جدیدترین محصولاتی مشمول فروش بدون قرعه‌کشی خودرو

0

اخبار خودرو

مجله خودرو ساتین- با وجود زیان و بدهی انباشته هنگفت و کیفیت پایین محصولات، خودروسازان به طرح‌های فروش خود ادامه می‌دهند. حالا هم قرار است ایران خودرو و سایپا برخی محصولات خود را در طرح‌های فروش خودرو بدون قرعه‌کشی عرضه کنند. اما کدام خودرو‌ها مشمول این طرح‌ها هستند؟ این خودرو‌ها چقدر با بازار اختلاف قیمت دارند؟

هفته گذشته، امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت روز گذشته از برگزاری ۱۵ طرح فروش بدون قرعه‌کشی خبر داد. او گفت: این ۱۵ طرح فروش در نخستین دوره عرضه سامانه یکپارچه دارای متقاضیانی کمتر از ظرفیت اعلام شده بودند. در نتیجه برای فروش آن‌ها قرعه‌کشی برگزار نمی‌شود.

به گفته این مقام مسئول، ایران خودرو، سایپا و دیگر خودروسازان در این طرح حضور خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، سایپا این طرح را از روز پنجشنبه دوم خرداد آغاز کرده است. ثبت‌نام در این طرح تا زمان تکمیل ظرفیت در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ادامه دارد.


بیشتر بخوانید: فروش ۱۵ خودرو بدون قرعه‌کشی


برای آگاهی از خودرو‌هایی که در سایپا در این نوبت از فروش خود عرضه می‌کند و تفاوت حدودی قیمت آن‌ها با بازار مطلب کدام محصولات مشمول فروش بدون قرعه‌کشی خودرو هستند؟

ایران خودرو نیز بخشنامه ثبت‌نام در طرح فروش بدون قرعه‌کشی خودرو را شب گذشته روی سایت خود قرار داد. این برنامه فروش، از ساعت ۱۹ صبح فردا دوشنبه ۶ تیر، در سامانه یکپارچه آغاز می‌شود و تا تکمیل ظرفیت ادامه می‌یابد. دیگر خودروسازان، اما هنوز توضیحی در این مورد در سایت‌های خود درج نکرده‌اند.

محصولات ایران خودرو در بازار چند؟

بر اساس این گزارش، حال سوال اینجاست که قیمت‌ها در این طرح فروش، چقدر با بازار تفاوت دارد؟ با نگاهی به این تفاوت قیمت، می‌توان برآورد کرد که اگر اتفاق ویژه‌ای در بازار رخ ندهد، در زمان تحویل خودروها، رانت قابل توجهی نصیب خریداران می‌شود.

تارا دستی

یکی از خودرو‌هایی که نام آن، هنگام ثبت نام در این طرح پیش فروش در فهرست قرار دارد، تارا دستی است. مبلغ پیش‌پرداخت برای تارا دستی ۱۱۸ میلیون تومان تعیین شده است. قیمت کارخانه‌ای تارا دستی، ۲۹۳ میلیون و ۷۰۸ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۴۶۶ میلیون تومان قیمت دارد.

تارا اتوماتیک

خریداران می‌توانند در این طرح فروش، تارا اتوماتیک را نیز انتخاب کنند. مبلغ پیش‌پرداخت برای این تارا اتوماتیک ۱۶۶ میلیون تومان تعیین شده است. قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۴۱۵ میلیون و ۶۷۳ تومان است و این خودرو در بازار، ۵۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.

دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک

متقاضیان می‌توانند در این طرح فروش، دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک را نیز خریداری کنند. خریداران باید به صورت علی‌الحساب ۱۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کنند. قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۳۹۸ میلیون و ۲۲۹ هزار تومان است و این خودرو در بازار، ۵۰۷ میلیون تومان قیمت دارد.

دناپلاس توربوشارژ دستی

متقاضیان طرح خودروی بدون قرعه‌کشی برای مادران، می‌توانند در این طرح فروش، دناپلاس توربوشارژ با گیربکس ۶ سرعته دستی و فرمان برقی را نیز انتخاب کنند. خریداران باید به صورت علی‌الحساب ۱۵۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت کنند. قیمت کارخانه‌ای این محصول، ۳۶۰ میلیون و ۴۸۳ هزار تومان است و مشابه این خودرو در بازار، ۴۸۹ میلیون تومان قیمت دارد.

اختلاف قیمت کارخانه و بازار

این ارقام، اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار را هنگام ثبت‌نام در این طرح ایران خودرو نشان می‌دهد. فروشندگان، تارا دستی را حدود ۱۷۲ و تارا اتوماتیک را احتمالا حدود ۱۷۴ میلیون تومان گران‌تر از کارخانه بفروش برسانند. این تفاوت برای دناپلاس توربو شارژ اتوماتیک به حدود ۱۰۹ میلیون تومان می‌رسد. همچنین فروشندگان، دناپلاس توربوشارژ دستی را احتمالا حدود ۱۲۹ میلیون تومان گران‌تر از کارخانه بفروشند.

منبع: تجارت نیوز

جدیدترین محصولاتی مشمول فروش بدون قرعه‌کشی خودرو

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ