اختلال در سامانه فروش یکپارچه خودرو

0

اخبار خودرو

مجله خودرو ساتین– در حالی دومین روز آغاز به کار سامانه یکپارچه تخصیص خودرو را سپری می‌کنیم که برخی خریداران با مشکلاتی در بارگذاری اطلاعات و نهایی کردن ثبت نام مواجه هستند.

امروز ۲۸ اردیبهشت ماه دومین روز عرضه رسمی خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو است. بر اساس گزارش‌های دریافتی برای ثبت‌نام هفت مرحله وجود دارد که در مرحله اول متقاضی با انتخاب گزینه ورود از منو اصلی سامانه، برای ثبت‌نام اقدام می‌کند. در قدم دوم ایجاد حساب کاربری است و در این بخش باید فرم مربوط به اطلاعات شخصی تکمیل شود. در مرحله سوم پس از تشکیل حساب کاربری بایستی کاربر اطلاعات تفصیلی خود را در سامانه یکپارچه فروش خودرو وارد کند.

در این مرحله، مراحل ثبت‌نام و تکمیل اطلاعات به‌پایان می‌رسد. متقاضیان در مرحله چهارم اقدام به انتخاب خودرو خواهند کرد و در مرحله پنجم و ششم به‌ترتیب بخشنامه و اطلاعات ثبت‌شده را بازدید و تایید می‌کنند و در این مرحله پس از نهایی کردن ثبت‌نام خود، یک کد رهگیری برای آن‌ها ارسال خواهد شد. بر اساس شرایط مجاز، کسانی می‌توانند ثبت نام کنند که همزمان کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت به نام شخص متقاضی برای ثبت نام انطباق داشته باشد.

البته در این سامانه، بازه زمانی یک‌هفته‌ای برای ثبت‌نام متقاضیان در نظر گرفته شده است و تقدم یا تأخر زمان ثبت‌نام، هیچ تأثیری بر قرعه‌کشی و شانس برنده شدن نخواهد داشت و مراسم قرعه‌کشی با نظارت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام می‌شود.

بر اساس آنچه در این سامانه اعلام شده، عرضه خودرو بر اساس این سامانه بسیار متنوع و چندبرابر ظرفیت دوره‌های پیشین خواهد بود و خودروسازان موظفند تمام محصولات خودرو‌های سواری خود را در این سامانه یکپارچه عرضه کنند و هیچ‌گونه استثنایی برای تخصیص خودرو به مشتریان خارج از این سامانه وجود نخواهد داشت.

هفت خوان بارگذاری اطلاعات در سامانه فروش یکپارچه خودرو

در حالی دومین روز ثبت نام خودرو در این سامانه را سپری می‌کنیم که بر اساس گزارش‌های دریافتی، برخی خریداران با مشکلاتی در بارگذاری اطلاعات خود برای ثبت نام روبه رو هستند.


بیشتر بخوانید: خبر واردات خودرو مسیر بازار خودرو را تغییر داد/ کدام خودرو‌ها ارزان شدند؟


یکی از خریداران خودرو با اعلام اینکه از روز گذشته چندین بار برای ثبت نام تلاش کرده می‌گوید: در روند ثبت نام شماره گواهی نامه خود را درج کرده ام، اما در مراحل بعدی با این اخطار روبه رو شده ام که شما گواهی نامه ندارید و امکان ثبت برایتان نیست.

فردی دیگری با بیان اینکه به سختی بارگذاری اطلاعات را انجام دادم، اما در نهایت با اخطار سایت روبه رو شدم، گفت: از روز گذشته سایت مدام اخطار‌های مختلفی می‌دهد و نمی‌توانیم ثبت نام انجام دهیم. یکی از مشکلات مردم در بارگذاری اطلاعات عدم دریافت پیامک و یا انتخاب شهر برای تکمیل فرم ثبت است.

عبدالله توکلی لاریجانی مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت در این ارتباط به خبرنگار تسنیم، گفت: ما مدام در حال پایش سایت هستیم و در برخی از موارد سایت به صورت مقطی برای تعدادی در دسترس نیست که می‌توانند در زمان دیگری نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی با بیان اینکه مردم اصلا در ثبت نام خودرو عجله نکنند، افزود: در این سامانه فرصت یک هفته‌ای در نظر گرفته شده و خریداران به راحتی می‌توانند در زمان‌های مختلف اقدام به ثبت نام کنند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت اضافه کرد: در برخی از موارد سرعت اینترنت باعث اختلال در بارگذاری می‌شود و سایت مشکلی ندارد. باز تأکید می‌کنم ثبت نام در سامانه اصلاً متوقف نیست و ممکن است در زمان بروز مشکل در بارگذاری اطلاعات یک فرد، افراد دیگری مشغول ثبت نام باشند.

به گفته توکلی، در هر دوره ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار خودرو فروخته می‌شود به‌نحوی که هر فرد یک خودرو ثبت‌نام می‌کند، بنابراین تعداد زیادی از افراد می‌توانند ثبت‌نام کنند.

منبع: فرارو

اختلال در سامانه فروش یکپارچه خودرو

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ