رباط کریم منطقه چند است +نقشه

0

رباط کریم منطقه چند است رباط کریم منطقه چند تهران است

رباط کریم مرکز شهرستان رباط‌ کریم در استان تهران است که این شهرستان در فاصلهٔ ۲۵ کیلومتری جنوب غربی از تهران قرار دارد .

موقعیت جغرافیایی و مسیریابی

شهرستان رباط کریم در جنوب غربی استان تهران واقع شده و با وسعتی معادل ۲۷۵ کیلومترمربع در طول جغرافیایی ۵۱:۴ و عرض جغرافیایی ۳۵:۲۸ قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۱۰۰ متر می‌ باشد . این شهرستان از شمال به شهرستان شهریار از جنوب به شهرستان‌ های ری و اسلامشهر از شرق به شهرستان بهارستان و از غرب به شهرستان زرندیه از توابع استان مرکزی محدود است .

از جهت دسترسی و مسیریابی شهر رباط کریم در فاصله ۲۵ کیلومتری آزادراه تهران-ساوه قرار دارد .

دسترسی‌ های جاده ای به رباط کریم علاوه بر اتوبان تهران-ساوه از طریق اتوبان تهران-قم و جاده ساوه (جاده قدیم تهران-ساوه) و همچنین از سمت کرج ( استان البرز ) نیز با گذشتن از شهریار و عبور از جاده رباط کریم-شهریار امکان‌ پذیر است .

از طریق سیستم حمل و نقل ریلی نیز دسترسی به این شهر ، با وجود ایستگاه راه‌ آهن رباط کریم که در مسیر ریلی تهران خرمشهر واقع شده‌است ، امکان‌پذیر است .

رباط کریم اخبار رباط کریم

جمعیت رباط‌ کریم

براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ جمعیت شهرستان رباط کریم ۲۹۱۵۱۵ نفر اعلام شده است . از این تعداد ۱۰۵۳۹۳ نفر در شهر رباط کریم  ۲۸۶۳۳ در نصیرشهر ۹۷۳۶۳ نفر در شهر جدید پرند و ۶۰۰۱۴ نفر در روستا های تابعه ساکن هستند .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ