نحوه قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه

0

نحوه قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه

نحوه قرعه کشی خودرو چگونه است | نحوه قرعه کشی خودرو مادران دارای دو فرزند | نحوه قرعه کشی ایران خودرو | روش قرعه کشی ایران خودرو

به منظور شفاف‌سازی روند عرضه خودرو، فروش همه خودروها به «سامانه فروش یکپارچه» منتقل می‌شود. اما حذف قرعه‌کشی خودرو با قوت در دستور کار وزارت صمت خواهد بود.

قرعه‌کشی دومین دوره ثبت‌نام در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ساعت ۱۰ صبح روز شنبه اول مرداد ماه امسال توسط شرکت مگا در سالن کنفرانس امام رضا (ع) شرکت ایران‌ خودرو برگزار خواهد شد.

چگونگی فرآیند قرعه‌کشی دوره دوم سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

شرکت مگا در راستای اهمیت این قرعه‌کشی، خلاصه‌ای از فرآیند آن را این‌گونه اعلام می‌کند: فهرست متقاضیانی که در مهلت دوره دوم سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کرده‌اند، طی فرآیندی به نام «تصادفی‌سازی» از ترتیب خارج خواهد شد؛ فرآیندی که هرگونه اولویت و ارجحیت را از بین برده و در نتیجه آن، متقاضیان ثبت‌نامی در طول مهلت اعلام‌ شده، از شانس برابر برخوردار می‌شوند. بدین‌ ترتیب، زمان ثبت‌نام (فارغ از آنکه متقاضی روز اول ثبت‌نام کرده باشد یا در ساعت پایانی مهلت اعلام‌ شده)، هیچ‌گونه تاثیری در شانس برنده‌ شدن نخواهد داشت.

در مرحله بعد، از طریق فرمول «تعداد متقاضیان تقسیم بر ظرفیت اصلی به‌ علاوه رزرو»، یک عدد به‌ دست می‌آید؛ این عدد لحاظ شده و سپس رقم‌های یکان، دهگان و صدگان عدد مبنا از طریق گردونه خارج می‌شود. سپس عدد مبنای به‌دست آمده در سیستم وارد شده و در فهرستی که پیش از این تصادفی‌سازی شده بود، لحاظ می‌شود؛ و متقاضیان با اعمال فاصله بر اساس عدد مبنای به‌ دست آمده توسط سیستم، به‌ عنوان برنده انتخاب خواهند شد.

این گزارش می افزاید، مراسم و فرآیند قرعه‌کشی دومین دوره ثبت‌نام سامانه یکپارچه تخصیص خودرو تحت نظارت کامل سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و سایر نهادهای نظارتی و در حضور نمایندگان این نهادها برگزار خواهد شد.

دوره دوم ثبت‌نام سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از راس ساعت ۱۷ روز شنبه ۲۵ تیر آغاز شد و راس ساعت ۱۷ روز سه شنبه ۲۸ تیر ماه امسال به پایان رسید. در این فرصت سه روزه افزون بر شش میلیون متقاضی موفق به ثبت‌نام شدند که ۷۶ هزار خودروی قابل عرضه بین این تعداد از متقاضیان قرعه‌کشی خواهد شد.

در این دوره از قرعه‌کشی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو شش شرکت خودروسازی ایران‌ خودرو، سایپا، بهمن موتور، آرین پارس موتور، ایلیا خودرو و اتومبیل سازی فردا حضور دارند.

همچنین، خودروهای عرضه‌ شده در این دوره از قرعه‌کشی عبارتند از: انواع پژو پارس، انواع پژو ۲۰۶، انواع پژو ۲۰۷، دنا پلاس، سورن پلاس، تارا، ساینا اس، کوییک اس، دیگنیتی، فیدلیتی، لاماری ایما، دایون Y5، فردا SX5 و فردا T5.

خاطرنشان می شود که تنها مرجع رسیدگی و پیگیری و پاسخ گویی به برخی مشکلات احتمالی، شکایات متقاضیان و دیگر موضوعات مربوط به سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، بخش پشتیبانی این سامانه است بطوریکه شرکت مگا تمام تلاش خود را برای شفاف سازی هرچه بیشتر فرایند ثبت نام و قرعه کشی خودرو در دستور کار دارد.

 

نحوه قرعه کشی قرعه کشی سامانه یکپارچه تخصیص خودرو قرعه کشی ثبت نام خودرو قرعه کشی ایران خودرو سامانه یکپارچه فروش خودرو

روش قرعه کشی ایران خودرو و سایپا چگونه است

روش و شیوه و نحوه قرعه کشی به شرح زیر می باشد

در قرعه کشی ۲۰۶ تیپ ۲ تعداد متقاضیان ۲۱.۹۹۲ نفر می باشد و ظرفیت اصلی و رزرو ۶۰۰۰ خودرو می باشد. در نتیجه تعداد متقاضیان را تقیم بر ۶۰۰۰ خودرو می کنند و عدد ۳ بدست می آید که می شود فاصله بین منتخبین و عددی که از گردونه قرعه کشی خارج شده است هم عدد ۲ می باشد.

حالا فرض کنید کد رهگیری در قرعه کشی مثلا عدد ۱.۰۰۰.۰۰۰ باشد ، اول عدد قرعه کشی را اعمال می کنند که می شود ۱.۰۰۰.۰۰۲ که می شود نفر اول قرعه کشی و برای انتخاب نفر دوم عدد ۳ را با ۱.۰۰۰.۰۰۰۲ جمع می کنند که می شود ۱.۰۰۰.۰۰۵ که کد رهگیری نفر برنده دوم می باشد و همینطور ۳ تا ۳ تا اضافه می شود و برندگلن بعدی معلوم می شود.

نوع فروش نام خودرو تعداد متقاضی ظرفیت اصلی ظرفیت رزرو فاصله بین منتخبین عدد مبنا در قرعه کشی
فوق العاده برای مادران ۲۰۶ تیپ ۲ ۲۱.۹۹۲ ۳.۰۰۰ ۳.۰۰۰ ۳ ۲
فوق العاده برای مادران ۲۰۷ اتومات ۲۷.۰۷۲ ۱.۰۰۰ ۱.۰۰۰ ۱۳ ۱۲
فوق العاده برای مادران لاماری ایما ۱.۳۳۲ ۵۰ ۵۰ ۱۲ ۴

 

ساتین

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ