خودرو ارزان خارجی برای دهک‌های پایین

0

اخبار خودرو

مجله خودرو ساتین– یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم از قول مجلس مبنی بر وارد نکردن خودرو‌های بالای ۲۵ هزار دلار خبر داد، گفت: ممنوعیت واردات خودرو‌های لاکچری کیفیت خودروی ایرانی را بالا می‌برد.

سید علی موسوی  درباره ضرورت برابر بودن قیمت خودرو‌های وارداتی با خودرو‌های ایرانی اظهار کرد: نباید بگذاریم مافیای واردات که در کالا‌های دیگر وجود دارد، به واردات آتی خودرو بیاید. باید جلوی سلطان‌هایی بلقوه خودرویی را گرفت. ابدا نباید اجازه دهیم که خودرو‌های بالای ۲۵ هزار دلار وارد کشور شود.
واردات خودرو برای طبقه متوسط و ضعیف جامعه است

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم تأکید کرد: ما به واردات خودرو مجوز دادیم تا بتوانیم قیمت سنگین خودرو ایرانی را بشکنیم.


بیشتر بخوانید: خودروسازان سهمیه واردات خودرو گرفتند


از طرف دیگر باید نیاز‌های بازار را تأمین می‌کردیم. دهک‌های بالای جامعه می‌توانند هر خودرویی که دوست دارند را تهیه کنند؛ بنابراین واردات خودرو باید برای طبقه متوسط و ضعیف جامعه صورت بگیرد. خرید خودروی ارزان با کیفیت حق این طبقات است.

ممنوعیت واردات خودرو‌های لاکچری کیفیت خودروی ایرانی را بالا می‌برد

 

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: واردات خودرو رقابت کیفی بین خودروساز داخلی و خارجی را ایجاد خواهد کرد.

تولیدکننده ایرانی باید در رقابت با خودروی مشابه خارجی کیفیت را بالا ببرد تا بتواند با آن کالا رقابت و در نهایت سود کند؛ بنابراین ممنوعیت واردات خودرو‌های لاکچری کیفیت خودروی ایرانی را بالا می‌برد.

این عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در پایان از قول مجلس مبنی بر وارد نکردن خودرو‌های بالای ۲۵ هزار دلار خبر داد و گفت: مجلس قول می‌دهد که در راستای حمایت از دهک‌های متوسط و پایین در برابر مافیای خودرو بایستد و نگذارد قشر خاصی خودروی بالای ۲۵ هزار دلار وارد کنند و بخواهند ضمن سود‌های کلانی که می‌برند، مانع ایجاد رقابت بین خودروی ایرانی و خودروی هم قیمت خارجی شوند.

منبع: ایسنا

خودرو ارزان خارجی برای دهک‌های پایین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ