اینترنت رایگان سرپرست خانوار کی فعال میشود

0

اینترنت رایگان سرپرست خانوار کی فعال میشود

هفته پیش بود که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که بسته‌های اینترنت رایگان برای سه دهک درآمدی اول جامعه فعال می‌شود. اما به نظر می‌رسد که مشمولان این بسته‌های اینترنتی برای فعالسازی آن با برخی مشکلات مواجه شدند.

عدم تطابق شماره با کد ملی

بسیاری کاربران در پیام‌هایی به تجارت‌نیوز اعلام کردند که با وجود اینکه جزو سه دهک پایین جامعه هستند؛ اما نمی‌توانند بسته اینترنت رایگان را فعال کنند. چرا که با خطای عدم تطابق کد ملی با شماره تلفن همراه مواجه می‌شوند.

«من کد ملی رو میزنم میگه کد ملی با شماره تطابق ندارد.»

« خودم دهک اولم، وارد سایتی که آدرس دادین، شدم. همه اطلاعاتمم درست بود و تأییدش کرد. حتی کد پستی‌مونم خودِ سایت بطور دقیق و درست نمایش داد. خلاصه همه اطلاعاتم رو دقیق آورد. ولی وقتی تأیید نهایی رو زدم، خطا میزنه و میگه کد شما درست نیست! وقتی میخوان بهونه بیارن و امتیازی به مردم فقیر و ضعیف ندن، آخرش خطا میزنه. همه اطلاعاتمو درست و دقیق دارن و از ثبت احوال استعلام میگیرن، شماره ملی و شماره تماس و کد پستی و خلاصه همه اطلاعاتمون رو دقیق دارن، ولی آخرش بهونه میارن.»

«ببخشید ننوشت برای شما که کد ملی با شماره تطابق ندارد؟ چرا من هر چی میزنم میزنه کد ملی با شماره تطابق ندارد!»

«برای ما میگه کد ملی با شماره همراه همخوانی نداره! در حالیکه همه اسناد پدر من با همین کارت ملی و همین شماره همراه ثبت شده.»

کد فعالسازی بسته اینترنت رایگان ارسال نمی‌شود

با این حال برخی از کاربران نیز موفق به ثبت درخواست خود برای دریافت اینترنت رایگان شده‌‌اند، اما کد نهایی فعالسازی برای آن‌ها ارسال نمی‌شود.

«سلام برای من ثبت شد. هنوز که پیامی نیومده که کی نت برام فعال میشه. کسی خبر نداره کی فعال میشه؟ دیشب ساعت یک شب فقط ثبت شد.»

«کی فعال می‌شه؟ من با کد ستاره چهار ستاره ۱۲۳۴مربع ثبت‌نام کردم. نوشت انجام شد. ولی فعال نشد.»

«من بار اول نشد دوباره زدم قبول کرد وثبت نام شدم. حالا کی فعال میکنن اینترنتو؟ از اپراتورها پرسیدم گفتن فعلا چیزی به ما نگفتن درصورتی که اعلام کنن ما پیامک میفرستیم حالا ببینیم ایا فعال میشه یا نه.»

مهدی سالم، مشاور فرهنگی وزیر ارتباطات اعلام کرد که «در گام نخست، پس از ثبت‌نام سرپرست خانوار دهک‌های اعلام شده، از طریق پنجره واحد خدمات دولت my.gov.ir یا با وارد کردن #۱۲۳۴*۴*، نحوه و زمان فعال‌سازی این بسته اعلام می‌شود.» با وجود این، هنوز جزئیات این بسته دقیقا مشخص نیست.

تاکنون ۷۵۸ هزار و ۵۶۲ سرپرست خانوار از سه دهک اول یارانه بگیر از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و کد USSD برای دریافت اینترنت رایگان ثبت‌نام کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، ۱۰۲ هزار و ۹۰۳ سرپرست خانوار از بستر پنجره ملی خدمات دولت هوشمند برای ثبت‌نام اینترنت رایگان اقدام کرده و ۶۵۵ هزار و ۶۵۹ نفر نیز از طریق بستر کد ussd ثبت‌نام کرده‌اند.

همچنین ۱۰.۱۴۹.۷۱۰ استعلام از طریق بستر کد USSd انجام شده است.

به نظر می‌رسد که زمان دقیق فعالسازی اینترنت ابن بسته‌ها پس از اتمام ثبت‌نام مشمولان، اعلام خواهد شد. با این حال جزئیات دقیق آن همچنان مشخص نیست.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ