چگونه اینترنت رایگان دولت را فعال کنیم

0

چگونه اینترنت رایگان دولت را فعال کنیم

به نظر می‌رسد اینترنت کوپنی دولت تنها برای سرپرستان خانوار بوده چرا که شماره تماس وارد شده هنگام فعالسازی حتما باید به نام سرپرست خانوار باشد. همچنین آنطور که مشاور وزیر ارتباطات اعلام کرده، حجم این بسته‌ها ۱۰ گیگابایت است.

دریافت اینترنت کوپنی با کد USSD

اگر سرپرست خانوار هستید با خطی که به نام شما است و می‌خواهید بسته اینترنت رایگان دولت روی آن برایتان فعال شود، کد #۱۲۳۴*۴* را شماره‌گیری کنید.

سپس از شما خواسته شده تا کد ملی خود را وارد کنید. اگر مشمول اینترنت کوپنی نباشید با پیغام «هم‌وطن گرامی شما مشمول دریافت اینترنت رایگان نیستید» رو به رو خواهید شد. اما اگر این بسته به شما تعلق بگیرد، گزینه فعالسازی برایتان نمایش داده خواهد شد.

فعالسازی اینترنت رایگان از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

شما همچنین با مراجعه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند می‌توانید جهت دریافت اینترنت رایگان دولت اقدام کنید. این سامانه خدمات مختلفی همچون ثبت نام یارانه را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. البته با توجه به اینکه هنوز نسخه آزمایشی آن فعال شده است، احتمالا هنگام مراجعه به آن با مشکلاتی رو به رو شوید.

برای ورود به پنجره ملی بایستی شماره تلفن همراهی که به نام شما است را به همراه کد امنیتی درج کرده و روی «ارسال کد فعالسازی» کلیک کنید.

سپس نوبت به درج کد ملی و تاریخ تولدتان می‌رسد که پس از آن بایستی روی گزینه ثبت اطلاعات کلیک کنید.

در مرحله بعد کد پستی شما نمایش داده شده و در صورت اطمینان از صحت آن روی ثبت اطلاعات بزنید. اگر محل زندگی شما و کد پستی‌تان تغییر کرده، کد جدید را وارد کنید و سپس گزینه ثبت اطلاعات را انتخاب کنید.

حال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند وارد شده و می‌توانید از خدمات مختلف آن بهره‌مند شوید. یکی از جدیدترین سرویس‌های این پنجره، مشاهده وضعیت مشمول بودن دریافت اینترنت رایگان سرپرستان خانوار دهک‌های درآمدی یک تا سه است که کافی است روی گزینه «مشاهده» کلیک کنید.

در صورتی که مشمول اینترنت رایگان دولت باشید پیامی برای فعال شدن اینترنت رایگان برای شماره تماس ثبت شده می‌آید و در صورتی که سرپرست خانوار تمایل به تغییر شماره تماس وارد شده را دارد می‌تواند شماره جدید را وارد و کلمه تایید را کلیک کند.

در صورتی که مشمول اینترنت کوپنی نباشید نیز با پیامی مبنی بر اینکه در لیست سرپرستان خانوار دهک‌های درآمدی یک تا سه قرار ندارید رو به رو خواهید شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ