محمدرضا استادی امام جمعه قم است؟ +عکس

0

محمدرضا استادی امام جمعه قم کیست

در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی عنوان شده است که محمدرضا استادی امام جمعه قم است ولی چنین چیزی صحت ندارد و فقط یک شایعه است چون در سایت ویکی پدیا مطلب زیر نوشته است :

نماز جمعه قم ، نماز جمعه در قم از مهم‌ترین مراسمات مذهبی قم محسوب می‌شود .در شهر قم نماز جمعه در مصلای قم توسط امامان جمعه که از طرف شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور انتخاب می‌شود برگزار می گردد.

امام جمعه قم کیست

در حال حاضر، سه امام جمعه در مرکز استان قم به عنوان خطیب جمعه حضور دارند: سید محمد سعیدی امام جمعه قم ،علیرضا اعرافی و سید هاشم حسینی بوشهری امامان جمعه موقت قم .

عبدالله جوادی آملی نیز یکی از امامان جمعه قم بود که در نماز جمعه ۶ آذر ۱۳۸۸، کناره‌گیری خود را از امامت جمعه شهر قم اعلام کرد .

از سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۹ مسئولیت‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قم، ستاد نماز جمعه قم و مدیریت مصلای قدس قم بر عهده محمد باقر ولدان بوده است.

اما شخص دیگری به نام رضا استادی فرزند خداداد وجود دارد.

محمدرضا استادی

رضا استادی مقدم تهرانی

رضا استادی مقدم تهرانی مشهور به رضا استادی، در سال ۱۳۱۶ش در تهران متولد شد.  وی تحصیلات حوزوی را از ۱۶ سالگی در مدرسه مروی و مسجد امین الدوله بازار تهران آغاز کرد.  عبدالکریم حق‌شناس و احمد مجتهدی تهرانی از اساتید وی در تهران بوده‌اند.

رضا استادی استاد و پژوهشگر حوزه علمیه قم است. نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، عضویت در شورای نگهبان و مدیریت حوزه علمیه قم از مسئولیت‌های وی بوده است. وی از مؤسسان مرکز علمی و فرهنگی مؤسسه در راه حق است و نزد عالمانی همچون سید محمدرضا گلپایگانی، سید محمد محقق داماد، محمدعلی اراکی و سید موسی شبیری زنجانی به تحصیل علوم دینی پرداخته است.

کتاب‌های اصول دین برای همه، شفاعت در قرآن و حدیث و بحثی درباره زیارت، تحقیقی درباره دعای ندبه، سرگذشت کتاب شهید جاوید و خاتمیت از دیدگاه عقل، قرآن و حدیث از جمله آثار رضا استادی است. تصحیح کتب و فهرست‌نویسی نسخه‌های خطی کتابخانه‌ها از دیگر فعالیت‌های پژوهشی او به‌شمار می‌آید.

آیت الله رضا استادی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، برادرش مرحوم حاج محمود استادی مقدم را در بهمن ۱۴۰۰ از دست داد .

منبع : ویکی پدیا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ