وضعیت آلودگی هوای تهران امروز و فردا

0

وضعیت آلودگی هوای تهران امروز و فردا

شاخص کیفیت هوا سطح اهمیت بهداشتی دستورالعمل احتیاطی
۱۰۱-۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی ، سالمندان و کودکان باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

فعالیت طولانی: عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تا حدی سخت تر از حالت طبیعی صورت گیرد. برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز

 

فعالیت سنگین: عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد. برای مثال دویدن

موج جدید گردوغبار در تهران

شاخص کیفیت هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۲۰۱ یعنی شرایط بسیار ناسالم قرار داشته و نشان می‌دهد موج جدیدی از گرد و غبار وارد تهران شده است.

برنامه‌ای برای تشکیل دوباره جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران نداریم

زهره عبادتی، معاون محیط زیست انسانی استان تهران نیز در گفت و گو با خبرنگار فارس، درباره ادامه این شرایط طی ساعات آینده در تهران و احتمال ادامه وضعیت بسیار ناسالم هوا در روز آینده نیز گفت: برنامه‌ای برای تشکیل دوباره جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران نداریم.

وی با اشاره به اینکه هواشناسی حوالی ساعت ۴ بعدازظهر درباره ادامه روند آلودگی هوا، گزارشی ارائه خواهد داد ، ابرازداشت:  اگر این شرایط تداوم داشته باشد فردا دوباره تصمیمات امروز تکرار خواهد شد.

پیش بینی ۲۴ ساعت آینده : ناسالم برای گروه های حساس

نتایج پیش بینی:

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز یکشنبه (۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) با کاهش تندی باد کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم قرار خواهد گرفت که ناشی از ورود گردوخاک از نواحی غربی کشور و نیز افزایش ترافیک صبحگاهی است. با افزایش تدریجی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تا حدودی تسهیل خواهد شد] هرچند احتمال تداوم گسیل گردوخاک و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق وجود خواهد داشت. کاهش نسبی تندی باد تا اواخر وقت یکشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

تداوم این شرایط جوی تا صبح روز دوشنبه (۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱) همراه با آغاز تردد خودروها سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد خواهد شد. افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد، اگرچه با وزش باد نسبتاً شدید در برخی ساعات احتمال گسیل گردوخاک از مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. شایان ذکر است با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی دوشنبه بر میزان غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده‌ی ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

میزان آلودگی هوای تهران شاخص آلودگی هوای تهران پیش بینی هوای تهران آلودگی هوا تهران

شاخص آلودگی هوا در هفت روز گذشته

یکشنبه ۱۸ اردیبهشت : ۱۵۶

 

شنبه ۱۷ اردیبهشت : ۱۲۴

 

جمعه ۱۶ اردیبهشت : ۹۲

 

پنج شنبه ۱۵ اردیبهشت : ۸۹

 

چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت : ۸۳

 

سه شنبه ۱۳ اردیبهشت : ۹۸

 

دوشنبه ۱۲ اردیبهشت : ۷۳

 

مشاهده اخرین وضعیت آلودگی هوا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ