زندانی که بعد از شکستن حکم اعدامش کلاهبرداری یاد گرفت!

0

ساتین نیوز: صابر وقتی دید که حکم اعدامش شکسته و به‌زودی آزاد می‌شود، تصمیم گرفت زندگی آزادانه‌اش بعد از ۱۵ سال را با دزدی و کلاهبرداری شروع کند. او با مردم زیادی تماس گرفت. هرروز تقریبا به هزار نفر زنگ می‌زد تا اینکه موفق می‌شد یک نفر را فریب دهد.

به گزارش سایت خبری ساتین نیوز به نقل از فرارو، حکم اعدامش صادر شده و در آستانه مرگ بود. به خاطر حمل مواد قرار بود که پای چوبه دار برود، اما در روز های آخر، حکمش شکست و به حبس ابد تبدیل شد. این حبس ابد نیز به ۱۵ سال زندان رسید و درنهایت صابر توانست از پشت میله های زندان خلاص شود.

ولی او در حالی آزاد شد که یک شگرد حرفه ای برای دزدی و سرکیسه کردن مردم ساده لوح یاد گرفته بود. در همان زندان بود که شگرد کلاهبرداران تلفنی را دید و یاد گرفت. همان هایی که از پشت میله ها با مردم تماس می گرفتند و پول های آن ها را به جیب می زدند.

صابر وقتی دید که حکم اعدامش شکسته و به زودی آزاد می شود، تصمیم گرفت زندگی آزادانه اش بعد از ۱۵ سال را با دزدی و کلاهبرداری شروع کند. او با مردم زیادی تماس گرفت. هر روز تقریبا به هزار نفر زنگ می زد تا اینکه موفق می شد یک نفر را فریب دهد.

او را پای دستگاه عابربانک بکشاند و به بهانه برنده شدن در تلویزیون، حسابش را خالی کند، اما صابر پول مردم را به حساب خودش واریز نمی کرد، او با خرید پوشاک و لوازم خانگی، پول مردم را مستقیم به حساب فروشنده ها واریز می کرد.

او ماجرای این سرقت هایش را اینگونه فاش کرد:

چند وقت است که سرقت می کنی؟

حدودا از یک سال پیش شروع کردم. زندگی خرج داشت و من هم نمی توانم از پس هزینه ها بربیایم. برای همین تصمیم به این کار گرفتم.

شگردت چطور بود؟

تلفنی با مردم تماس می گرفتم. اکثرا شماره شهرستان های مختلف را می گرفتم، اگر زن میانسالی پاسخ می داد، به او می گفتم که در صداوسیما برنده سفر به عتبات عالیات شده اید. به این بهانه آن ها را پای دستگاه عابربانک می کشاندم. از آن ها می خواستم که گزینه انگلیسی را انتخاب کنند، بعد از انتخاب این گزینه هرکاری که من می گفتم را انجام می دادند و با دست خودشان پول را به حسابی که می گفتم واریز می کردند.

پول ها را به حساب خودت واریز می کردند؟

نه، من اصلا شماره حساب خودم را نمی دادم. معمولا به صورت اینترنتی لوازم ورزشی، پوشاک یا لوازم خانگی انتخاب می کردم. بعد با فروشنده صحبت می کردم و شماره حسابش را می گرفتم. به طعمه ام می گفتم که پول ها را به حساب فروشنده بریزد. البته طعمه من از این ماجرا خبر نداشت. او تصور می کرد که قرار است پول جایزه به حسابش واریز شود. ولی بی آنکه بداند پول را به حساب فروشنده های مختلفی که من انتخاب کرده بودم، واریز می کرد. من هم اجناس را می گرفتم و آن ها را می فروختم. اینطوری خرج خودم را تامین می کردم.

چطور مردم را فریب می دادی؟

هرکسی گول نمی خورد. من در روز به هزار نفر زنگ می زدم. شاید فقط یک نفر فریب می خورد و پای دستگاه می رفت. بقیه بی احترامی و گوشی را قطع می کردند. معمولا هم وقتی زن میانسالی جواب می داد با او حرف می زدم. قدرت بیان من خیلی خوب است و به راحتی می توانم افراد مختلف را فریب دهم. برای همین با کمی چرب زبانی حرفم را باور می کردند.

چقدر کلاهبرداری کردی؟

شاید بالای یک میلیاردتومان بشود.

بار اول است که دستگیر می شوی؟

نه قبلا یک بار دستگیر شدم و ۱۵ سال حبس کشیدم.

به چه جرمی دستگیر شده بودی؟

پرونده قبلی ام مربوط به حمل موادمخدر بود. برای حمل کراک و هرویین بازداشت شدم. بعد از آن به من حکم اعدام دادند. در زندان توبه نامه نوشتم و در نهایت حکم اعدامم شکست. این حکم تبدیل به حبس ابد شد. با این حال راضی بودم که دیگر اعدام نمی شوم. ولی دلم می خواست که آزاد شوم. دوباره تلاش کردم و در نهایت حکمم به ۱۵ سال زندان رسید. ۱۵ سال حبس کشیدم و یک سال ونیم پیش آزاد شدم.

بلافاصله بعد از آزادی تصمیم به سرقت و کلاهبرداری گرفتی؟

اول می خواستم سر کار بروم. ولی چون سابقه دار بودم و حکم اعدام هم داشتم، کسی به من کار نمی داد. برای تامین هزینه های زندگی ام مجبور به این کار شدم.

شگردت را از کجا یاد گرفتی؟

در زندان که بودم هم سلولی ام با همین شگرد از مردم کلاهبرداری می کرد. کلی پول به جیب زده بود. از طریق او این شگرد را یاد گرفتم و حرفه ای شدم.

دزدی با اسلحه فقط برای تفریح و خوشگذرانی

پایگاه خبری ساتین نیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ