سناباد) وارد عمل شدند.

نیرو های گشت تجسس که مناطق احتمالی تردد سارقان را زیر نظر گرفته بودند، در پوشش های مختلف عملیاتی، عازم خیابان های خلوت و تاریک شدند و هرگونه تردد مشکوکی را زیر ذره بین تحقیق قرار دادند. گزارش خراسان حاکی است، در حالی که گشت زنی های نامحسوس پلیس ادامه داشت، ناگهان نیمه شب سیزدهم اردیبهشت، یک دستگاه سمند سفیدرنگ وارد خیابان فرهاد شد و چراغ خاموش در گوشه ای توقف کرد.

در این لحظه یکی از سرنشینان سمند به آرامی و در سکوت شب از خودرو پیاده شد و با چراغ قوه ای که در دست داشت به بررسی درون خودرو های پارک شده پرداخت. عوامل گشت انتظامی که دیگر یقین داشتند با سارقان سمند سوار روبه رو شده اند، بلافاصله پلاک خودرو را به مرکز فرماندهی اعلام کردند، اما هنوز نتیجه استعلام مشخص نشده بود که نیرو های انتظامی متوجه شدند سارقان با استفاده از دستمال کاغذی برخی شماره های پلاک را تغییر داده اند! با لو رفتن این ماجرا، بی درنگ عوامل گشت انتظامی به سمت سمند سواران حرکت کردند و به راننده آن فرمان «ایست» دادند، ولی دزدان نیمه شب که متوجه حضور پلیس شده بودند «فریاد زنان» همدست خود را سوار کردند و از محل گریختند.

عملیات تعقیب و گریز به خیابان خیام کشید، اما نیرو های انتظامی در یک عملیات هدفمند و غافلگیرانه، همه راه های عبور را سد کردند و سه سرنشین جوان سمند را به دام انداختند. در بازرسی از داخل خودرو تعدادی ضبط و پخش، باند، جعبه آچار، دریل، باتری و… در حالی کشف شد که یکی از متهمان دستگیر شده، تعداد ۱۲ عدد فلش مموری سرقتی از داخل خودرو ها را از یک رشته نخ عبور داده و مانند دستبند به دستش حلقه زده بود.

با انتقال متهمان به کلانتری سناباد، بازجویی های تخصصی از آنان آغاز و مشخص شد دو تن از اعضای این باند دارای سابقه کیفری هستند و همه آن ها نیز به مواد مخدر اعتیاد دارند. در همین حال دزدان نیمه شب، خریدار اموال سرقتی را نیز به افسران تجسس لو دادند که این فرد هم در مخفیگاهش دستگیر و به پنجه عدالت سپرده شد. تحقیقات بیشتر با صدور دستورات ویژه قضایی برای کشف سرقت های احتمالی دیگر اعضای این باند در حالی ادامه دارد که تاکنون ۱۲ تن از شاکیان، آن ها را شناسایی کرده اند.

دزدی در پوشش کارگری

هنوز تحقیقات پلیس درباره باند سرقت با جعل پلاک ادامه داشت که افسران گشت انتظامی در نیمه شب پانزدهم اردیبهشت دو جوان موتورسواری را در خیابان مجد مشاهده کردند که لباس تعمیرگاهی و فضای سبز شهرداری را بر تن داشتند. این موضوع که ظن نیرو های گشت را برانگیخته بود، موجب شد تا به موتورسواران دستور «ایست» بدهند، اما آن ها که یک کیسه برنجی را هم با خود حمل می کردند با شنیدن فرمان پلیس، هراسان به سمت بولوار شهید کلاهدوز گریختند.

در حالی که تعقیب موتورسواران در خلاف جهت حرکت خودرو ها به خیابان کلاهدوز ۱۳ رسیده بود، ناگهان سرنشین موتورسیکلت در یک لحظه پایین پرید و با پای پیاده متواری شد، اما راکب موتورسیکلت در محاصره نیرو های انتظامی قرار گرفت و در عملیات دفاع شخصی به دام افتاد. طولی نکشید که سرنشین فراری موتورسیکلت نیز با تعقیب گروه دیگری از عوامل گشت انتظامی در چنگ قانون گرفتار شد و از درون کیسه برنجی همراه متهمان تعدادی کامپیوتر سرقتی خودرو ها به همراه برخی قطعات دیگر به دست آمد.

بررسی های پلیس نشان داد که سارقان از پوشش تعمیرکاران و کارگران زحمتکش فضای سبز برای فریب رهگذران و دستبرد به اموال مردم استفاده می کردند. در بازرسی از مخفیگاه متهمان که با دستورات قضایی و زیر نظر سرگرد بهرازفر صورت گرفت، مقادیر زیادی لوازم سرقتی دیگر مانند رینگ و لاستیک، کولر گازی، تلویزیون، ضبط و پخش و … نیز کشف شد که تحقیقات در این باره وارد مرحله جدیدی شده است.

مرگ مرموز جوان ایرانی در آب های ترکیه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ