عرضه اولیه ددانا بخریم یا نه

0

عرضه اولیه ددانا بخریم یا نه

امسال شرکت‌های آسیاتک، حگهر۱، فروسیل۱ در بازار سرمایه ایران عرضه اولیه شد و چهارمین شرکت با عنوان داروسازی دانا وارد این بازار می‌شود.

فردا این داروسازی وارد فرابورس می‌شود. دامنه قمیتی ددانا دو هزار و ۳۰۰ تومان تا دو هزار و ۸۱۲ تومان است. برای هر کد ۲۰۰ سهمیه حقیقی و حقوقی در عرضه گرفته شده است و حداکثر نقدینگی مورد نیاز ۵۶۳ هزار تومان است.  البته بستگی به این دارد که در این عرضه اولیه چند نفر مشارکت کنند.

کارشناسان عقیده دارند که با توجه تورم و ارزش‌گذاری شرکت‌ها، خرید عرضه اولیه سودآور است.

ددانا چه شرکتی است؟

شرکت داروسازی دانا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد اولیه آنتی‌بیوتیک در خاورمیانه بوده و در سال مالی گذشته، فروش ۲ هزار میلیارد تومانی و سود خالص ۸۴۵ میلیارد تومانی را محقق کرده است. فعالیت این مجموعه شامل تولید مواد اولیه دارویی، تولید انواع دارو، تولید ملزومات دارویی و ارائه خدمات تولید کارمزدی می‌شود.

این شرکت این داروسازی پس از طی مراحل پذیرش در سال ۱۳۹۹ با نماد «ددانا» به‌صورت رسمی به‌عنوان دویست و نهمین شرکت در بازار اول فرابورس با سرمایه ۲۴۰ میلیارد تومانی ثبت شد.

شرکت‌های سرمایه گذاری دارویی تامین با ۴۳ درصد، سرمایه گذاری شفادارو با ۲۹ درصد، داروسازی جابربن حیان با ۱۸.۵ درصد، داروسازی اسوه با ۴ درصد و کیمیدارو با ۳ درصد جزو سهامداران این داروسازی هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ